Anketu zveřejnila redakce Libereckého deníku na svých webových stránkách.

V menšině se pak na druhou stranu našli i tací, kteří šampionát hodnotí jako super akci, díky níž jsou na město pod Ještědem hrdí. Zatímco ale své znechucení nad případnými finančními machinacemi vyjádřilo téměř sedm desítek čtenářů, nadšené byly jen tři desítky z celkového počtu hlasujících.

Celkovou spokojenost s akcí uvedli čtyři lidé, rovněž spokojenost především z pohledu sportovního fanouška vyjádřilo devět čtenářů, jako totální zklamání vnímá šampionát tři lidé a názor, že se mu mistrovství líbilo, avšak má výhrady, uvedl jeden hlasující.

Někteří ze čtenářů pak v diskuzi napsali i konkrétní připomínky. „Myslím, že za pár let se na průšvihy zapomene a většina lidí bude hrdá na to, co se v Liberci uspořádalo. Lidi, nebuďte pořád tak zatrpklí. To toho po těch 40 letech nemáte dost?,“ ptá se v diskuzi čtenář podepsaný jako Josef z lesa. Další z diskutujících, podepsaný Peta, oponuje: „Po těch 40 letech máme dost právě toho, že se na průšvihy stále jen zapomíná. Rozdělování státních peněz mezi kamarádíčky není průšvih, nýbrž je to zlodějina čili kriminální čin.“

Nespokojenost především s finanční stránkou šampionátu vyjádřil i čtenář pod jménem Anti. Ten v internetové diskuzi předesílá, že ani takhle velký tunel, jako bylo MS, nezastaví „synerovce“ od dalšího rozkrádání. „Tak už teda nevím, kdy je spravedlnost dostihne,“ upozorňuje Anti. Další z diskutujících si stěžuje na ceny vstupenek a občerstvení. „Chtěl jsem navštívit šampionát, vždy na skoky všech disciplín a těšil se i poprvé na naše děvčata, ale když jsem na internetu zjistil, co stojí lístek pro jednoho člena rodiny, tak jsem to vzdal.

Protože kdybych chtěl jít na všechny závody s rodinou, tak normálka tři platy jsou fuč,“ rozčiluje se Jaroslav Doležal. Kromě toho si myslí, že lidé nezavítali ani do centra města, protože stánky s občerstvením a ostatním zbožím měly také příliš vysoké ceny. „Takže můj osobní názor je ten, že pro naše pěkné město Liberec to byla akorát ostuda, na co naši páni hradní a konšelé z kraje přistoupili. Oni by se měli stydět za všechno,“ doplnil svůj názor Doležal. Trochu jiný pohled do diskuze vložil Petr Čihák. Akci jako takovou vnímá jako zviditelnění Liberce, především pak poukázání na fakt, že je zde možnost moderního lyžařského vyžití.

Otázka, zda MS 2009 přispěla k propagaci Česka ve světě, byla další, kterou redakce na webových stránkách položila. Z jejich výsledků vyplývá, že 66 procent hlasujících si myslí že nikoliv a že to byl příliš drahý špás. Naopak 28 procent lidí si myslí, že ano a že to byla dobře zvládnutá akce. Další čtyři procenta jsou přesvědčena, že ano, ale že mohla být celá akce levnější, a po jednom procentu získaly názory, že MS propagaci nepřispělo a že nebylo organizačně dobře zvládnuto, a odpověď, že možná ano, ale že lyžování zajímá jen málo zemí ve světě.

Připomeňme, že šampionát stál přes dvě miliardy korun, z toho přes polovinu (cca 1,4 mld. Kč) šlo z veřejných financí. Vybudován byl areál ve Vesci, zrekonstruovány můstky a opraveny vysokoškolské koleje.