VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

14.8.2012

Byl jsem v dětském koutku...

… a pěkně jsem se naštval. Já vím, jsou horší věci v tomhle městě a řešení jde pomalu. Tohle město je opravdu totálně švorc, to Vám podepíšu.

29.7.2012

Český dům: Fanouškům dveře dokořán

Londýn - Český dům, jakýsi sportovní ostrov českých fanoušků a reprezentantů uprostřed olympijského Londýna, zažil ještě před oficiálním zahájením her svůj den D! V pátek 27. července dopoledne jeho sídlo v Business Design Centre v Islingtonu otevřelo své brány. A od prvních kroků neskrývali návštěvníci úžas z krásného, moderního a originálního interiéru.

17.7.2012

ROZHOVOR: Luděk Nečesaný: Od politiků potřebuji mít spíš klid

Liberec, Karlovy Vary - Krajskou nemocnici vytáhl z červených čísel nejen v Liberci. Podobně se řediteli Luďku Nečesanému daří očistit od dluhů také krajské zdravotnické zařízení v Karlových Varech.

12.7.2012

Dobrovolníci z celého světa pomohou hradu Grabštejnu

V polovině července na hrad Grabštejn již tradičně zavítá skupinka dobrovolníků z celého světa, aby zde pomohli s údržbou hradu.

11.7.2012

Volič může složení kraje lépe ovlivnit

Novela zákona o volbách se odrazí už v nejbližších krajských volbách. Snižuje především počet přednostních hlasů z dříve obtížně dosažitelných 10% na 5% i pro úroveň krajů, což umožní voličům snáze „vykroužkovat" kandidáty i z posledního místa na první, a taky obráceně.

11.7.2012

Obětaví lidé ještě existují, poděkování lékaři z Liberce

Dne 6.7.2012 měla moje rodina vážnou autonehodu na křižovatce za Cvikovem, nedaleko odbočky na Rumburk.

11.7.2012

Změna leká naše zastupitele

Je zřejmé, že Změna pro Liberec vylekala hezkou řádku nejen libereckých zastupitelů.

28.6.2012

Lobuje politické hnutí Starostové pro Liberecký kraj za konkrétní firmu?

Starostové pro Liberecký kraj opět nešetří kritikou. Tentokrát na účet Krajské správy silnic, konkrétně veřejné zakázky na běžnou letní a zimní údržbu silnic II. a III. tříd, které jsou ve vlastnictví Libereckého kraje. Jejich argumenty jsou však zcela liché, snad vyplývají jen z neznalosti problematiky údržby silnic. Nebo je za tím něco jiného? O tom se lze jen dohadovat.

25.6.2012

Prezident republiky jmenoval Petra Suchomela profesorem

Prezident republiky Václav Klaus jmenoval ve středu 20. června 2012 ve Velké aule Karolina na návrh vědeckých a uměleckých rad vysokých škol šedesát nových profesorů vysokých škol.

22.6.2012

Osečná má novou techniku

Měsíc květen 2012 je pro město Osečná měsícem nové techniky. Město zakoupilo další příslušenství k městskému traktoru Zetor Proxima 95 Power pro zabezpečení provádění údržby městských lesů.

22.6.2012

Otevřený dopis senátoru Přemyslu Sobotkovi

Reaguji na Vaše prohlášení z Parlamentních listů, kde jste srovnal KSČM s nacisty a prohlásil, že pokud byste byl prezidentem, tak v případě účasti KSČM na vládě rezignujete.

12.6.2012

Lidé obdarovali útulek

Liberec - Poděkování Zvěrokruhu z OC Nisa Liberec a hodným lidem.

8.6.2012

Setkání obcí Havlovice

Třetí květnovou sobotu se v Havlovicích (okr. Liberec) uskutečnilo v pořadí třetí setkání HAVLOVIC. V České republice jsou čtvery: v okr. Domažlice, Chrudim, Liberec a Trutnov. První setkání se konalo v roce 2008 v Havlovicích na Trutnovsku, druhé o dva roky později v Havlovicích na Chodsku.

8.6.2012

V Havlovicích se daří hasičskému sportu

V sobotu 26. května uspořádali hasiči z Příšovic okrskovou hasičskou soutěž, která byla spojená s oslavami 130 let výročí založení organizace.

8.6.2012

Semilským parkem zněl opět dětský smích

Do nejprve chladného a zachmuřeného sobotního rána a posléze slunečného dne se tuto sobotu 2.6.2012 probouzel Sbor dobrovolných hasičů ze Semil I. A to se týkalo i jeho, letos tak úspěšné mládeže. Důvod byl prostý, po roce opět uspořádat „Hasičský dětský den s SDH Semily I.", jak zní oficiální název akce.

5.6.2012

Kočka hubne, i když hodně jí. Je to štítná žláza

Onemocnění štítné žlázy patří u koček mezi nejčastější hormonální poruchy. Onemocnění je způsobeno zvýšenou tvorbou hormonů štítné žlázy, které se projevuje širokou škálou klinických příznaků.

5.6.2012

Chtěl poslat pan náměstek Šolc peníze sportovcům nebo nechtěl?

Pokladna Liberce je o 14 miliónů korun bohatší než se předpokládalo. Na květnovém zastupitelstvu to potvrdil ekonomický náměstek Jiří Šolc. Na účet města totiž přišly peníze z hazardu. Pominu „porcovací" polemiku kolegů zejména ze Změny pro Liberec, kteří doposud vždy proti hazardu bojovali s tím, že je třeba jej úplně zakázat.

1.6.2012

Republiková soutěž Wella Junior Cup 2012 – 1. místo pro Liberec

Již tradičně proběhlo v Praze finále prestižní soutěže mladých kreativních kadeřníků Wella Junior Cup 2012. Tato soutěž se konala 30. května 2012.

1.6.2012

Divadlo F.X.Šaldy na festivalu v Žitavě

Nově zrekonstruované Divadlo Gerharta Hauptmanna v Žitavě pořádá ve dnech 30.5. – 3.6. 2012 mezinárodní divadelní festival „3LänderSpiel", kterého se zúčastní divadla z Německa, Polska a Čech.

24.5.2012

Jedovatá muška: Mimochodem, policie má číslo...

Může se to stát i vám… Zazvoní telefon, ozve se ženský hlas, který vám sdělí, že jakási firma dělá v okolí vašeho bydliště průzkum o kvalitě vody a kdy mohou přijít.

9.5.2012

GLOSA TOMÁŠE LÁNSKÉHO: Vyženeme auta i lidi

„Vadí nám doprava", říkají často obyvatelé center měst jako argument, proč by se ta a ta ulice měla udělat pěší zónou. Nechápu, proč takoví lidé ve městě žijí.

12.4.2012

GLOSA RADKA STRNADA: Umělý je lepší než originál?

S pomlázkou jsem to letos zanedbal. Asi před týdnem se totiž jedna „náhodou objevila“ doma v tmavém koutě, kam ani slunce nechodí. Takže sláva - nebylo třeba shánět novou.

28.3.2012

Myslel jsem, že špatně slyším

Ústí nad Labem /POZNÁMKA LADISLAVA MUŠKY/ - Pan premiér prohlásil v televizi, že současná krize je krizí sociálního státu. Žasl jsem nad takovou neschopností zobecnit jevy jako násilí, krádeže všeho druhu včetně okrádání občana institucemi, loupeže a vraždy nikoli jako vedlejší jevy demokracie, ale jako příznačný jev naší formy kapitalismu.

26.2.2012

GLOSA: Prezident? Schůzka padla kvůli deku

Jak já miluju TV reklamy na značkové zboží! Kdo chce být in, musí si stříknout tříproužkové trencle sprejem stejné značky, kloktat nulovou kolu, chroupat sušenku mlékem milovanou či jinou topit v jogurtu! Určitě využít i velikonoční tarif, ukázat svaly Strnada a dělo po sobě nechat střílet ovocem. Nejlépe starším, to se o kovovou síť nad vámi mnohem lépe rozbije.

6.2.2012

GLOSA: Hrdinní pohraničníci

Narušitelé, diverzanti, krvelační hrdlořezové, neschopný Beneš, proradní Banderovci… to jsou jen některé výrazy jako vypadlé z učebnice dějepisu z 50. let minulého století a také slovník nechvalně známého Klubu českého pohraničí.

24.9.2011

Varnsdorf protestuje. Příští týden se místní chystají do Prahy

Šluknovsko /AKTUALIZOVÁNO/ – S více než půlhodinovým zpožděním začala dnešní demonstrace ve Varnsdorfu. Tentokrát se místní nesešli na protesty kvůli nepřizpůsobivým lidem, ale proti místní radnici. Ta prý současnou situaci nezvládá.

3.9.2011

Poznámka: Kam kráčíš nemocnice - s politiky ve svém čele?

Bývalý náměstek primátora, později ředitel libereckého dopravního podniku Jiří Veselka (USZ) převzal otěže Krajské nemocnice Liberec jako její generální ředitel. S velkou pravděpodobností už v říjnu usedne na post ekonomického ředitele nemocnice někdejší dlouholetý primátor Jiří Kittner (ODS).

1.9.2011

GLOSA Ladislava Mušky - In memoriam radaru

Nezdá se vám, že o téhle stavbě v Brdech, která měla být div ne záležitostí desetiletí, se nějak nenápadně přestalo mluvit?

10.8.2011

POZNÁMKA: Spočítali povodně. Jenže některá čísla vzala voda...

Na vzpomínkové akci pořádané Libereckým krajem u příležitosti prvního výročí bleskových záplav promluvila náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová. Ve své řeči vyčíslila, že povodně zasáhly 1872 domácností.

13.7.2011

Analogová tma nebo digitální kostičky? TV signál zlobí lidi

Liberecký kraj – Velký podvod. Tak mnoho lidí vnímá přechod na digitální televizní vysílání. To mělo svou kvalitou překonat zastaralý analog, ale zatím to vypadá, že v mnoha oblastech Libereckého kraje budou lidé sledovat hlavně kostičky. Těmi se totiž projevuje nekvalitní, slabý signál.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT