Prázdná budova v centru města najde nové uplatnění. Liebiegův palác je architektonicky i historicky cenná budova a je dobře, že pro ni město najde nového nájemce. Sídlo bývalé galerie je na strategickém místě, obklopené parkem a jen několik minut vzdálené od dopravního uzlu na Fügnerově ulici. Byla by škoda, aby nadále zůstalo nevyužité a veřejnosti uzavřené. Město jde správným směrem, když pokračuje s projektem minulého vedení radnice. Navíc to vypadá, že náklady z městské kasy budou minimální a většinu zaplatí dotace.rázdná budova v centru města najde nové uplatnění.

Šéfredaktor Libereckého deníku a editor Týdeníků Libereckého kraje Petr Vodseďálek.Hlavní nájemce bude městská organizace Komunitní středisko Kontakt, která pracuje především se seniory, ale také s dobrovolníky a národnostními menšinami.  Svou libereckou pobočku tu založí i českolipský Svaz tělesně postižených. Mezi další organizace, které sem přivedou své klienty, bude Člověk v tísni, který tu nabídne dluhovéporadenství nebo Ekocentrum Armillaria s jeho enviromentální poradnou.

Mezi diverzifikovanou skupinu lidí určitě zapadne i Česká unie neslyšících, která zde bude vyučovat znakový jazyk. Zázemí zde najde také Centrum pro integraci cizinců, dva fotokluby, šachový klub, pěvecký sbor Ještěd a další.  Pestrost lidí a aktivit je nejen obrazem naší společnosti, kde by se nemělo vylučovat na základě původu, potřeb nebo identity, ale také podmínkou pro přiznání dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Město bude žádat o 172 milionů korun. Jde o hodně peněz a jediné, co EU požaduje zpátky, je aby město nabízelo rozmanité službya podporovalo spolkový a komunitní život svých obyvatel. To je něco, co bychom jako voliči měli vyžadovat i bez Evropské unie.