V dopoledních hodinách přivítal Jaroslav Červa (starosta obce Kobyly) na návsi v Havlovicích zástupce ze všech čtyř stejnojmenných obcí. Sešlo se tu na 80 Havlováků. Havlovičtí od Trutnova přijeli i se svým vodníkem, který se musel hned po přivítání namočit v naší požární nádrži, neboť už měl za sebou dlouhou cestu bez vody. Po společném vyfotografování před místní kapličkou odjeli všichni účastníci na společný oběd.

Odpoledne všichni vyrazili autobusy na výlet na Ještěd, aby mohli shlédnout Liberecký kraj pěkně shora. Počasí bylo krásné a tak jsme mohli v dáli vidět Sněžku, Trosky, Říp i Milešovku. Výstup havlovického vodníka na Ještěd se neobešel bez obdivu turistů, především dětí. Komu se poštěstí mít fotografii s pravým vodníkem!

Po návratu jsme všichni spěchali do nechálovské sokolovny, abychom mohli společně sledovat semifinálové utkání našich hokejistů proti Slovensku. Nechyběla ani krátká prohlídka naší základní školy a výstavního zastavení na obecním úřadě v Kobylech.

Večer patřil tanci a přátelskému povídání, ke kterému nám hrála hudební skupina REGION. Snad největším zážitkem byla pro všechny jízda po skluzavce do baru. Během večera převzal symbolické štafetové topůrko p. Jaroslav Chour, starosta obce Miřetice (okr. Chrudim), jejíž jednou částí jsou také Havlovice.

V neděli dopoledne se všichni Havlovičtí rozloučili v Pěnčíně před kulturním domem a rozjeli se každý do svých Havlovic.
Za dva roky se opět sejdeme, tentokrát na Chrudimsku.

Jaroslav Červa - starosta obce Kobyly
Hana Seiwaldová - účetní obecního úřadu