Tarabová ve funkci ombudsmanky veřejně protestovala v Praze proti vládním omezením a na klopě měla žlutou židovskou hvězdu s nápisem Neočkovaný. Podle libereckého náměstka Ivana Langra došlo ke zneuctění židovské symboliky, a proto se rozhodl Tarabovou odvolat z funkce, kterou vykonávala od roku 2019. Po této nepříjemné zkušenosti se tak musí ombudsmanka řídit novým etickým kodexem, který by měl zabránit podobné situace.

Je dobře, že město ve spolupráci s Komunitním střediskem Kontakt s touto iniciativou přišlo. Jednak si ohlídají, aby člověk v této funkci svoje postavení nezneužíval k šíření vlastního pojetí světa a za druhé se ustanovil zákaz diskriminace klientů, kteří se na ombudsmanku se svými problémy obracejí.

Na druhou stranu má Anna Veresčáková tolik zkušeností z magistrátu i z vedení Dětského centra Sluníčko, že žádné mantinely nepotřebuje. Určitě si uvědomuje, že chování vedoucího jakékoli organizace se odráží také na tom, jak tuto instituci lidé vnímají. Pokud máte pomáhat seniorům, v současné době nejrizikovější skupině, těžko můžete zpochybňovat covid a odmítat očkování.