První miminko roku 2024 vážilo 3 055 gramů. On i jeho matka jsou zdraví a v pořádku. Oběma přišli v úterý 2. ledna popřát i hejtman kraje Martin Půta a primátor statutárního města Jablonec nad Nisou Miloš Vele. „Rád bych popřál chlapečkovi i mamince všechno nejlepší do života, hodně štěstí a zejména zdraví,“ uvedl hejtman Martin Půta. 

Stejně jako loni dostanou první chlapec a také dívka narození v daném roce v Libereckém kraji od hejtmana pamětní zlatý dukát. Dále pak matka obdrží šek na 5 000 korun a balíček kosmetiky pro dítě. Společnost Drylock CZ dále věnuje novorozeňatům, prvnímu chlapci i první holčičce v kraji, symbolických 2024 plenek. 

Na první holčičku se čekalo do 2. ledna večer. V 19:56 přišla na svět v Krajské nemocnici Liberec. Ema měří 48 cm a váží 3320 g. Maminka Iva dostala také dárek v podobě dětské výbavičky od primátora města Jaroslava Zámečníka, malá Emička je totiž i prvním občánkem Liberce.

Projekty, které se v Libereckém kraji v roce 2024 dokončí.
Tohle jsou TOP projekty, na které se v Libereckém kraji v roce 2024 můžete těšit

Prvním novorozencem v českolipské porodnici byl chlapec Uudam, který se narodil 1. ledna před půl šestou ráno, měří 50 cm a váží 3550 gramů. Uudam byl zároveň prvním občánkem České Lípy a jeho maminka tak přijala gratulace i od starostky města Jitky Volfové a ředitele Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa Pavla Marka.

Během prvního lednového dne se tu narodili ještě další dva chlapci, Matyáš a Filip. V českolipské nemocnici se za loňský rok narodilo 930 dětí, z toho sedmkrát přišla na svět dvojčata. Holčiček loni v České Lípě přivítali 453 a chlapců 477. 

Nejdéle čekali na první miminko v Krajské nemocnici Liberec, narodilo se v pondělí před polednem. Chlapeček Timur váží 2960 g a měří 51 cm. 

Posledním děťátkem, kterému pomohli na svět v roce 2023 v liberecké nemocnici, byl chlapeček Sebastian. „Má krásnou váhu 3750 gramů a měří 52 centimetrů. Gratulujeme. Mamince přejeme rychlé zotavení a Sebastianovi pohodový vstup do života,“ vzkázali porodníci na facebookové stránce krajské nemocnice.

Sladké rozloučení s rokem 2023 v liberecké nemocnici připravil chlapeček Sebastian.Sladké rozloučení s rokem 2023 v liberecké nemocnici připravil chlapeček Sebastian.Zdroj: Krajská nemocnice Liberec

Podívejte se: Ani mlha je nezastavila. Novoroční výstup na Ještěd zdolaly stovky odvážlivců

Zdroj: Jiří Louda