Téměř ve stejný čas vyjížděli záchranáři ke dvěma nehodám. K oběma navíc došlo v Jeřmanicích nedaleko Liberce.

V neděli zhruba v půl osmé večer havaroval sedmadvacetiletý Vietnamec s plně obsazeným Peugeotem.

„Ze zatím nezjištěných důvodů havaroval do svodidel na obou stranách silnice," popsala mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Do nemocnice byla převezena celá posádka vozidla. „V liberecké a jablonecké nemocnici skončilo pět lidí," doplnil ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík.

Zatímco se řidič jen lehce poranil, jeden ze spolujezdců utrpěl poranění hlavy a čelisti, další břicha a hlavy. Žena, která cestovala taktéž v automobilu utrpěla poranění břicha a ruky. S poraněním naopak dolní končetiny skončil v jablonecké nemocnici pátý člen posádky.

„Alkohol byl u řidiče negativní, hmotná škoda byla odhadnuta na sedmdesát tisíc korun," doplnila Vlasta Suchánková.

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. „K nehodě vyjížděla jednotka profesionálních a drážních hasičů z Liberce," dadala Zdenka Štrauchová, mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Ve stejný čas havaroval před sjezdem na Jablonec nad Nisou i pětapadesátiletý řidič Citroenu. Ten dostal na mokré silnici smyk, narazil do svodidel a s lehkým zraněním ho záchranná služba převezla do jablonecké nemocnice. Podobně jako u první nehody byl test na alkohol negativní.