VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

23.4.2010

GLOSA: Poslední sbohem legendárnímu hotelu

Perun. Jméno, které obyvatele Hejnic rozděluje na dva tábory. Jedni, především pamětníci, mají tohle jméno spojené s rozvojem města.

23.4.2010

FEJETON: Zkusíme to dělat jako kosi, beze slov

Pozorování kosích her není nikdy ztráta času. Třebaže se názory ptáků a názory lidí na spoustu věcí hodně liší, metoda námluv je podobná.

21.4.2010

GLOSA: Je to otázka víry. Podvrh, skutečnost?

V historii lidstva existuje nepřeberné množství symbolů, relikvií, historických artefaktů, jejichž pravost nebo nepravost lze jen stěží určit.

19.4.2010

GLOSA: Spěch, spěch, spěch... Co se na chvíli zastavit?

Jezdívala jsem každé ráno autobusem do školy. Občas mě rozčilovalo, že jede pomalu. Nestihnu přece přednášku, říkala jsem si v duchu a nasupeně hleděla na řidiče.

2.4.2010

FEJETON: Rozum laskavého křesťana zůstane stát

Když jsme jako mladí jonáci lítali na kolech s pomlázkou za kamarádkami a spolužačkami, nepřemýšleli jsme o tom, že za ten líbezný bujarý svátek vděčíme jedné strašlivé smrti. Smrti a zmrtvýchvstání! opraví mě zajisté laskavý křesťanský čtenář.

26.3.2010

GLOSA: Milé řetězce, šetříte na špatných místech

Nechci hodnotit to, jak se obchodní řetězce ke svým zaměstnancům chovají, protože si nedělám iluze o tom, že to bude jednání v rukavičkách.

26.3.2010

FEJETON: Se svatým Augustinem v paternosteru

Blíží se volby. Zase. „To je furt dokola,“ mávne rukou zkušená novinářka ve třetím patře výškové budovy Krajského úřadu Libereckého kraje.

22.3.2010

Daleko blízkým, blízko vzdáleným.

Jak je to tedy doopravdy? Těžko se to dozvíme, snad kdyby jsme měli možnost nakouknout do budoucnosti. Jakou funkci mají dnešní elektronické sítě?

20.3.2010

GLOSA: Kde na to ty nebohé děti asi tak berou?

Hulení u nás nemá vybudovanou pořádnou tradici, zazní v legendárním dialogu dnes již kultovního českého filmu Samotáři. Jenže film je starý deset let a za tu dobu se situace u nás k nepoznání převrátila.

19.3.2010

FEJETON: Vosy se rojí, včely odlétají. A to je konec

Jezdívám po dálnici večer za tmy z práce. Někdy je jasno a z nebe svítí rybí oko, jindy kapotu bičuje déšť. Občas sněží. Jako byste prolétali tunelem hvězd. Člověk je sám kdesi ve vesmíru.

18.3.2010

GLOSA: S flaškou v ruce žádnou krizi neporazíš...

Každý z nás má někdy chuť se vším praštit a odjet někam hodně hodně daleko.

11.3.2010

GLOSA: Jak spolehlivě poškozovat svou vlastní pověst

Frýdlantsko - Nemám na vás čas, ukončil muž na druhém konci telefonní linky rázně rozhovor a bez váhání zavěsil. Tak proběhl závěr telefonátu do společnosti Nisa Recycling.

10.3.2010

Elektrárna skončí. Za 35 roků

Turów, Polsko – Uhelná elektrárna v polském Turówě, která v minulosti zamořovala svými zplodinami celé Frýdlantsko, plánuje odstavení několika bloků. Vyrábět elektřinu ale bude o více než 10 let déle, než kdysi její vedení slibovalo.

9.3.2010

GLOSA: Historii už nevzkřísíme, tak fanděme investorům

Rozbouřené emoce živnostníků, kteří v areálu jatek po roce 2000 podnikali, si dodnes pamatuju.

8.3.2010

GLOSA: Moudrost jako způsob společenské izolace ?

Často si říkám, například když poslouchám zprávy z politické scény České republiky nebo otázky, které se týkají globálních témat, jak je možné, že se lidi nedohodnou.

5.3.2010

S letními gumami pomalu, borče

FEJETON - Měli pravdu tentokrát. Od pěti set metrů nad mořem sněžení. Když jsem se ve středu po poledni řítil po erdesítce z Prahy kolem Drábských světniček, rozplácl se přede mnou náš kraj jako dort se šlehačkou nahoře.

4.3.2010

GLOSA: Spisovatel, který také fotografoval

Lewis Carroll, vlastním jménem Charles Lutwidge Dodgson, se narodil v roce 1832 v Anglii a zemřel tamtéž v roce 1898. Byl nejen spisovatelem, ale i matematikem na Oxfordské univerzitě.

4.3.2010

GLOSA: Stávka. Co se nepodařilo dnes, může přijít zítra

Všichni si oddychli. Stávka dnes nebude. Odboráři se dohodli, že se pokusí uvěřit slibům politiků, a ti v co nejkratší době sníží vysoké zdanění zaměstnaneckých výhod, které by jistojistě vedlo ke zrušení všech benefitů.

2.3.2010

Může být kultura zadarmo? To těžko.

Liberec - Možná se může zdát, že některé kulturní události nebo umělecká díla jsou příliš drahá a z tohoto titulu je možné polemizovat o jejich smysluplnosti.

12.2.2010

Letěl jsem hlavou proti skále. To mě uklidnilo

Český ráj – Říká se, že ve vteřině před smrtí se člověku promítne celý život. Nevím. Můj otřesený mozek se probral k činnosti, až když nás řadový dvouválec Fiatu 650 o výkonu 24 koní přibližoval k nemocnici a spolulezec a řidič Martin opakoval: „Ten volant je celej zas..nej od krve!“

11.2.2010

Kdo tu chodíval dřív? Běžkaři nebo pejskaři?

Liberec - U Tipsport Areny vyrostlo pro milovníky běžek více než dvoukilometrové kolečko. Není oplocené a je přístupné všem, tudíž i lidem z okolí, kteří si po nedělním obědě vyrazí na krátkou procházku, anebo dokonce i těm, kteří tu přímo ve stopě venčí své psy.

4.2.2010

Kdo je pravý zastupitel? A kdo je ten falešný?

Liberec - Primátor Liberce Jiří Kittner založil občanské sdružení, a to za své peníze vydalo první číslo papírových novin Pravý zastupitel.

29.1.2010

Češi? Ti si vždycky umí poradit

Bylo to celkem jasné a každého normálně uvažujícího člověka ta rovnice nepřekvapí. I přesto stojí za to se nad tím pozastavit a pak se jen nevinně pousmát.

27.1.2010

Někomu může klid stát i za dojíždění do školy

Liberec - Při vstupu do harcovské základní školy na návštěvníka dýchne neuvěřitelný klid. Obzvlášť, pokud zná ostatní školy, kde přes dusot a křik dětí není slyšet vlastního slova.

21.1.2010

GLOSA: Další rána do vazu Frýdlantského výběžku

Frýdlantsko - Nechytáme signál…. Tak si nakupte satelity! Větší nesmysl člověk jen tak neuslyší. Znamená to totiž jediné. Že všichni obyvatelé republiky by sice měli mít stejná práva, v některých případech to však zase není až tak nutné.

20.1.2010

GLOSA: Jesle nejsou o tom, že někdo chce, ale že musí

Do dneška, a jsou to už téměř dva roky, mi v hlavě zní pohotová odpověď primátorova náměstka Ondřeje Červinky na dotaz, co mají rodiče dělat, pokud město zruší jesle.

17.1.2010

Malý komentář k modré vizi 2020

Předevčírem jsem se skrze chladné světlo a reproduktory obrazovky dozvěděl, že budu pracovat minimálně do 67 let. Bohužel jsem úspěšným pokračovatelem mužské řady rodu širokých, což z důvodů na straně výkonnosti svalu srdečního znamená cca 8-10 let (ne o moc více).

14.1.2010

GLOSA: Kdo dává půlku platu za bydlení, ať zvedne ruku!

Do výšek, jakých si ani v nejhorším snu neuměli ještě tak před 15 lety lidé představit, se šplhá výše nájemného v Liberci. To takzvané regulované už o moc nižší, než je průměr tržního nájemného, není.

6.1.2010

O nás bez nás? V hlavní roli mýtné

To se zase dějí věci. Mýtné brány sice vydělávají státu důležité miliony, zprovoznit je ale takovým způsobem, že se o umístění dopravních značek včas nedozví ani jeden místní úřad, je zarážející.

3.1.2010

Prostě si nedají říct a nedají....

Každý rok je to stejné. Vždycky se najde někdo, komu varování odborníků nestačí, a to ať týkající se nadměrného požívání alkoholu, přejídání se nebo zacházení se zábavnou pyrotechnikou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT