„Strana pro otevřenou společnost důrazně protestuje proti odvozu sněhu z Jizerské lyžařské magistrály a chráněných lokalit Jizerských hor do Vesce u Liberce a vyzývá k okamžitému zastavení akce, která prokazatelně devastuje přírodní bohatství Jizerských hor a likviduje oblíbené a hojně využívané zázemí pro rekreační lyžování,“ uvedl dnes ve svém prohlášení předseda strany Jindřich Berounský.

Podle něj je celá situace důsledkem nedostatečné přípravy na situaci, před kterou varovali. „Naši zástupci ve Statutárním městě Liberci opakovaně kritizovali nedostatečnou přípravu zasněžování areálu ve Vesci, která byla trestuhodně podceněna,“ dodal Berounský.
S jeho názorem nesouhlasí primátor města Liberce Jiří Kittner. „Jediné, co mě v reakci na toto prohlášení napadá, je známé přísloví – po bitvě je každý …,“ uvedl primátor.

„Současnou situaci skutečně nepovažuji za kritickou. Spíše se mi to jeví jako souboj odpůrců a příznivců celé akce. Nutno podotknout, že odpůrci se nikdy netajili tím, že s touto akcí nesouhlasí a pokud by nebylo sněhu z Jizerek, jistě by se našla jiná záminka,“ dodal Jiří Kittner.
S názorem Strany pro otevřenou společnost zásadním způsobem nesouhlasí také tiskový mluvčí MS Liberec 2009 Zdeněk Soudný.

„Zasněžování v areálu Vesec začalo v prvním možném termínu a ještě třináctého ledna byl areál kompletně připraven pro konání světových pohárů,“ popsal průběh příprav mluvčí. „Bohužel stále neumíme poručit větru či dešti a tento způsob tropické zimy zdá se nám na poměry České republiky a Liberce obzvlášťě poněkud nešťastný. Pokud Strana pro otevřenou společnost umí zajistit optimální počasí, samozřejmě uvítáme napřesrok jejich spolupráci v této oblasti při konání Mistrovství světa Liberec 2009,“ konstatoval Soudný.