VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

5.12.2010

Autobus při nehodě strhl elektrické vedení

Raspenava /STALO SE/ - Výpadek elektřiny pro osm rodinných domů je nejhorším následkem, který měla v neděli večer havárie linkového autobusu v Raspenavě na Liberecku.

30.11.2010

To bílé svinstvo už zase padá mi za límec

Liberec /GLOSA/ - Sníh napadl a válka může začít. Na jedné straně zarytí příznivci lyží, snowboardů a podobného náčiní, kteří si bílou nadílku nemohou vynachválit, na straně druhé odpůrci bahnité čvachtanice na ulicích, vlezlého mrazu a neustále přibývajících záplav studené bledé kaše.

24.11.2010

Změní se něco v Liberci?

Liberec /ANKETA/ - Lidé v libereckých ulicích odpovídali na dotazy redaktorů.

12.11.2010

POZNÁMKA: Trhněte se od Liberce! Jen tak získáte svobodu

Nevydařenou grotesku připomínalo ustavující zastupitelstvo ve Vratislavicích. Pět stran se sice hned po volbách dohodlo, že vytlačí Starosty do opozice, ale k ničemu jim jejich vzpoura nebyla.

4.11.2010

GLOSA: Jak se etický kodex ohýbá podle paragrafu

Liberec - Tak nám končí regulované nájemné. Nebuďme přehnaně optimističtí, ceny půjdou nahoru. A ne o málo. Jak bylo na několika příkladech již vidět, suma za metr čtvereční může vyskočit třeba i dvojnásobně.

1.11.2010

POZNÁMKA: Kino za kačku? To asi ne...

Atmosféra, kterou se podařilo vytvořit na akci DrinkArt 5, byla jedinečná. Neformální skupina mladých lidí dokázala zorganizovat akci, za kterou by se nemuselo stydět velké kulturní zařízení kdekoli v Čechách.

25.10.2010

POZNÁMKA: Volby do Senátu: Těsně, ale nakonec přece!

Poslat ODS k ledu i v případě senátních voleb se voličům nakonec nepodařilo. A tolik chtěli! Proto si skoro o 3 tisíce lidí víc než v prvním kole vybralo kandidáta ČSSD, hejtmana Stanislava Eichlera.

23.10.2010

GLOSA: Nad Libercem už nikdy slunce nezapadne?

Skoro až zoufalá touha po změně před týdnem způsobila, že liberečtí voliči sesadili po takřka dvaceti letech z trůnu zdejší ODS.

18.10.2010

POZNÁMKA: Volič a síla demokracie

Co ukázaly volby v Liberci? Co můžeme očekávat? První dojem je zcela zřejmý. Stará garnitura Občanské demokratické strany vládnoucí v našem městě dlouhá léta zřejmě odchází.

12.10.2010

GLOSA: Pokud mi zničíš věc, další ti nepůjčím

Proč asi zavřeli park na Plaze? Někdo by si třeba mohl myslet, že se provoz nevyplatil, někdo zas, že nebyl zájem. Nebo to snad byla čistá zlovůle? Všechno je možné, ale řekl bych, že je to prosté.

6.10.2010

POZNÁMKA: Každý nový den jdeme znovu volit

V předvolebních dnech se vzduch naplní a zhoustne vzájemnou averzí jednotlivých partají, které bojují o radniční křesla s vyšisovanými sedáky. Lidé poslouchají sliby a odhodlání kandidujících stran a jejich představitelů a připadají si zase na chvilku důležití.

5.10.2010

GLOSA: ODS rozjela kampaň. Co nejdál od voličů

Tak nějak virtuálně se rozjela nyní nejsilnější strana v Liberci, ODS.

29.9.2010

GLOSA: Budoucnost patří pohyblivým novinám

Je celkem zajímavé nahlédnout do novin, jak vypadaly před patnácti lety. Svázané ročníky u nás v archivu vypovídají mnoho, nejde ale ani tak o obsah, jako spíše o formu.

23.9.2010

Chlubím se, stydím se...

Jiří Kittner, primátor města Liberce

17.9.2010

GLOSA: Můžeme hledat způsob jak, nebo důvod proč ne

Občas to vypadá, že nejen různé firmy a organizace, nejen města a kraje, ale i státy a nadnárodní organizace by vedle náměstků měly zaměstnat i dobrého ortopeda. Všechny zmiňované instituce totiž mívají značné problémy s chůzí. Snažíme se, snažíme se hrozně, ale prostě to nejde. Konec diskuse.

16.9.2010

SLOUPEK: Kup tu šunku! A potom se uvidí...

Jeden můj kamarád se před časem ženil. Není divu, já už v tom doma také těžce lítám a jen s největším úsilím odrážím ataky zakládající rodinu, co vás přinutí trochu víc se usadit. Alespoň na nějakou chvíli.

14.9.2010

GLOSA: Dobře se uč, chlapče, nebo půjdeš na učňák!

Řemeslo má zlaté dno, ale špinavé víko. Takhle to popsal kamarád, který se již nějaký ten pátek živí stavěním střech.

10.9.2010

Lidem teď chybí volný prostor

Liberec – Karel Čtveráček, fotograf a autor Ročenky liberecké architektury 2010, mluví o Liberci.

2.9.2010

POZNÁMKA: Maďarský guláš na míšni, á la Bollywood

Slunce už je zubaté, školáci jdou zítra do školy a ti, co nestihli svou dovolenou, pojedou v zimě na lyže nebo do jiných zeměpisných šířek. Já už to mám za sebou. Vrátil jsem se po jedenácti dnech bez zpráv. Nařídil jsem si zdravotní informační embargo.

25.8.2010

GLOSA: Meloun sem, meloun tam, však se to zvládne

Peníze na povodně posílá kdekdo. Jednotlivci, firmy, obce, kraje i vláda, sotva by se našel někdo, kdo alespoň korunou nebo lahví Sava nepřispěl.

17.8.2010

GLOSA: Z cizího krev neteče a nám se hodí všechno!

Zatímco lidé z bezmála dvou a půl tisíce domácností na Liberecku, postižených ničivou povodní, řeší v těchto dnech základní filozofickou otázku, a sice, co s nimi dál bude, našli se i tací, kteří chtějí na záplavách vydělat.

21.7.2010

Glosa: Možná bych měl uklidit. Ale vem to čert...

Pokud nebudeš pít, omdlíš a bude ti zle. Pokud kopneš toho psa, ukousne ti nohu. Pokud sáhneš na tu rozžhavenou plotnu, bude to hodně bolet.

20.7.2010

Píšeme liberecký epos...

Nevím, jestli můj dojem pramení zminulé neinformovanosti, vlastně spíš nepřítomnosti, ale vposlední době mám dojem, že tu něcobublá…

4.6.2010

POZNÁMKA: Tři kina, zhruba patnáct sálů. Nebude to příliš?

Je to počin, hodný chvály, že si město Varšavu ponechá a ještě se samo postará o její rekonstrukci. Je to dobrá zpráva pro všechny, kteří do chátrajícího kina aspoň občas zašli.

31.5.2010

GLOSA: Město Liberec nemá ani jednoho poslance

Liberec - Voliči si postavili hlavu a kroužkovali na kandidátkách jako o život. Na truc přání stranických sekretariátů, na truc masívním kampaním za desítky milionů korun.

31.5.2010

KOMENTÁŘ: Vždyť právě o to v demokracii jde...

Liberecký kraj - Zpravidla a zcela logicky bývá důvod k radosti nebo ke zklamání. Po vyhlášení výsledků parlamentních voleb je to na liberecké politické scéně poněkud jinak.

21.5.2010

POZNÁMKA: Vracet něco Němcům? Jistě, počkejte pár let

Kolikrát už jste slyšeli, že se někomu nelíbí němčina, protože rachotí? Nebo že nemá rád Němce, protože jsou hluční, arogantní nebo zavánějí maloměšťáctvím? Kdo by si při tepání Němců rád nepřisadil pár špetkami o protektorátu, Hitlerovi a koncentrácích?

19.5.2010

POZNÁMKA: Sopka prý za počasí nemůže. To určitě!

I ti nejvzdělanější lidé rádi podléhají svodům tajemna a mystiky. Nějak se nám rozčílila sopka na Islandu a soptí a soptí. A my si s jejím popelem ochotně spojujeme nynější studené počasí.

7.5.2010

POZNÁMKA: Vážím svůj hlas, hledám selský rozum

Podstatná a společnosti prospěšná změna se nedá uskutečnit pomocí nějakého nařízení, směrnice nebo zákona.

3.5.2010

GLOSA: Kauza Polma. Copak šlo u policie jen postávat?

Neumím si představit, že v listopadu 1989 při masakru studentů na Národní třídě mohl kterýkoli policista jen nezúčastněně postávat. Že prostě nezasahoval, jen byl přítomen.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT