Láska je jen jedna – neexistuje verze pro heterosexuály a jiná pro homosexuály. Stejnopohlavní páry prožívají stejné radosti nebo naopak strasti jako většina, není proto důvod, aby stát rozlišoval mezi homo a hetero svazky. Manželství by mělo být pro všechny páry, kteří do něho chtějí vstoupit a zavázat se tzv. dokud je smrt nerozdělí. Důvodů proč nedělat rozdíly je několik.

Šéfredaktor Libereckého deníku a editor Týdeníků Libereckého kraje Petr Vodseďálek.

Svatba pro hetero páry, registrace pro homo páry. Obě cesty vedou ke stejnému cíli: spokojenému soužití s milovanou osobou, partnerské stabilitě a zodpovědnosti za druhého. Není tedy důvod, aby stát rozlišoval stejný svátek dvěma různými pojmenováními.

Poslanci váhají se schválením manželství pro všechny, argumentují také tím, že česká společnost na to není připravená. Průzkumy veřejného mínění ale říkají něco jiného. 67 % české populace podporuje možnost sňatku pro všechny bez rozdílu! Lidé vědí, že gayové a lesby jsou výjimeční asi jako lidé se zrzavými vlasy nebo pihatou tváří. Nic víc, nic míň. I proto většina Čechů a Češek nemá proti manželství gay a lesbických párů výhrady.

Zákon nikomu neublíží, naopak mnohým pomůže. Manželství pro všechny už uzákonilo 26 zemí světa, ve kterých dohromady žije miliarda lidí. Společenský úpadek, který předpovídali odpůrci a odpůrkyně, tam nenastal. Například v USA po přijetí zákona dokonce ubylo sebevražd mezi LGBT teenagery. Vyslal jim totiž zprávu, žei oni jsou plnohodnotní občané a občanky. Čeští gayové a lesby na to stále ještě čekají.

Většinová česká společnost spojuje manželství s výchovou dětí. Stejně vidí rodinný život i gay a lesbické páry. Mají se rádi, žijí ve společné domácnosti a někteří z nich už děti mají. Jenže o ně nemohou pečovat stejně jako „běžní“ manželé, a to i přes tvrzení odborníků, že pohlaví rodičů není pro zdravý vývoj dítěte určující. Poslanci, tak mají jedinečnou možnost, jak ochránit tradiční rodinu. Rodinu jako stabilní, láskyplný svazek dvou osob, které vychovávají novou generaci potomků.