VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NÁZOR: Nevěra je selhání, prostituce standard

Personifikace osoby, která je podílníkem ejakulace politika, mi nepřipadá jako zásadní kritérium efektivního využití mandátu voličů. To dokonce i v tom případě, kdy vejde ve veřejnou známost existence konkubíny politika. Vyjma ovšem případů, kdy je program strany či oné osoby politika z části či zcela založen na příslibu sexuální absence svazkově nelegitimních (nikoliv nelegálních) pohlavních styků. Ovšem takový program strany či osoby není, dle mého úsudku, důvodem pro svěření veřejného mandátu.

20.3.2008
SDÍLEJ:

Pavel TošovskýFoto: DENÍK/Jan Vraný

Tak jsem si v Deníku přečetl článek o ústeckém politikovi ODS Pavlu Tošovském. Nutno uznat, tento článek mne dostal do stavu mírné konsternace. V tomto stavu jsem napsal úvod této úvahy, který je snad dostatečně výmluvný o mém duševním rozpoložení.

Nejde v žádném případě o to, že by byl článek napsán nějak špatně nebo něco podobného, ale vyděsila mě doba, která, si myslím, by měla být již jinde, než je.

O co jde? Pokud se Vám nechce číst celý článek (klikni a uvidíš…. ), vezmu to jen zkráceně. Regionální politik ODS se na webových stránkách křesťanské sekty veřejně přiznal k nevěře své ženě i s pár detaily pro větší věrohodnost. To celé doplnil o hlubokou lítost tohoto činu chtíče a zároveň oznámil absolutní rezignaci na veřejné působení.

Poslání Nového Života je kázat evangelium o vítězství Ježíše Krista, o záchraně a odpuštění hříchů pro každého člověka. Foto: Stránky Nového života To jistě zní mnoha lidem jako věc hodná následování.

Jeho (nyní již bývalí) kolegové z oblasti veřejné správy byli touto informací upřímně zaskočeni. Popravdě je ani tak nesložilo, že byl nevěrný, to ostatně přešli s tím, že se jedná o jeho soukromou věc, ale zaskočilo je to z hlediska aktivity a kvality výkonu tohoto člověka. (Tedy nemám tím namysli výkon sexuální, ten je u tohoto politika podle stránek křesťanské sekty, resp. textu veřejného pokání, uspokojivý.)

Ostatní politici bývalého kolegu hodnotí jako člověka velice schopného, konstruktivního, aktivního, který působí hned v několika pracovních skupinách a věci veřejné jsou mu vlastní.

Mno nic. Rozhodl se dle svého úsudku. To je na jednu stranu jeho věc. Ovšem, kdybych byl jeho volič, tak by mě to asi dopálilo. Co by voliči jsou mi totiž v celku ukradené sexuální výkony mnou zvoleného politika, ale není mi jedno, jestli naplňuje to, proč jsem jej zvolil.

Kdybych volil politika, protože mi slíbil věrnost své ženě, tak by to asi byl důvod tento mandát složit. Ale pokud jej někdo vykonává správně a zodpovědně, tak si jako volič přeji, aby takto pracoval i nadále. Mj. dle mého názoru i to je také součástí politické zodpovědnosti. Samozřejmě účast v komisi pro dodržování partnerské věrnosti by byla asi sporná, ale jinak tam moc problémů nevidím.

Co mě však rozohnilo mnohem víc, je fakt nastavení doby a veřejného zájmu. Pokud by mi sexuální avantýry politiků měli vadit, tak musím jednoznačně prohlásit, že stokrát větší problém spatřuji v politické prostituci.To vše je také v Ústí nad Labem. Foto: Internet

Je mnoho politiků, kteří se chovají jako zkušené ženy z nevěstince (tím myslím v politice), ale to v podstatě nikomu nevadí. Za jedno volební období vystřídají i několik politických směrů či stran, dozvuk politických předvolebních slibů není k zaslechnutí již den či dva po volbách a občanem-voličem pohrdají od okamžiku svého jmenování do různých funkcí.

Zaujme to snad čtenáře? Pohorší se národ? Vzplane snad diskuze neprostá vášní a hněvu nad takovým činem a člověkem? Ne.

Kam pak tedy řadit politika, který má nějaké komplikace větší či menší ve svém životě osobním či dokonce takříkajíc „válčí na více bojištích“ naprosto vědomě bez skrupule a hany? Jako volič říkám: Plní-li to, co jsem po něm ve volbách chtěl, je mi to úplně jedno a dokonce mi po tom nic není.

Někdy mám takový pocit, že snad politické strany záměrně předhazují takové „špeky“ lidem, aby v jejich stínu v klidu vešly v zapomnění pochybení vážná, politická a s nezměrným dopadem na region, kraj či stát.

