Podle primátora Jaroslava Zámečníka se v souvislosti s teknoparty, nikoli techno, jak občas mylně píší média, zabýval magistrát jednadvaceti přestupky. „Patnáct bylo odloženo z důvodu nedostatku důkazů, zbylé se ještě šetří,“ dodal. Politici svou snahu omezit podobné akce obhajují podněty od občanů. „Už dlouho mi nenapsalo tolik občanů jako po zveřejnění této události,“ vysvětlil hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který se v problému také angažuje.

Čtvrtý den technopárty Czarotek na okraji Liberce
Teknoparty je výmysl, řekl policistům její „organizátor“

Proč ale politikům vadí party na soukromém pozemku? Je to kvůli tomu, že jde o démonizované teknaře nebo je zájem politické reprezentace součástí předvolební kampaně? O místní, kteří tekno musí poslouchat, i kdyby nechtěli, půjde až na posledním místě. Loni totiž většina z dotázaných říkala, že jim teknaři nevadí a nějak to těch pár dní přežijí. Zastánci volné zábavy argumentovali také tím, že podobná hysterie a snaha o regulaci se netýká například Benátské! Ta se koná každý rok na druhé straně města a také vytváří několikadenní hlučnou zvukovou kulisu pro obyvatele Liberce.

Šéfredaktor Libereckého deníku a editor Týdeníků Libereckého kraje Petr Vodseďálek.Zdroj: Deník / Petr Vodseďálek

Politici nechtějí podobné akce zakázat, ale chtějí omezit jejich negativní důsledky. Největším problémem se přitom loni jevilo to, že účastnící Czaroteku chodili na záchod do přilehlého lesa a nechali za sebou spoustu exkrementů a papírových ubrousků.I ty ale nakonec sami uklidili. Podle aktuální události na Facebooku má zájem zúčastnit se letošní teknoparty 12,5 tisíce lidí. Pokud opravdu dorazí do Krásné Studánky, měli by mít prostor a možnost bavit se tak, jak uznají za vhodné. Samozřejmě v mezích zákona.

Čtvrtý den technopárty Czarotek na okraji Liberce
Další teknoparty v Liberci? Možná fáma, město přesto chystá vyhlášku