"Nehoda se stala v místě zastávky Janův Důl. Dozvěděli jsme se od ní od záchranné služby,  která kontaktovala tísňovou linku 158," sdělila krátce po nehodě mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková s tím, že první informace, kterou policisté obdrželi, mluvila o srážce autobusu s chodcem, který měl silnici přecházet mimo přechod. Šetřením se ale zjistilo, že je tomu jinak. "K nehodě mělo dojít tak, že řidička dodávkového automobilu Volkswagen Transportérdostala zřejmě na mokré silnici smyk, vjela na chodník u tramvajové zastávky a muže srazila," sdělila mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Přesná příčina je předmětem vyšetřování. Nehoda se stala na silnici, po které vedou tramvajové koleje. Z informací, které se Deníku podařilo zjistit, se nejednalo o první nehodu v daném místě.

"Nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění přesné příčiny smrti muže. Současně žádáme o pomoc veřejnost: Přijmeme informace od lidí, kteří byli svědky této tragické nehody. Veškeré poznatky a informace lze volat na tísňovou linku 158," dodala

Boj o život těžce zraněného muže sváděli před příjezdem záchranářů kolemjdoucí lidé. Snažili se ho resuscitovat. Z nepotvrzených informací mělo jít dvojici zaměstnanců nemocnice. "Lékař, který záhy k nehodě dorazil, si jejich snahu o záchranu života vychvaloval," sdělila mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová.