Podle dosavadních výsledků SP jednoznačně na české běžce a zejména na medailistu z olympijských her Lukáše Bauera.

Ten v sobotním závodě na 15 km klasicky v Davosu sice obsadil „až“ čtvrté místo a v čele celkového pořadí jej vystřídal Němec Teichmann, nicméně Bauer se opět umístil v první pětce a je jasné, že patří do absolutní světové špičky.

Tento počin završil v neděli svým podílem na historickém premiérovém vítězství české štafety mužů na vrcholných závodech. Kvarteto Martin Jakš, Lukáš Bauer, Milan Šperl a Martin Koukal, výtečně připravené trenérem Miroslavem Petráskem, vybojovalo na 4x10 km po dramatickém finiši první místo.

V LIBERCI SKIATLON A SPRINT

Čeští fanoušci si teď asi říkají: Škoda, že štafety v závodech SP na českém území (28.–29. 12. Nové Město na Moravě, 30. 12. Praha a 16.–17. 2. Liberec) nejsou do programu zařazeny. Konkrétně v Liberci–Vesci se poběží v sobotu 16. února 2008 skiatlon mužů a žen a v neděli 17. února sprint dvojic, opět mužů i žen.

KOUDELKA MOHYKÁNEM
V dalších disciplínách klasického lyžování to zatím pro české závodníky tak slavně nevypadá. Jediným skokanem, který se o víkendu probojoval z kvalifikace do závodů v Trondheimu, byl osmnáctiletý Roman Koudelka. V sobotu obsadil dvanácté, v neděli osmnácté místo. V obou případech tedy dosáhl na bodované umístění, což může být příslibem.

Jeho partneři Hájek, Cikl a Hlava se do soutěže nekvalifikovali, i když Antonínu Hájkovi k tomu před prvním závodem chyběly jen dva body za Slovincem Piklem.

Pořadí suverénně vévodí Rakušan Morgenstern, rekordman ještědského velkého můstku. Vyhrál zatím všechny závody SP v nové sezoně.

Další plánovaný závod SP ve slovinské Kranji (16. 12.) je kvůli špatným sněhovým podmínkám zrušen a o případném náhradním řešení FIS teprve rozhodne.

Věřme, že v Liberci na Ještědu, kde se mají konat dva závody na můstku HS 134 v termínech 8. a 9. února 2008, bude sněhu dost.

Skokanské B–mužstvo (Janda, Matura, Jan Mazoch, Jiří Mazoch, Sedlák) má na programu zítra a ve čtvrtek dva závody Kontinentálního poháru v Rovaniemi na HS 100.

SLAVÍK V TŘETÍ DESÍTCE

Severská kombinace měla další dva díly SP v Trondheimu a český reprezentant Tomáš Slavík opět dvakrát bodoval, ani jednou se však nevešel do první dvacítky.

V prvním závodě obsadil 21. místo, když po skoku byl devatenáctý. Miroslav Dvořák se neprobojoval do 2. kola skokanské části, v běhu tedy již nemohl startovat.

O den později ve sprintu patřilo Slavíkovi po skoku 21. místo. Běh mu však nevyšel a na 7,5 km dlouhé trati se propadl na konečnou třicátou pozici. Dvořák skončil na 33. místě. Celkovému pořadí kraluje Němec Ackermann. O víkendu budou sdruženáři závodit v Ramsau.