Jak dále vysvětlila, jednání probíhala několik týdnů a jejich výsledkem je dohoda, že obě strany uzavřou smlouvu novou, kterou naváží na původní spolupráci.

„Software bude pracovat pro MS Liberec 2009 v plném rozsahu tak, jak jsme jej plánovali,“ upřesnil Jiří Merz ze stejnojmenné firmy. „Nikdy jsme nepřestali na vývoji tohoto systému pracovat a již tento týden jej chceme předat výkonnému výboru MS ke spuštění testovacího provozu,“ doplnil.

Původní smlouvu firmě vypověděla právě Kateřina Neumannová. Vyjednávání, které skončilo dohodou, zabránilo žalobě, jež chtěla podat firma Merz.

Merz nebude žalovat MS 2009

Obnovenou spolupráci vítá také výkonný ředitel MS Liberec 2009 Marek Rejman. „Dohoda se společností Merz je pozitivní zpráva pro celé mistrovství,“ poznamenal Marek Rejman.

„Pro dobrou organizaci závodů je dohoda velice důležitá,“ doplnil výkonný ředitel MS Marek Rejman.

Software společnosti Merz je kombinovaný vnitřní systém, který prakticky zabezpečuje správný chod celého mistrovství. Software nejen řídí logistiku, ale zároveň se jedná o sofistikovaný komunikační systém napojený na vysílačky i GSM, účetní systém, vytváří meteorologické statistiky a chronologii jednotlivých závodů, hlídá náklady, zajišťuje informační přenos, skladovací činnost a mnoho dalších organizačních záležitostí.