Pokud se týká mého názoru, pozitivum stavby ve Vesci nevidím ani jedno.V důsledku těchto úletů už v Liberci nejsou finance na nic jiného, nemluvě o zadlužení několika dalších generací. Na toto téma již bylo řečeno a napsáno moc. Můj selský rozum mi říká, že pokud něco neuděláme, bude se to opakovat, takže bychom se měli konečně začít ubírat jiným směrem.

A to konkrétně zjistit, kdo je za to vše odpovědný a trvat na hmotné odpovědnosti za takové a podobné předem ztracené akce. Proč odpovědným činitelům nezkonfiskovat jejich majetky? Nic jiného je asi nezastaví. Ne že by získané finance pokryly vzniklé škody, ale další by alespoň přešla chuť natakové zviditelňování nebo získávání osobních výhod (nikdo jistě nepochybuje, že z takových akcí plynou).

Vždyť pokud to nezastavíme, proč by v tom nepokračovali, když jim to tak hezky prochází? S uvedením termínů jako je konfiskace, pohnání k odpovědnosti za špatná rozhodnutí a za zneužití moci, by si jistě běžný právník poradil a uvedl je do souladu s právem. Možná, že si všechno představuji jak Hurvínek válku, ale kdyby to všechno nepomohlo, proč by se nedalo začít mluvit např. o defenestraci? I to už tady bylo. Když rozumní občané přestanou být ovcemi a dají hlavy dohromady, věřím, že by se dalo dokázat hodně.

Jana Dvořáková