Může se vám totiž stát, že vaše do té doby bezproblémová ratolest ulétne a provede něco, co se povedlo školačkám ze základní školy a jedno z rozhodujících vysvědčení, to v pololetí deváté třídy, mu zkazí dvojka z chování. A i když svého činu bude později litovat a bude se omlouvat, není mu to nic platné. Ani zřizovatel školy vám ani jemu nepomůže.

Ředitelka školy postupovala podle svých pravomocí a nic s tím nenaděláte. Zřizovatel školy nabádá k diskuzi… jenže ta je k ničemu, ani schůzka rodičů dívek a zřizovatele školy, která trvala déle jak hodinu, nic nového nepřinesla. Snad jen poučení právníka zřizovatele školy, že čtrnáctileté děti by měly znát paragrafy občanského zákoníku.

Pak ovšem nastává otázka, jestli na vině přece jen není škola, vždyť má ve svých osnovách občanskou nauku nebo předmět tomu podobný, neměly by tedy dívky znát paragrafy ze školy? A mimo to, nějak postrádám požadovanou diskuzi o faktu, který celý incident zapříčinil, a to konflikt mezi učitelkou a žákem.

Nerozlítila vedení školy skutečnost, že se na veřejnost díky natočenému videu dostal problém, který se škola pokoušela skrýt? To je možná téma k diskuzi. Společně se skutečností, že škola v průběhu roku doplňuje školní řád a podobně.