Ještě malý dovětek na konec. V Ústí nad Labem mají veliký problém. Udělali naprosto nesmyslné slučování nemocnic v Ústeckém kraji. Krom mnoha problémů, které tím vznikly a vzniknou, se na této nedůležitější transakci podílí jistá firma s názvem Česká zdravotní, a.s.

Tato firma je ta samá, která přivedla nemocnice v Karlových Varech a okolí naprosto na buben. Je to ta samá firma, která se snaží protlačit do nemocnic všech krajů, kde vládne ODS. Ta samá firma, kterou z Liberce a České Lípy hnali lékaři i politici bičem, ta samá firma, která přiměla již mnoho lékařů, zdravotníků i občanů k účasti na demonstracích, ta samá firma, která s Libereckým krajem nekomunikuje, aby nemusela reflektovat na výpověď smlouvy, atd., atp.

Skutečně je tedy problém Ústí nad Labem číslo jedna nevěra aktivního politika? A nyní si schválně srovnejte, o čem se bude více v celé České republice více mluvit.

ODKAZY:

Autor: Jan Široký

20.3.2008
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/CE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost SPA RESORT LIBVERDA hledá do svého Léčebného úseku vysoce odbornou, pozitivní a empatickou osobnost na pozici ROZPIS PROCEDUR, Co bude patřit k Vašim každodenním činnostem?, •plánování a rozpis procedur klientům SPA RESORTU, •úzká spolupráce s lékaři SPA RESORTU, •dodržování indikace lázeňské léčby, •aktivní nabídka prodeje procedur. Pracoviště: Lázně libverda, a.s.-001, 463 62 Hejnice. Informace: Regina Soudilová, +420 482 368 107. Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 20 000 Kč Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená OBSLUHA OSTATNÍCH STACIONÁRNÍCH STROJŮ A ZAŘÍZENÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Práce na 3 měsíce, Nabízené výhody: zajištěné ubytování, podnikové stravování, příspěvek na dopravu., Hlásit se e-mailem nebo telefonicky v době 8.00-18.00 hod.. Pracoviště: Lumenstar s.r.o.-002 (obrobna resl s.r.o.), Obchodní, č.p. 618, 460 01 Liberec 1. Informace: Slavomír Nemec, +421 905 244 416. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Pojišťovací poradce 18 000 Kč Úředníci v oblasti pojišťovnictví ODBORNÝ/Á REFERENT/KA KLIENTSKÉHO PRACOVIŠTĚ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení., Zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis, ve kterém prosím uveďte, proč se zajímáte o danou pracovní pozici a proč bychom měli vybrat právě Vás, na e-mailovou adresu: jana.zatecka@vzp.cz do 24.10.2018. Pracoviště: Všeobecná zdravotní pojišťovna české republiky-005 regionální pobočka ústí nad labem, pobočka pro liberecký a ústecký kraj, nám. Dr. E. Beneše, č.p. 2, 460 01 Liberec 1. Informace: Jana Žatecká, +420 952 231 204. Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 16 000 Kč Pomocní kuchaři POMOCNÝ/Á KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Fügnerova 667/7, 460 01 Liberec, Aktivní znalost čínského jazyka výhodou, znalost čínské kuchyně, Hlásit se e-mailem. Pracoviště: Xin fu yuang s.r.o., Fügnerova, č.p. 667, 460 01 Liberec 1. Informace: Vladimír Čarňanský, .

Policie. Ilustrační foto.

Mladík naletěl na falešný inzerát na internetu

Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Ve středu se představí prvňáčci ze ZŠ Dobiášova

Děti ukážou, jak vnímají utrpení zvířat

Liberec – Vernisáž jejich obrázků proběhne ve čtvrtek 18. října v 17.00 v prostorách kavárny V Patře.

Oblastní galerie vystavuje Hvězdáře Michaela Bílka

Liberec – V Oblastní galerii Liberec začala minulý týden výstava nazvaná Lidé a hvězdy, na které jsou k vidění sádrové a dřevěné plastiky turnovského rodáka, výtvarníka Michaela Bílka.

VIDEO: V Bentley ujížděl před policejní hlídkou. Narazil do trafostanice

Liberec – Nehodou skončila série incidentů řidiče žlutého Bentley v Liberci. Během noci ze středy na čtvrtek na sebe čtyřicetiletý muž upozornil hned několikrát. Hlídka měla podezření, že je muž pod vlivem alkoholu, jelikož si auta už předtím všimla zaparkovaného u barů v centru města, a tak se vydala za ním.

Divadlo oslaví trampy komedií

Liberec – Čeští trampové slaví letos sté výročí. A právě to se rozhodlo uctít liberecké Naivní divadlo, které si pro své diváky připravilo novou inscenaci nazvanou O hodině navíc aneb Potlach v hustníku. Jejím autorem je režisér a dramatik Vít Peřina.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT