Rychlá jízda na mokré vozovce se ve středu ráno vymstila posádce vozu Audi A3, jejíž čtyřiašedesátiletý řidič projel v Zákupech plechovým plotem a narazil do budovy za ním. Jeho šedesátiletá manželka utrpěla při nehodě vážné poranění hlavy, se kterým byla letecky přepravena do liberecké krajské nemocnice.

K hrůzně vypadající nehodě došlo krátce před devátou hodinou ranní v Mimoňské ulici na hlavní silnici z České Lípy do Mimoně. „Řidič nepřizpůsobil rychlost mokrému povrchu vozovky a v zatáčce ztratil kontrolu nad svým vozem. Vysoká rychlost ho vynesla ze silnice, kde následně projel plechovým oplocením, narazil do kontejneru a ještě do zdi budovy,“ popsala průběh nehody mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Šofér se zranil lehce a do příjezdu druhé sanitky mu předlékařské ošetření poskytli dobrovolní hasiči z Zákup, kteří se společně s českolipskými profesionály postarali také o uhašení doutnajícího motoru u havarovaného auta.

Kolize zastavila během středečního dopoledne dopravu na obchvatu kolem Zákup v obou směrech, úsek policisté zprůjezdnili až po odletu vrtulníku záchranné služby a odjezdu sanitek. Náraz vozu do budovy navíc porušil nosnou zeď objektu. Policisté proto nájemce domu upozornili na nebezpečí vstupu.