VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

17.6.2011

POZNÁMKA/Neměl na cestu domů. Tak jsme vytáhli pár kaček

Liberec - Novináři nejsou jenom štvanci bulvárních zpráv, v lepším případě investigativního odkrývání pletich ve společnosti. Ačkoliv by tomu mnozí politici jen těžko uvěřili, máme někdy srdce.

11.5.2011

Akce Ulov si svého prvodárce startuje

Jablonecko - Poznámka Lenky Střihavkové.

19.4.2011

Souhlasíte s odvoláním primátora Jana Korytáře?

Liberec /ANKETA/ - Zeptali jsme se nanázor v libereckých ulicích.

13.4.2011

Lidi nejsou zas tak úplně blbí, vzkazují politikům studenti

Liberec /POZNÁMKA JANY ŠVECOVÉ/ - Těžko říct, jestli se ocitáme v politickém marasmu nebo standardních demokratických hrátkách v boji o moc. Mám teď na mysli odvolávání současného libereckého primátora Jana Korytáře i kauzu Věcí veřejných, které se na politické scéně profilovaly bojem s korupcí a teď si sami vidlemi přehazují máslo na hlavě.

12.4.2011

Poznámka: Stát nepotřebuje vědět, kolik mám doma ledniček

Jako akt autoritářského a totalitního státu vnímám letošní sčítání lidu. Ze svých daní platíme akci, která je apriori nesmyslná a ještě jsme za její odmítnutí pokutováni.

11.4.2011

Co si myslíte o problémech strany Věci veřejné?

Na otázku odpovídají členové strany Petr Černý a Petr Skokan i liberecký občan

8.4.2011

Odvolání primátora by měly strany ještě zvážit

Liberec /POZNÁMKA ZUZANY MINSTROVÉ/ - Libercem zmítá největší politická krize, jakou kdy město zažilo. Rozpadla se koalice a na minulém zasedání zastupitelů chtělo pro odvolání primátora zvednout ruku 29 ze 39 politiků. Odvolání nevyšlo, primátor Jan Korytář je odročil na příště. Mezitím ale příznivci primátora svolali na jeho podporu demonstraci před radnicí a v jeho prospěch vyzněla také veřejná debata v Lidových sadech a zřejmě i další setkávání s občany.

7.4.2011

Poznámka: Primátor Liberce si tak trochu hraje s ohněm

Musí to být opojný pocit, když lidé kvůli vám svolají demonstraci a vy jim kamarádsky kynete ze schodů radnice, když na vás mávají transparenty, a když jich na náměstí přijde tolik, kolik se jich žádné politické straně nepodařilo už léta přilákat na vlastní předvolební mítink.

6.4.2011

Poznámka: Stát se občany Liberce? Možnost jsme měli

Po říjnových volbách přišla do Liberce změna. Stačilo pár měsíců a vše se vrací do starých zajetých kolejí. Nebudu zde řešit, zda má být primátor Korytář odvolán. Ani nemíním spekulovat, zda pošlapává demokracii.

28.3.2011

Některým krokům nového vedení radnice se podivuji

Původní zpravodaj jistě nebyl ideální, ale nově předložená tiskovina, na níž se pracovalo trojnásobnou dobu, je na úrovni školního časopisu a rozhodně se nedá mluvit o tiskovině hodné reprezentovat město.

25.3.2011

Víte, že jdou ceny potravin nahoru i bez navýšení DPH?

Liberec /ANKETA/ - Lidé v libereckých ulicích odpovídali na dotazy redaktorů.

18.3.2011

Poznámka: Tibet má naši podporu, Čína zase naše peníze

Liberecký magistrát vyvěsil před radnicí vlajku Tibetu. Učinil tak v rámci celosvětové akce Vlajka pro Tibet, která se každý rok koná na podporu himalájské země, jejíž obyvatelé jsou již od 50. let okupováni a dodnes decimováni Čínou.

8.3.2011

Slavíte Mezinárodní den žen?

Liberec /ANKETA/ - Lidé v libereckých ulicích odpovídali na dotazy redaktorů.

8.3.2011

O zbourání Ještědu, prohře ODS i veřejném úplatku

Liberec /POZNÁMKA/ - I já patřím mezi liberecké naplaveniny. Mohu si tedy dovolit ten luxus – nepamatovat si a k městu nic necítit. Když si ale vzpomenu na svou první procházku centrem v roce 1993, vždycky se trochu zastydím. Jako hloupé tele jsem tehdy ohrnovala nos nad oranžovým obchoďákem, obloženým – Bože! – zrezavělými plechy.

1.3.2011

Poznámka: S krajkou do boje proti komunismu

Nadpoloviční většina veřejnosti, vládní strana TOP 09 i ministr vnitra jsou zajedno. Komunistické strany Čech a Moravy se musí zrušit. Toto přání ostatně není nic nového. Hlasy o razantním zúčtování se starými pořádky se ozývaly už hned po revoluci.

28.2.2011

Poznámka: Uprchlický příběh o české motivaci

Když se řekne ekonomický uprchlík, nejeden našinec zbystří. Před očima mu vytanou lidé různého původu a jiné barvy pleti ze sběrných táborů. Bez perspektivy, sociálních návyků, ale hlavně ochoty začlenit se do společnosti, od níž se dožadují přijetí jen s nataženou dlaní.

24.2.2011

Poznámka: Změnit život k lepšímu? Nebuďte jako oni

Všeobecně vzato se zdá, že většina obyvatel je nespokojena. Skuhrá na poměry, politiky a nezaměstnanost je trnem v oku i těm, kteří mají práci. Často lze zaslechnout poznámky o tom, jak někteří zaměstnavatelé zneužívají současných podmínek k přetěžování či zneužívání svých „poddaných“.

10.2.2011

Poznámka: Manipulace vzdělaných

Drží lékaři pacienty v šachu? Jsou jejich požadavky oprávněné? A – záleží dnes na tom vůbec ještě někomu? V situaci, která nyní po výzvě Děkujeme, odcházíme, panuje, už totiž nikdo takové otázky neřeší.

5.2.2011

Poznámka: Co rozděluje generace

Jsou nevychovaní a horší než za našich časů – klišé, které někdy platí a jindy je spíše jen podsouváno starší generaci na adresu mladých.

27.1.2011

Poznámka: Vyždímej ten hadr pořádně

Snažím se představit si, vžít se do role nového vedení liberecké radnice v čele s primátorem Janem Korytářem. Možná trochu nečekaně stojí před nedávno otevřenými skříněmi a z nich to padá…

26.1.2011

Glosa: Potíže s pamětí

Výpadky paměti jsou nepříjemné a přiznejme si to – každého z nás děsí, že by to mohlo postihnout právě jeho. Byl by ztrapněn, případně by si přivodil problémy či vypadal senilně. Proto existují dokonce speciální cvičení a postupy, kterak paměť nenechat zlenivět.

21.1.2011

Názor: Komunistický bachař na pokračování

Se zájmem jsem si přečetl v Libereckém deníku článek „Chtějí to zamést pod koberec!”, pojednávající o chystaném dalším kole soudního jednání s tímto soudruhem a dokonce bývalým členem našeho demokratického parlamentu.

8.1.2011

GLOSA: Kdo je tady rukojmí? A čí?

S napětím očekávám, jak dopadne protestní akce lékařů. Zda se najde někdo, kdo oběma stranám pomůže najít společné řešení problému. A zda o to vláda vůbec stojí. Situace je mezní.

3.1.2011

GLOSA: Čemu bychom se mohli v novém roce smát

Od voleb uplynuly sice teprve dva a půl měsíce, ale čas už otřásl vedením libereckého městského obvodu ve Vratislavicích. Křehkou koalici opustil mladý politik, který měl mít na starosti ekonomiku.

30.12.2010

Zamyšlení: Koho se i novináři bojí? Doktorů...

Odchod lékařů kamsi za hranice všedních českých dnů mává všemi vrstvami společnosti. Každý z nás je totiž pacient, ti s větším štěstím jsou pacienti budoucí, smolaři onemocní v době, kdy budou doktoři nedostatkovým zbožím. A tak si je nechce nikdo naštvat, zástupce tisku nevyjímaje. I my jsme lidi…

23.12.2010

Jak udělat školu kreativnější

Liberec – Prvňáčci, kteří v příštím roce nastoupí na libereckou základní školu Aloisina výšina, se mají na co těšit. V příštím školním roce pro ně totiž škola připravuje novou speciální nástavbu k běžným školním osnovám, která je plná tvůrčích činností.

22.12.2010

Vyplavené domy mrznou. Lze je ovšem vysoušet i v zimě

Liberecký kraj - Oběti povodní mají strach z mrznoucí vody ve zdech. Masivního poškození se bát nemusí

17.12.2010

Doctrinu asi opustí někteří učitelé

Liberec – Rodiče dětí, vedení školy, ale i samotní žáci celý tento rok hodnotili práci učitelů a lektorů liberecké soukromé Základní školy Doctrina.

17.12.2010

Postavte letošní Vánoce na hlavu!

Liberec – Svým nejbližším, kolegům či kamarádům můžete pořídit opravdu netradiční vánoční dárek a ještě udělat „dobře“ přírodě.

17.12.2010

Novou Vsí už projedete, ale jen na povolení

Nová Ves - Hlídkující policisté pustí přes zákaz vjezdu obyvatele obce, zásobování a ty, kteří mají povolení od obecního úřadu

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT