Severočeský Liberec se stává středobodem světového lyžování. Mistrovství světa má tři hlavní dějiště.

Starším z nich je skokanský areál na Ještědu, který byl zbudován v 70. letech minulého století. Před šampionátem prošel rekonstrukcí. Profily obou můstků – středního (HS 100) i velkého (HS 134) – vyhovují požadavkům závodů, takže je nebylo nutné měnit.

Došlo jen k drobným úpravám, jejichž cílem bylo zajištění naprosté bezpečnosti skokanů. Na oba můstky byla také položena hmota tak, aby byly celoročně využitelné. K tomu slouží i nové zařízení pro chlazení nájezdové stopy.

VELKOU PŘÍLOHU K MS V LIBERCI NAJDETE VE SVÉM SOBOTNÍM DENÍKU

Stopy pro klasický i volný styl jsou umístěny v běžeckém areálu Vesec. Běžecké tratě začaly vznikat doslova na zelené louce, na pozemcích městské části Vesec na jihovýchodním okraji Liberce. Jsou zde dva základní okruhy dlouhé 3,75 km s možností zkrácení na 3,3 a 2,5 km. Jejich kombinací vzniknou okruhy dlouhé 5 km a 7,5 km. Nebude chybět ani trať pro sprint v délce 1,2 km pro ženy a 1,3 km pro muže. Areál Vesec hostí kromě soutěží běžců a běžkyň na lyžích také běžeckou část závodů sdruženářů.

Nejprestižnějším místem pak bude Medal Plaza. Slavnostní vyhlašování vítězů, včetně udílení medailí a titulů mistrů světa, bude probíhat v historickém centru Liberce, na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Dominantu čtvercového náměstí a současně jednu z nejkrásnějších budov Liberce představuje mohutná novorenesanční radnice z let 1888-93.

#flash|https://g.denik.cz/1/8f/liberec_ms.swf|550|640|liberec_ms#