Tak jsem si v Deníku přečetl článek o ústeckém politikovi ODS Pavlu Tošovském. Nutno uznat, tento článek mne dostal do stavu mírné konsternace. V tomto stavu jsem napsal úvod této úvahy, který je snad dostatečně výmluvný o mém duševním rozpoložení.

Nejde v žádném případě o to, že by byl článek napsán nějak špatně nebo něco podobného, ale vyděsila mě doba, která, si myslím, by měla být již jinde, než je.

O co jde? Pokud se Vám nechce číst celý článek (klikni a uvidíš…. ), vezmu to jen zkráceně. Regionální politik ODS se na webových stránkách křesťanské sekty veřejně přiznal k nevěře své ženě i s pár detaily pro větší věrohodnost. To celé doplnil o hlubokou lítost tohoto činu chtíče a zároveň oznámil absolutní rezignaci na veřejné působení.

Poslání Nového Života je kázat evangelium o vítězství Ježíše Krista, o záchraně a odpuštění hříchů pro každého člověka. Foto: Stránky Nového života To jistě zní mnoha lidem jako věc hodná následování.

Jeho (nyní již bývalí) kolegové z oblasti veřejné správy byli touto informací upřímně zaskočeni. Popravdě je ani tak nesložilo, že byl nevěrný, to ostatně přešli s tím, že se jedná o jeho soukromou věc, ale zaskočilo je to z hlediska aktivity a kvality výkonu tohoto člověka. (Tedy nemám tím namysli výkon sexuální, ten je u tohoto politika podle stránek křesťanské sekty, resp. textu veřejného pokání, uspokojivý.)

Ostatní politici bývalého kolegu hodnotí jako člověka velice schopného, konstruktivního, aktivního, který působí hned v několika pracovních skupinách a věci veřejné jsou mu vlastní.

Mno nic. Rozhodl se dle svého úsudku. To je na jednu stranu jeho věc. Ovšem, kdybych byl jeho volič, tak by mě to asi dopálilo. Co by voliči jsou mi totiž v celku ukradené sexuální výkony mnou zvoleného politika, ale není mi jedno, jestli naplňuje to, proč jsem jej zvolil.

Kdybych volil politika, protože mi slíbil věrnost své ženě, tak by to asi byl důvod tento mandát složit. Ale pokud jej někdo vykonává správně a zodpovědně, tak si jako volič přeji, aby takto pracoval i nadále. Mj. dle mého názoru i to je také součástí politické zodpovědnosti. Samozřejmě účast v komisi pro dodržování partnerské věrnosti by byla asi sporná, ale jinak tam moc problémů nevidím.

Co mě však rozohnilo mnohem víc, je fakt nastavení doby a veřejného zájmu. Pokud by mi sexuální avantýry politiků měli vadit, tak musím jednoznačně prohlásit, že stokrát větší problém spatřuji v politické prostituci.To vše je také v Ústí nad Labem. Foto: Internet

Je mnoho politiků, kteří se chovají jako zkušené ženy z nevěstince (tím myslím v politice), ale to v podstatě nikomu nevadí. Za jedno volební období vystřídají i několik politických směrů či stran, dozvuk politických předvolebních slibů není k zaslechnutí již den či dva po volbách a občanem-voličem pohrdají od okamžiku svého jmenování do různých funkcí.

Zaujme to snad čtenáře? Pohorší se národ? Vzplane snad diskuze neprostá vášní a hněvu nad takovým činem a člověkem? Ne.

Kam pak tedy řadit politika, který má nějaké komplikace větší či menší ve svém životě osobním či dokonce takříkajíc „válčí na více bojištích“ naprosto vědomě bez skrupule a hany? Jako volič říkám: Plní-li to, co jsem po něm ve volbách chtěl, je mi to úplně jedno a dokonce mi po tom nic není.

Někdy mám takový pocit, že snad politické strany záměrně předhazují takové „špeky“ lidem, aby v jejich stínu v klidu vešly v zapomnění pochybení vážná, politická a s nezměrným dopadem na region, kraj či stát.

Ještě malý dovětek na konec. V Ústí nad Labem mají veliký problém. Udělali naprosto nesmyslné slučování nemocnic v Ústeckém kraji. Krom mnoha problémů, které tím vznikly a vzniknou, se na této nedůležitější transakci podílí jistá firma s názvem Česká zdravotní, a.s.

Tato firma je ta samá, která přivedla nemocnice v Karlových Varech a okolí naprosto na buben. Je to ta samá firma, která se snaží protlačit do nemocnic všech krajů, kde vládne ODS. Ta samá firma, kterou z Liberce a České Lípy hnali lékaři i politici bičem, ta samá firma, která přiměla již mnoho lékařů, zdravotníků i občanů k účasti na demonstracích, ta samá firma, která s Libereckým krajem nekomunikuje, aby nemusela reflektovat na výpověď smlouvy, atd., atp.

Skutečně je tedy problém Ústí nad Labem číslo jedna nevěra aktivního politika? A nyní si schválně srovnejte, o čem se bude více v celé České republice více mluvit.

ODKAZY: