Od samého faktu získání práva pořádat tuto mimořádnou událost lze bez nadsázky hovořit o zázraku. Přes určité drobné problémy v přípravě a organizaci celé akce považuji dosavadní průběh za bezproblémový.

Atmosféra mezi návštěvníky sportovišť i občerstvovacích stanic je velmi dobrá, osobně jsem měl možnost se několikrát přesvědčit, že si lidé akci užívají. Je škoda, že Česká republika nemá šanci do boje nasadit více potenciálních medailistů, určitě s šancí vítězství by se dalo předpokládat i více fanoušků. Na druhou stranu mne velmi mrzí opakovaný negativismus, který je vytvářen kolem vlastního MS, mám pocit, že jestli někdo zanechá pachuť po skončení této akce, tak jedině někteří z nás, Liberečanů.

Málokdo si dokáže uvědomit, jaký počet dobrovolníků se angažuje v přípravě tratí, hledišť, parkovacích míst, bezpečnosti, zdravotní služby atd. Všem patří obrovské uznání a poděkování. Tedy za mne osobně jsem hrdý na to, že se v Liberci pořádá MS, a negativismus přisuzuji klasické mentalitě českého národa, umocněné v podání některých jedinců snahou se zviditelnit na akci, pro kterou vůbec nic neudělali.