Snad nejbouřlivější zasedání proběhlo včera na Liberecké radnici. Zastupitelé na své mimořádné schůzi chtěli vědět, co se vlastně děje s Mistrovstvím světa v klasickém lyžování.

Na závěr se zastupitelé shodli. „Pokud probíhající audit neodhalí závažná pochybení Romana Kumpošta, budou hlasovat o jeho navržení zpět do funkce prezidenta MS Liberec 2009,“ navrhl zastupitel Jiří Šolc (SOS pro Liberec).

Pět hodin se zastupitelé snažili zjistit, proč ministerstvo školství podmiňovalo poskytnutí dotace na dobudování areálů mistrovství světa odvoláním Romana Kumpošta. Marně. „Bohužel, ani nyní jsem se z úst představitele ministerstva nedozvěděl, co jsem udělal špatně,“ uvedl pro Deník bývalý prezident mistrovství Roman Kumpošt.

Podle očekávání před zastupitele nedorazila Kateřina Neumannová, která se omluvila z důvodu jednání s premiérem. „Je zarážející, že podle materiálů vlády měl premiér poslední jednání v jedenáct hodin dopoledne,“ poznamenala k neúčasti Kateřiny Neumannové zastupitelka Dana Lysáková (KSČM).

Před zastupitele také předstoupil výkonný ředitel mistrovství Marek Rejman. „V tuto chvíli máme problém dobrovolníků vyřešený a v případě, že do 27. září nevybudujeme tým rozhodčích, vstoupí na scénu FIS,“ ubezpečil zastupitele ředitel.

Ředitel MS Liberec 2009 však nepřesvědčil ani některé koaliční zastupitele. „Po dnešku jsem poněkud znervózněl. Já za novým vedením nevidím žádnou práci, za Kumpoštem ano. Možná by bylo lepší, kdybychom se navrátili k minulému vedení,“ poznamenal koaliční zastupitel a člen rady města Jiří Richter (USZ).