Vláda předkládá nová opatření především přes noc. Tak chaoticky vyhlašovaná a časovaná, že lidé o nich někdy ve chvíli, kdy mají začít platit, ani neví. Viz v sobotu ráno otevřené obchody, které už otevírat neměly. Lidé neví, co mohou nebo nemohou dělat, jistí si nejsou dnem ani hodinou. A tak si o víkendu řekli zpět do přírody. Je až neuvěřitelné, co s částí populace udělala opatření vlády proti šíření koranoviru.

Velká část obyvatel se zavřela po úspěšných nákupech za dveře svých domů a bytů, nemalá část populace ale vyrazila do přírody. Podle množství turistů, kteří vyrazili o uplynulém krásném slunečném víkendu do hor a na rozhledny na Jablonecku, lze tvrdit, že uzavření restaurací, sportovišť, klubů, diskoték mělo pozitivní efekt alespoň co se týče individuální turistiky. Stát připravuje další opatření, třeba celostátní karanténu, to je v době psaní tohoto komentáře stále neznámé. Do práce a domů. Poněkud ale chybí smysl podobných opatření v případě velkých podniků, kde se do jedné výrobní haly vměstnají stovky a v případě třísměnného provozu možná i tisíce lidí.

Jde o ekonomiku, A peníze. Na výlet a na pivo nesmíte, do práce musíte. I když v případě, že budete důsledně dodržovat nařízení vlády, jedině tam může virus zaútočit. Ale… Má smysl uzavírání obchodů či restaurací a rušení akcí, když se v práci setkáte s daleko více potenciálními přenašeči viru? Selský rozum říká, že ne. Naopak to může vést k rozšíření viru mezi dělníky v největších továrnách v zemi a paradoxně k problémům ekonomiky národní i celosvětové. Pokud chce svět bojovat proti koronaviru komplexně, nemůže jen zavřít hospody, kde se sejde pár chlapů u piva, cukrárny, kam vyrazí několik maminek s dětmi, nebo malé obchody s oděvy, které za den uvítají desítky zákazníků.