Oba bývalí vrcholní komunální politici se práce v politice dosud nezřekli, Jiří Veselka je předsedou Unie pro sport a zdraví, která je součástí koalice na liberecké radnici, Jiří Kittner opozičním městským zastupitelem. Většinovým akcionářem nemocnice je přitom Liberecký kraj, jemuž vládnou sociální demokraté.

Taky vám připadá těch politických stran na jednu krajskou nemocnici příliš mnoho? Zvláště, když si uvědomíme, že v krajském zastupitelstvu působí opoziční ODS s vládnoucí ČSSD jako dva nesmiřitelní rivalové, kteří využívají i sebemenší záminky k tomu, aby si šli po krku. Navzdory všem spekulacím je možná zrovna tahle cesta k odpolitizování nemocnice, neboť k tomu, aby její hospodaření uzavřelo letošní rok se ziskem, jí žádné sekretariáty politických stran nepomůžou.

Oba noví muži v čele krajského zdravotnického zařízení budou tak muset dokázat, že jsou na prvním místě odborníky, schopnými také zklidnit letos lehce rozbouřenou atmosféru v nemocnici, a teprve až na druhém místě těmi politiky. Protože tady jde o zdraví a životy lidí, a nad ně není nic důležitějšího.