Hned o dalším víkendu, kdy závody Světového poháru pokračují, budou dopravní opatření obdobná.

Jak vysvětlila prezidentka organizačního výboru MS Liberec 2009 Kateřina Neumannová, vjezd na tuto důležitou spojnici Podještědí a Liberce bude umožněn pouze určeným subjektům. „Na silnici se dostanou pouze složky záchranného systému, rezidenti, autobusy hromadné dopravy a akreditované osoby s povolením,“ upřesnila Neumannová.

Na organizaci Světového poháru v Liberci se bude podílet také zvýšený počet státních policistů. Jak uvedl pro Deník náměstek severočeského policejního ředitele František Hamerle, během mistrovství budou v Liberci také příslušníci z Německa a Polska.
„Přítomnost policistů z Polska a Německa je podstatná pro situace, kdy policie musí něco řešit s občany těchto zemí,“ vysvětlil František Hamerle. „V době pořádání obou Světových pohárů posílíme počet policistů v Liberci o dalších sto padesát mužů a žen v uniformě,“ dodal František Hamerle. Jak dále zdůraznil, je to také příprava na mistrovství světa.

Podle náměstka severočeského policejního ředitele budou policisté, kteří letos působí během závodů Světového poháru, v pozici vedení jednotlivých skupin při organizaci MS Liberec 2009. „Světové poháry jsou pro nás dobrou příležitostí pro přípravu na příští rok, kdy na mistrovství světa bude v Liberci mnohem víc příslušníků. A právě policisté, kteří se zúčastní organizačních opatření během závodů skokanů budou mít již výhodu místní znalosti a organizace,“ předeslal František Hamerle.

Policie nasadí speciální techniku

Během konání závodů nasadí policie také speciální techniku, jež má zabránit zlodějům automobilů v jejich trestné činnosti. „Automobily, které se budou po Liberci pohybovat bude monitorovat speciální systém LUK, který pomocí automacické identifikace rozezná registrační značky jednotlivých vozidel a ty pak porovnává s centrální databází odcizených aut. O pohybu takového vozidla se následně dozví hlídka, která vozidlo i s pachatelem zastaví,“ poznamenal náměstek severočeského policejního ředitele.

Podle odhadu organizačního výboru přijede do Liberce během závodů Světového poháru přibližně dvacet tisíc lidí. Policie mimo jiné nasadí také vrtulník a ve městě budou sloužit další specializované policejní útvary.