Předplatit Deník
Přihlásit

Jana Ryantová

Sportovní redaktor

V Deníku pracuji teprve od začátku roku 2022, ale už se těším, až budu redakční mazák. Práce ve sportovní redakci pro Liberecký kraj spojuje moji zálibu v psaní a sportu s nádherným krajem na severu Čech. Je tu tolik sportovních osobností a se všemi je o čem si povídat. Ráda se o to podělím.

RyJ

Narodila jsem se v Praze a prožila jsem tam většinu života. Všední život ve městě byl hlavním motorem k tomu, abych se snažila každou volnou chvíli strávit kdekoliv jinde než doma. A pak jsem to riskla. Nejdřív jsem se na čas přestěhovala do malebného údolí Berounky a potom jsem se nadobro usadila pod hřebenem Jizerských hor.

RyJ

Studovala jsem na UK FTVS kombinaci TV-Bi a studijní směr Aktivity v přírodě. Naštěstí jsem tam potkala tu nejlepší partu šprtů. Seděli jsme v první lavici, anatomii jsme měli za jedna v předtermínu a uzly jsme mrskali jako hoši od bobří řeky. To všechno, abychom co nejdřív mohli zavřít knížky a zmizet na skály, na vodu nebo do hor.

RyJ

Dlouho jsem pracovala v oboru firemního outdoorového vzdělávání a cestování. Potom jsem život v batohu vyměnila za organizaci cestovatelských filmových festivalů a práci v redakci outdoorových časopisů. Šťastné období jsem strávila také v truhlářské dílně stavbou lezeckých stěn.

RyJ

Bez sportu se neobejdu. Běhám, jezdím na kole, lezu, plavu, v zimě běhám na lyžích nebo na skialpech a nebo se jen toulám venku a spím ve spacáku a s výhledem. Ačkoliv trpím obrovskou trémou, účastním se závodů Adventure race, přírodních vícebojů, ultratrailů. Abych byla spokojená, musím být unavená, špinavá a musí mi být trochu zima.

deník

Díky práci v Deníku poznávám kouzlo kolektivních sportů. Sportů, kde vám dělá společnost nejen vlastní svědomí. Kde jsou na jedné straně spoluhráči, na druhé protihráči, kde jsou sportovci pro diváky a diváci pro sportovce a všichni dohromady vytváří takovou tu hutnou atmosféru.

< Předchozí
1 z 6
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků severních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: