VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

4.6.2009

Když místo argumentů létají vzduchem vajíčka

KOMENTÁŘ - Pár syrových vajec se na hlavy politiků sneslo během jednoho z předvolebních mítinků i v Liberci. Pod Ještědem sice vrhači vajíček takovou sílu jako v Praze nebo v Brně neukázali, nicméně i sem dorazili.

11.5.2009

Také máte pocit, že někdy informace přestávají dávat smysl?

Podle původní věštby vyřknuté prorokem Romanem mělo město ve stínu Ještědu dojít v roce 2009 slávy, jež se hvězd dotýká.

30.4.2009

Když dospělí trucují jako malé děti...

GLOSA - Neschválili jste mi jeden návrh, já nepřipustím hlasování o dalším… Tak vypadala reakce Lidie Vajnerové, statutární zástupkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Šlo jak jinak než o rozdělování peněz.

2.3.2009

Jak vidí mistrovství předseda KS ČSTV LK Vladimír Boháč

Mám-li hodnotit MS – rozdělím svoji odpověď do tří bloků: Ten první je sportovní: tady si myslím, že je celkový dojem velice dobrý, jen ta naše medailová žeň mohla být větší (ale je to sport a výsledky se nedají prostě naplánovat).

28.2.2009

Jak vidí mistrovství ředitel městské policie Ladislav Krajčík

Z profesionálního hlediska jsem rád, že jsme si mohli vyzkoušet opatření, které jsme nachystali na dobu konání celého šampionátu.

27.2.2009

Jak vidí mistrovství ředitel nemocnice Luděk Nečesaný

MS v klasickém lyžování považuji za obrovskou příležitost pro Liberec a jeho okolí ve zviditelnění, následném využití vybudované infrastruktury a sportovišť.

26.2.2009

Jak vidí mistrovství městský zastupitel Jiří Šolc

Protože nepatřím k nekritickým fanouškům sportů obecně, vnímám lyžování stejně okrajově jako plavaní, tenis a nebo třeba fotbal.

25.2.2009

Jak vidí mistrovství Alena Dvořáčková ze Sdružení Staré město

Já si myslím, že MS v klasickém lyžování může přinést Liberci mnoho dobrého. Nelíbí se mi však způsob, jakým bylo v době příprav nakládáno s veřejnými prostředky na tuto akci. Ať už na vybudování potřebných staveb či při směně některých pozemků.

24.2.2009

Jak vidí mistrovství krajský zastupitel Martin Půta

Liberec - MS v Liberci vnímám jako významnou sportovní a společenskou událost a věřím, že díky ní získá náš kraj hlavně v zahraničí větší atraktivitu, a pomůže tak zastavit klesající návštěvnost regionu. Výhrady ale mám k rozpočtu MS.

23.2.2009

Jak vidí mistrovství mluvčí MS Zdeněk Soudný

Jsem rád, že se zatím nenaplnily všechny ty černé předpoklady s nimiž jsme se museli vyrovnat. Šampionát podle mě probíhá ve velmi důstojné atmosféře. Z reakcí sportovních fanoušků mohu říct, že i oni jsou spokojeni.

21.2.2009

Jak vidí mistrovství hejtman Stanislav Eichler

Zatím mohu hodnotit jen první den, neboť hned po slavnostním ceremoniálu jsem musel odjet do polského Stzcyrku. Zde se koná sportovní festival mládeže EYOWF, který bude Liberecký kraj hostit v roce 2011, a převzal jsem tam pořadatelství.

20.2.2009

Jak vidí mistrovství městský zastupitel Jan Korytář

Začnu zahajovacím ceremoniálem, který jen podpořil celkovou pachuť kolem tohoto šampionátu. Nicneříkající projevy, čtyřkolky, popové „hvězdy“ a nakonec rocková kapela za zenitem. Jedním slovem bezradnost a nenápaditost.

22.1.2009

Když děti neznají paragrafy...

KOMENTÁŘ - Máte doma náctileté dítko v deváté třídě a chystá se k přijímacím zkouškám na střední školu? Pak zvažte, zda byste s ním neměli probrat paragrafy občanského zákoníku. Sice je pravděpodobně nebude potřebovat ke studiu, ale mělo by je znát, aby vědělo, jak se má chovat.

21.1.2009

Když láska bolí... a může i zabít

KOMENTÁŘ - Láska překoná všechny problémy? Kdysi jsem tomu možná věřil, ale naivní a dětinské představy mě už dávno opustily.

10.1.2009

Dveře na pohotovosti se možná netrhnou...

KOMENTÁŘ - Vynalézaví rodiče budou moci ušetřit od února i stovky korun. A to díky hodnému kraji, který za ně bude platit poplatky v krajských zdravotnických zařízeních. Když totiž nepůjdou se svými dětmi k obvodnímu lékaři, ale na pohotovost, dost ušetří.

9.12.2008

Když něco dobře funguje, zrušíme to!

Jsem pravidelný návštěvník všech utkání Bílých tygrů v Tipsport areně, občas i na jiných stadionech. Před hokejem i o přestávkách s kamarády vždy rádi zaskočíme na svijanské pivo i vynikající klobásu do bufetu k Mc Peťanovi.

12.11.2008

TUL: Českým studentům nikdo neubližuje

Následující text je reakcí na článek „Čeští studenti nemají při MS 2009 kde bydlet“, který vyšel 11. litopadu 2008. Do redakce ho zaslala mluvčí Technické univerzity v Liberci Jaroslava Kočárková.

18.7.2008

Novelu živnostenského zákona vnímám jako pokrok

NÁZOR HEJTMANA PETRA SKOKANA - Do českých legislativních vod vplula v červenci slibovaná novela živnostenského zákona a do administrativního světa podnikatelů a živnostníků přinesla vlnu novinek a změn.

20.6.2008

Kde vlastně žijeme?

JAK VIDÍM SVĚT - Často jsem přemýšlela nad tím, kde to vlastně všichni žijeme. Je to šťastné město s moderními krásami či staré město podléhající zkáze?

15.6.2008

Poslední dny reportéra Jana Širokého v Deníku

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Nastal čas, drazí čtenáři, abych se s Vámi rozloučil. Věřte, prosím, není to snadné loučení. Je však pravdou, že život nečeká. Kdo stojí na místě, ten se nesmí divit, že mu jeho život utekl.

11.6.2008

Nestřílejte nám po šéfce kultury, nemáme jinou

GLOSA - Tak jsem se dnes dozvěděl, že padouchové stříleli, až se naše jediná kulturní redaktorka bála, neb stála opodál.

9.6.2008

Nejen počasí se mění v roce s číslem 8

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Počasí usoudilo, že přišel čas na změnu. V Liberci samovolně odstartovalo léto. Změna je zajímavý stav. Navíc, rok končí osmičkou. Číslo, jenž je změny nositel. Skončila mi dovolená. Také změna. Ne poslední, hádám.

21.5.2008

Líbí se mi úpravy z pera Nečasova ministerstva

NÁZOR HEJTMANA PETRA SKOKANA - Poprvé se ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas o své představě zavedení týdenního volna pro otce novorozenců zmínil přesně před rokem.

14.5.2008

Do mistrovství světa v lyžování 2009 zbývá jen krůček

Liberecký primátor Jiří Kittner: „Byl bych rád, kdybychom byli hrdí na jedinečnou příležitost hostit takto významnou akci.“

11.5.2008

Historie města na překážku

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Tak jsme uválčili další týden po Liberecku. A co mě tento týden v kotlině ve stínu ještědské rakety zaujalo?

5.5.2008

Zamyšlení s komentátorem

Liberec - Do Liberce přijel jeden z nejvýznamnějších komentátorů dnešní doby Ivan Hoffman. Byl zde diskutovat se svými čtenáři i posluchači v knihkupectví u Fryče. Celkem hodně se zde rozebíral jeho odchod z vln Českého rozhlasu 1 Radiožurnál.

28.4.2008

S úsměvem do nového týdne. Úsměv, ne křeč

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Z osobních důvodů byl tento týden pro mě velmi vysilující. Takže už mi nezbyly síly na nic vážného. Berme život stejně, jako on bere nás. S dávkou apatie lhostejní.

27.4.2008

O potkávání s Ivanem Hoffmanem

Poprvé jsem se potkal s Ivanem Hoffmanem poněkud jednostranně. Já potkal jeho. On mě nikoli. Seděl jsem v autě a poslouchal poprvé (je tomu už hodně roků) jednu z jeho ranních rozhlasových poznámek.

25.4.2008

NÁZOR: Zrušení záchranných praporů znamená riziko

Liberec - Jako hejtman jsem zodpovědný za řešení krizové situace na území kraje. Proto si v poslední době kladu otázku, jaký bude mít transformace Armády ČR, která je nyní prováděna na základě usnesení vlády z června minulého roku, vliv na náš region.

20.4.2008

Svoboda je prioritní hodnotou člověka

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Tento týden se stalo něco výjimečného, čemu jsem se rozhodl věnovat. Pro mnoho lidí ta informace neměla hodnotu, ale já osobně ji považuji za zcela zásadní.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT