Pravda, kulka ji nezasáhla, ale takové počínání považuji za zavrženíhodné. Jen považte, Zuzka Minstrová každý den píše mnohdy více než jednu celou stranu. To si zloději myslí, že sehnat takového člověka je něco jednoduchého?

Hned si odpovím. Není. Co kdyby šel okolo nějaký specializovaný lékař. Mnoho let se takový člověk, například neurochirurg, učí, školí a získává znalosti. Stačí jen pak trochu smůly a najednou, aby nemocnice sháněla nového neurochirurga. Skutečně nic jednoduchého!

To je také důvod, proč se nikdy nemohu připojit k lidem, kteří nějakým způsobem, pro mě nepochopitelným, k bankovním zlodějům vzhlížejí. Jakkoliv se mohu odprosit od svého odporu ke zbraním, jakkoliv mohu nevzpomenout osobních tragedií v rodinách a jakkoliv bych byl schopen přemýšlet o povolání bankovního lupiče jako zaměstnání, myslím, že loupežné přepadení se střelbou včera v Liberci bylo amatérské a tito lupiči si po právu zasluhují vyloučení z cechu lupičů.

Pokud nikdo neohrozí prioritní hodnoty, kde život je jako první, tak prosím, pak je to hra na policisty a lupiče. Když však někdo vystřelí na jiného člověka, sám pro mě již člověkem není a trest nesmí znát slitování.

ČTĚTE TAKÉ:

Na libereckém sídlišti Broumovská se střílelo