VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

19.11.2009

GLOSA: Rady bych nechala odborníkům...

Zaručené rady, jak se vyhnout chřipce, případně jak zmírnit její průběh, kolují mezi lidmi. I ke mně se několik takových dostalo a nutno říct, že některé z nich mě poněkud vykolejily.

18.11.2009

GLOSA: Lidé se postavili za jeden strom. A boj se vyplatil

Kotelská lípa přežila desítky válečných konfliktů i nespočitatelné množství bouřek a ničivých uragánů. Vše ve zdraví ustála a stojí dál. Zatím.

12.11.2009

Za smlouvu by měl někdo přece nést odpovědnost

GLOSA - Prodejní smlouvu města Liberce se společností Euridika Bohemia lze těžko kritizovat, když ji člověk nemá v ruce.

11.11.2009

Jdeme na pivo? Jasně, ale jen na facebooku

GLOSA - Jen málokdo se ještě nesetkal s termínem facebook. Informace o této až neskutečně populární sociální síti se hrnou z médií doslova každý den. A upřímně řečeno, začíná to být už trochu otravné.

11.11.2009

Dvacet let představuje pro náctileté celé tisíciletí

POZNÁMKA - Výročí 17. listopadu dnešním náctiletým nic neříká, nic jim toto datum ani vzdáleně nepřipomíná.

6.11.2009

Řidiči by se měli nad sebou zamyslet

GLOSA - Vzhledem k tomu, jak dlouho teprve jezdím autem, tak se nedá říct, že bych měl nějaké zkušenosti či rady pro řidiče. Ale mám vlastní názor k situaci na našich silnicích mezi autoškolami a běžnými vozidly.

6.11.2009

Čeho se bojíte, milí Liberečané?

GLOSA - Rozčarováním skončila anketa, kterou mezi obyvateli města pod Ještědem před pár dny Deník uspořádal. Lidé mají strach veřejně kritizovat vedení města.

6.11.2009

Z městského majetku přece krev neteče

POZNÁMKA - Na chudý lid musí být přísnost, říkávala s úsměvem má babička. Možná chtěla pořekadlem naznačit nejen to, že když chudí lidé zvlčí, mohli by usilovat s vidlemi a klacky v ruce o změnu politického režimu, neboť nemají co ztratit.

4.11.2009

Za chyby jiných zaplatí obyčejní lidé

GLOSA - MS v klasickém lyžování. Akce, která měla pozvednout prestiž Liberce a zvýšit životní úroveň obyvatel. To jestli se to povedlo, můžeme hodnotit až po letech. Teď však vypadá hodnocení tristně.

2.11.2009

Lidské zdraví není párek v rohlíku

GLOSA - Na to, že se při snaze o prosazení nějakého výrobku či produktu na trhu upravuje pravda a v mnoha případech dokonce používá nepokrytá lež, už jsme si všichni dávno zvykli.

1.11.2009

O parky na Perštýně se asi bude ještě bojovat

GLOSA - Hlasování o tom, zda město Liberec prodá své pozemky na Perštýně společnosti Doctrina nebo ne, se překládá až na listopadové zasedání městského zastupitelstva.

30.10.2009

Na hřbitovy jenom s ochrannou přilbou

GLOSA - Dušičky se nám nezadržitelně blíží, ale jaká je situace na hřbitovech celé dva týdny po sněhové kalamitě? Většina lidí by si stav hřbitovů představovala asi trochu jinak, ale Bůh ví, kdy to technické služby napraví.

29.10.2009

Nekonečný příběh linky Liberec - Praha

GLOSA - Konkurenční boj na lince Liberec - Praha se táhne už od roku 2005 a přináší zajímavé zvraty. Dobře si vzpomínám na to, jakou senzací byly tehdy krásné žluté autobusy s blonďatými hosteskami a populárním seriálem Přátelé na obrazovkách.

26.10.2009

Výlov mi připomněl, že Vánoce se blíží rychleji, než by se mohlo zdát

GLOSA - I přes již objevující se vánoční výzdobu v supermarketech, regály plné mikulášských dobrot a pohled do kalendáře, který neúprosně připomíná konec října, jsem doposud dokázala blížící se vánoční svátky ignorovat a dělat, že se mě to netýká.

24.10.2009

Běhání přes koleje by se mohlo vymstít nejen lidem, ale i městu

GLOSA - Na místě mostu v Doubí má vyrůst lávka pro pěší a cyklisty. Projekt ale ještě není hotový. Kdo ví, kdy se začne stavět. Bude to příští rok na jaře, v létě nebo na podzim?

