VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

16.1.2013

Co dokáže textil: Série přednášek

Liberec - Ve spolupráci SPŠ textilní v Liberci, Fakulty textilní TUL, Klastru technické textilie (CLUTEX) a České technologické platformy vznikl cyklus tří populárně-naučných přednášek Co dokáže textil. První z nich se uskutečnila 9. ledna v liberecké Krajské vědecké knihovně.

16.1.2013

Pomoc je odměnou

Chrastava - Lidská krev má v medicíně nezastupitelnou roli. Nelze ji uměle vyrobit. Je jedním z vrcholných darů člověka člověku. Krev je nezbytná nejen při úrazech a operacích, ale také při léčení mnoha závažných onemocnění.

16.1.2013

Liberecká jazyková školka reprezentuje Českou republiku

Liberec - Jak se žije v jiných evropských zemích, se budou postupně dozvídat děti z Liberecké jazykové školky. Speciální projekt propojuje pět států a jediným zástupcem z Česka je právě anglicko-česká školka z Liberce.

14.1.2013

Předání nového hasičského vozidla SDH Osečná

Koncem uplynulého roku, v pátek 28. prosince 2012 proběhlo před kostelem sv. Víta v Osečné slavnostní předání nového hasičského vozidla Tatra sboru dobrovolných hasičů Osečná.

14.1.2013

Úspěchy turnovské TaPŠ Ilma v roce 2012

Skončil rok 2012 a skoro každý z nás rekapituluje, jaký ten rok byl, co se povedlo,co ne. I Taneční a pohybová škola ILMA Mgr. Ilony Šulcové se ohlíží za svou celoroční činností, úspěchy a neúspěchy.

5.1.2013

Hrajte o luxusní víkend v termálních lázních!

Liberecký deník a Termální lázně Chrastava mají pro věrné čtenáře exkluzivní dárek! Víkendový pobyt v lázních pro dvě osoby v hodnotě 4 000 korun! Neváhejte a hrajte! 

2.1.2013

Novoroční historická tramvaj č. 13 brázdila Liberec

Liberec - Radost z konce roku si udělali členové a příznivci libereckého Boveraclubu, kteří přišli v sobotu bilancovat svou činnost v roce 2012 jízdou tramvají T3M označenou symbolickým číslem 13. Kyvadlovou dopravou po všech kolejích položených v Liberci zároveň oslavili nástup nového roku 2013.

12.12.2012

Děti ze školy Vrchlického tvořily ve vánoční dílničce

Liberec - Jako každý prosinec, tak i letos jsme nepokazili tradici a v sobotu 8. prosince uspořádali již 3. vánoční dílničky pro rodiče a děti na naší škole, ZŠ Vrchlického.

5.12.2012

„Bez nás to nejde!“

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Liberec realizovala od října 2011 pro žáky oboru Zdravotnický asistent a studenty oboru Diplomovaná všeobecná sestra odborné zahraniční stáže v Německu.

3.12.2012

Literární podvečer na Střední průmyslové škole textilní v Liberci

Ten obrázek asi znáte. Mladý jedinec přišpendlený k monitoru počítače ráno, v poledne i večer. Že mládež v dnešní době vůbec nečte? To už dávno není žádné tajemství.

26.11.2012

Nejstarší kantoři SPŠSE Liberec František Hercl a Boženka Krpatová slavili

Liberec - Recept, jak oslavit jubilejní 90. narozeniny svých bývalých kantorů, předvedla 7. listopadu Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec sídlící na Masarykově ulici 7. listopadu.

15.11.2012

Mariášníci hráli ve Vísce o mobil

Víska - Mariáš, to není jen hra na pobavení při popíjení piva v oblíbené hospůdce. Dá se hrát i soutěžně, což dokázali v sobotu 10.11.2012 v KD Víska u Frýdlantu účastníci již sedmého ročníku Víseckého betla cupu turnaje ve voleném padesátníkovém mariáši trojic.

14.11.2012

Stříbrný úspěch týmu ZŠ 5. května

Liberec - Začátkem listopadu se v Praze konalo české finále mezinárodní soutěže First LEGO League a školní tým ze ZŠ 5. května „B.R.A.I.N. Team" podporovaný Libereckým krajem byl připraven bojovat o vysněný postup do evropského kola.

14.11.2012

Příběhy bezpráví na SPŠ textilní Liberec

Liberec - Tak jako každoročně, tak i letos se na naší škole konala akce Příběhy bezpráví aneb Měsíc filmu na školách. Projekt organizuje společnost Člověk v tísni v rámci programu Jeden svět na školách.

13.11.2012

K historii hospicového hnutí v Liberci

Jsem zdravotní sestra a pracuji v ambulanci bolesti v liberecké nemocnici. Od roku 2008 jsem členkou občanského sdružení Hospic pro Liberecký kraj.

