Nehoda si nevyžádala žádnou oběť na životě. Řidič vozu Opel Zafira vyvázl ze srážky se zraněním a vrtulník jej dopravil do nemocnice.

U nehody pomáhali dobrovolní hasiči z Příšovic, profesionální jednotka z Turnova a hasiči HZS SŽDC, s.o. z Liberce, kteří vyprostili z auta zaklíněného řidiče a předali jej k ošetření záchranářům zdravotnické služby. „Po příletu letecké záchranné služby pomohli hasiči zraněného muže naložit do vrtulníku, který ho transportoval do nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Nehodu začala okamžitě vyšetřovat pražská Drážní inspekce. „Signalizace na přejezdu byla v činnosti, fungovala normálně. Zavinění tedy zřejmě nebude na straně železnice,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Praha Zdeněk Neusar. Řidič se zřejmě nevěnoval v dostatečné míře řízení a přehlédl výstražné červené světlo na přejezdu.

Podle odhadů Drážní inspekce vznikla na autě škoda kolem 200 tisíc korun, na vlaku zhruba 700 tisíc korun a na železničním svršku 50 tisíc korun. Provoz na trati byl obnoven ve 14.05 hodin.