Letošní o to významnější, že byl v pořadí již desátý. Již od roku 2003 se rok co rok setkávají semilští hasiči v tomto krásném prostředí, aby rozveselili a potěšili tváře a srdíčka těch nejmenších občánků a to nejen z města samotného, ale i dětí z blízkého okolí. Pozvání přijal i sbor ze Semil-Podmoklic, který přijel a předvedl jejich moderní hasičskou cisternu. Své předvedl i semilský profesionální sbor, který byl povolán k uhašení hořícího auta s následnou ukázkou vyprošťování moderní zásahovou technikou.

Den dětí v Semilech.
Po prvopočátečním přihlášení dětí u stolku pořadatelů, nejprve každé robátko obdrželo účastnickou kartičku, diplom a něco sladkého na jejich mlsný jazýček. Z atrakcí můžeme jmenovat střelbu na různě obtížné branky, košíkovou, náročnější chůzi na chůdách, stříkání z ručních stříkaček nebo přímo z profesionálních hadic a mnoho dalších. Pochopitelně ani letos nesměla scházet asi nejpopulárnější atrakce – jízda s malotraktorem a jeho dvěma vleky. Atrakce, která neznala odpočinku, snad jen v době ukázky profesionálních hasičů. Děti všech věkových hranic i někteří dospělí se tak projížděli v uličkách parku. Snad už jen scházela říci ta památná a nezapomenutelná slova: „To je dost dědku, že jsi nás zase jednou vyvez". Vlastně by to bylo i trefné, obsluhu opravdu zajišťoval jen z bratrů, který tím dědkem už několik let je.

Den dětí v Semilech.
Pochopitelně se nezapomnělo ani na občerstvení a dodržování pitného režimu. Svá bříška tak mohl každý podráždit masem na grilu, párkem v rohlíku a nebo oblíbenou bramborovou sejkorou.
Na dětský den přispěla finančně semilská radnice a materiálně pan Zdeněk Chlupáč, který vypomohl s výrobou nového multifunkčího grilu. Oběma patří naše velké poděkování.

Den dětí v Semilech.
A co závěrem? Asi to tradiční, tak zase za rok naviděnou.

Ladislav Bruckner – místostarosta SDH Semily I.