23.10.2009

Miliardy, ukryté pod roubenkami a památnou, tisíc let starou lípou

GLOSA - Peníze jsou až na prvním místě. V období divokého kapitalismu to platí dvojnásob.

22.10.2009

OBRAZEM: Do Jizerek vyjede nová rolba

Bedřichov - Hory zaplnili běžkaři, ale pravá sezona ještě nezačala. Na úpravu Jizerskohorské magistrály ale už mají novou rolbu.

22.10.2009

Divné počty. Kalamita trvala jen 2 dny, ale stavba se protáhne o 14

GLOSA - Celé dva dny vládla na Liberecku sněhová vichřice, a rekonstrukce tramvajové trati na Vratislavice tak nabrala celkem logické zpoždění. Nikdo nemohl počítat dopředu s tím, že uprostřed října zasáhne Liberecko sněhová kalamita.

21.10.2009

Když chybí obchod

GLOSA - Většina lidí žijících ve městě si nedovede představit, co to znamená, když se zavře jediný obchod na vesnici.

17.10.2009

Škoda, že letošní zima přišla mnohem dřív než zimní slevy

GLOSA - V neděli 25. října ve 03.00 hodiny ráno skončí letní čas a ručičky hodin se posunou o jednu hodinu zpět. My už ovšem zimu máme, s předstihem.

14.10.2009

Asi přece jenom ten Listopad před 20 lety úplně marný nebyl

GLOSA - Začalo to nenápadně. Několik obyvatel Doubí se dozvědělo, že zchátralý most nad železniční tratí, který spojuje jejich čtvrť s Pilínkovem, ale i okolním světem, plánuje vedení města zbourat. Údajně bez náhrady.

10.10.2009

Historie zavazuje, jenomže, peníze jsou peníze. Obzvlášť, když nejsou

GLOSA - Novorenesanční Městské lázně jsou architektonickou chloubou Liberce, jednou z perel v obrazu města.

6.10.2009

Boj s hernami v Chrastavě připomíná boj s větrnými mlýny

GLOSA - Nejprve úlevné rozhodnutí, které pohladilo duši zcela jistě všech, kteří vědí, co výherní terminály a automaty dokáží s mladým člověkem udělat, a to naprostý zákaz heren v centru Chrastavy.

5.10.2009

Kolem libereckého nádraží bude od listopadu zase o trochu víc mrtvo

GLOSA - Malé krámky na ulici jsou všude znakem toho, že místo žije. Pro leckteré zákazníky je totiž jednodušší skočit si do svého obchůdku, než bloudit hodiny v obřích obchodních centrech.

3.10.2009

I ta nejmodernější technika je na nic, když nepomáhá obyčejným lidem

GLOSA - S obrovskou parádou zavedl liberecký dopravní podnik na místo klasických papírových lítaček elektronické kupóny.

30.9.2009

Budeme rozdělovat děti na státní a soukromé?

GLOSA - Někomu může připadat soukromé školství jako černá díra, v níž mizí peníze nás všech.

29.9.2009

Chrastavský průlom aneb Konec heren v Čechách?

GLOSA - Můžeme to sledovat doslova každý den a nyní, kdy své ostré zuby stále hrozivě cení ekonomická krize, dvojnásob. Ve městech a obcích krachují malé obchůdky, malé živnosti a malé hospůdky. Prázdné prostory pak obvykle vyplní herna. V posledních letech běžný obrázek.

25.9.2009

Smůla jako životní krédo...

GLOSA - Stalo se, že jsem v mém věku dospěla do stádia, kdy chci studovat. Zkusila jsem proto na jaře přijímačky na státní vysokou školu, bohužel však ani na čistě humanitním oboru nemají zájem o naprostého matematického ignoranta, jako jsem já. A tak jsem si řekla, že zkusím školu soukromou.

23.9.2009

Proč dusili fúzi několik měsíců pod pokličkou?

GLOSA - Fúze liberecké a frýdlantské nemocnice vypadá úžasně. Přínosy pro všechny – pro malou nemocnici ve Frýdlantu jako takovou obecně, pro zaměstnance, pro pojišťovny, a především pak pro pacienty.

5.9.2009

Jak se žije již déle než 2 roky abstinující narkomance

Již 769 dní žije nový život. 27. července roku 2007 byl totiž jejím zatím posledním dnem, kdy fetovala. Všichni kolem ní doufají a věří, že slovo „zatím“ se z věty navždy vytratí…

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT