Ministryně takto reagovala na své stranické kolegy z Libereckého kraje, kteří ji závěrem minulého týdne vyzvali, aby zvážila navýšení podpory na přípravu Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009.

„Nemůžu změnit usnesení vlády a její rozhodnutí zásadním způsobem zvrátit. Finance na mistrovství jsou vázanou rozpočtovou položkou,“ uvedla pro Deník Dana Kuchtová. Zdůraznila, že pořádání této akce bude vizitkou České republiky ve světě, a proto by nerada, aby skončila fiaskem.

Za pořádáním mistrovství stojím a hodlám jeho organizaci zajistit. Neznamená to ale, že finance půjdou organizátorům automaticky, kdykoli požádají,“ dodala ministryně.

Vysvětlila, že finance, které jsou určeny pro mistrovství, nelze převést na jiné projekty, jak si to krajská organizace Zelených představovala.

Vedení krajské organizace Zelených však její vysvětlení zcela neuspokojilo. „Spíše jsme si vyměnili informace než názory,“ zhodnotil společné sobotní jednání krajský předseda Strany zelených Jan Korytář.

„Byl bych nerad, aby lidé nabyli dojmu, že nechci, aby do Liberce peníze šly. Chci jen, aby bylo zřejmé na co konkrétně, a jestli je to skutečně potřeba,“ konstatoval Korytář.

Podle něj pak ani kontrolnímu výboru města Liberce nebyl předložen podrobný rozpočet akce, které před dvěma léty přiznala vláda na přípravu půl miliardy korun.

Ministryně se s libereckými zelenými shodla, že je potřeba tok peněz na mistrovství ještě bedlivěji sledovat, aby nemohlo v budoucnosti dojít k nařčení z korupce.