9.11.2012

Velký úspěch žactva Ještědské oblasti v orientačním běhu

Liberec - Letošní mistrovství České republiky oblastních výběrů žactva se konalo v Ochozi u Brna. V sobotním závodě štafet jsme měli dvě štafety na stupních vítězů. Štafeta ve složení Petr Melichar, Vít Mareš, Dan Pavlovec kategorii DH12 velkou bojovností dosáhla na bronz.

9.11.2012

ZŠ Vrchlického slavila Halloween

Liberec - Celý první stupeň se rozhodl zpříjemnit si páteční dopoledne a oslavit společně Halloween a Dušičky.

6.11.2012

Vrátit či pokračovat?

Liberec /REAKCE/ -V debatě, zdali mělo Statutární město Liberec přijmout, a nebo nepřijmout úvěr na předfinancování staveb hrazených EU, musí předcházet otázka „zdali vůbec nějaké peníze od EU chceme používat …" Odmítnutí úvěru by se fakticky rovnalo nečerpání prostředků a vrácení alokace dotací. Běžící stavby by se musely dokončit a tedy financovat operativními úvěry, pravděpodobně od samotných dodavatelů staveb.

31.10.2012

Globální problémy lidstva aneb „Mysli globálně, jednej lokálně“

Liberec - Netradiční výuka čekala na žáky Základní školy v ulici 5.května ve středu 24.10.2012. Sešli se ve smíšených skupinách napříč ročníky od 5. do 9.tříd, aby se společně zamysleli nad tak ožehavou otázkou, jakou je budoucnost lidstva.

31.10.2012

Letní sezona na Golf Club Ještěd se pomalu uzavírá

Letní golfová sezóna se pomalu uzavírá a na tento závěr proběhla v Golf Clubu Ještěd dvě mistrovství. Od soboty 22. 9. do neděle 23. 9. probíhalo v Golf Clubu Ještěd „Mistrovství klubu ve hře na rány".

29.10.2012

Učitelé opět pilovali jazyky

Liberec - V hotelu Kořínek v Jizerských horách bylo živo. Sešlo se tu téměř 100 učitelů základních škol Libereckého kraje, aby absolvovali v pořadí již čtvrtý výjezdový kurz angličtiny a němčiny.

29.10.2012

Ve volném čase zvelebovali Liberecký kraj. Dobrovolně

Liberecký kraj - Zatímco politici o víkendu napjatě sledovali, jak dopadnou krajské volby, přes 500 dobrovolníků z celého Libereckého kraje nadšeně bez nároku na mzdu zlepšovalo prostředí ve svém okolí.

26.10.2012

Fotografujte město, ve kterém žijete

Liberecko - Jste vášnivými fotografy? Rádi si třeba na památku dokumentujete město, ve kterém žijete? Podělte se o své snímky s ostatními! FOTOGRAFUJTE MĚSTO, VE KTERÉM ŽIJETE.

9.10.2012

Došlo do redakce Libereckého deníku

Jablonec n. N. - Otevřený dopis ředitele závodu Povodí Labe politickému hnutí „Změna pro Liberecký kraj"

5.10.2012

Liberečtí předškoláci účinkují v Planetě Yó

Liberec - Děti z Liberecké jazykové školky, která při výuce angličtiny využívá metodu Wattsenglish tedy přirozené osvojování cizí řeči za pomoci rodilých mluvčích, se zúčastnily natáčení pořadu České televize „Planeta Yó".

1.10.2012

31. ročník libereckého poháru psovodů

Liberec - Závodů se zúčastnilo se 53 závodníků a psů, kteří změřili své síly v disciplínách poslušnost a obrana. Nově se soutěžilo i v pachových pracech.

27.9.2012

Ve Vísce zažili chovatelské posvícení

Víska - Sousedské setkání ve Vísce se o víkendu vydařilo, lidé se bavili. Na výstavě se předváděli holubi, drůbež a králíci. Přišlo 630 návštěvníků.

28.8.2012

V Pavlovicích si děti i dospělí užili zábavné odpoledne

Liberec - Na poslední prázdninovou sobotu Kynologický klub Pavlovice a společnost Autotrend, spol. s r.o. připravily zábavný program pro celou rodinu. Program, který v 10 hodin odstartovala moderátorka Míša Jadrná, nabízel soutěže pro děti i dospělé, ale také ukázky práce nejen Kynologického klubu, ale i psovodů Městské policie Liberec a SDH Krásná Studánka.

21.8.2012

Se skauty do Finska na Roverway 2012

Víte, co to znamená hyvää päivää? Skočili jste už někdy ze sauny rovnou do jezera? Zabrzdil s vámi už někdy řidič autobusu kvůli skupince sobů stojících na silnici?

14.8.2012

Odposlechy nejsou lidová zábava!

Pakliže to jsou odposlechy ze soukromého či stranického a politického života, je to nevkusné … nebo naopak zajímavé, jak je komu a především bulvárnímu tisku libo. Něco úplně jiného jsou tzv. policejní odposlechy a jejich zveřejňování.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT