Raduj se, Podještědí, máš proč! Podještědští jsou ti, před kterými hluboce smekám.

Nestává se vskutku každý den, aby demonstrace a volání po ústavních právech našlo cestu ke sluchu ministra. Volání o pomoc a boj s bezprávím, který se odehrával v Podještědí., to je velká věc a nesporný průlom v celé České republice.

Lidé mají právo chránit své domovy, mají právo říct, že nesouhlasí se zbouráním domů, mají právo se bránit a říci jasné NE!

Ministr životního prostředí Martin Bursík v souladu se zákonem zastavil celé řízení bez možnosti odvolání.

To je to, co bylo v dopisech stovek lidí z Podještědí směřovaných ministrovi a co měli lidé napsané na svých transparentech na demonstracích. To, čemu se smáli úředníci, se stalo pravdou. Gratuluji.

Podještědští mají být na co hrdí. Dokázali, že ústava v Česku má své místo a platí.

Vím, kdykoliv zas může přijít někdo další se stejným požadavkem, ale ministr a vicepremiér vlády ČR uznal svým dopisem jednu skutečně zásadní věc. V současnosti platný zákon z roku 1988 neakceptuje postupy dané Ústavou ČR. Do změny zákona si proto všichni mohou oddechnout. A po změně zákona? Pak se již budou lidé moci bránit.

Když jsem byl na demonstraci v obci Kotel a lidé zpívali hymnu České republiky, říkal jsem si v duchu, jestli zde bude časem nějaký sad, kde se skví jara květ, jestli zde bude hučet těžební věž, jestli někdo řekne: „Toto je domov můj…“