VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRATISLAVICE NAD NISOU

Zauhlovací věž ve Vratislavicích se proměňuje

Vratislavice nad Nisou - První a druhé patro ve vodárenské a zauhlovací věži čistili o víkendu dobrovolníci ve Vratislavicích. Věž a další části průmyslového areálu byly v závěru minulého roku prohlášeny kulturní památkou.

Vratislavice pořádají burzu knih

Vratislavice nad Nisou - Máte doma knihy, které už nechcete nikdy číst? Nebo si naopak chcete doplnit domácí knihovničku? Můžete se v polovině března vypravit do Vratislavic, kde se opět chystá burza knih. Akce se sice uskuteční až 19. března, už teď je však možné si zarezervovat bezplatné prodejní místo.

Neodborným ořezáním poničili staré lípy. Zaplatí čtvrt milionu

Liberec - Lipová alej už nikdy nebude jako dřív. Stromy se kvůli neuváženým ořezům dožijí i méně let.

Dobrovolníci čistili vnitřek zauhlovací věže. V památce vznikne kulturní centrum

Vratislavice nad Nisou - Roušky přes ústa a nos, bílé pracovní kombinézy, čelovky. O víkendu to v zauhlovací věži ve Vratislavicích vypadalo chvílemi jako při natáčení sci-fi filmu.

Pivo z Vratislavic míří i do Číny, USA, ale také do Izraele

Vratislavice nad Nisou - Téměř polovina, přesně 40 procent produkce vratislavického pivovaru míří do zahraničí. Kromě zemí EU také do Ruska, Norska, Izraele, USA a Číny. V posledních měsících se výrazně zlepšil vývoz na Slovensko a do Polska. Podle ředitele pivovaru Petra Hostaše loni pivovar prodal 90 tisíc hektolitrů piva. Stejný objem plánují prodat i letos.

Vratislavická dominanta se stala kulturní památkou

Vratislavice nad Nisou - Dominanta bývalého Bytexu ve Vratislavicích zauhlovací a vodárenská věž s kotelnou a elektrárnou, včetně silničního mostu přes Nisu, se stala národní kulturní památkou.

Třicet milionů padlo do Pivovaru Vratislavice na jeho modernizaci

Vratislavice nad Nisou - Více než 30 milionů korun investoval letos Pivovar Vratislavice do modernizace výroby. "Obměna zařízení už byla po více než deseti letech provozu nutná," řekl ředitel pivovaru Petr Hostaš.

V nově opraveném lesoparku ve Vratislavicích bude místo pro děti i zvířata

Vratislavice nad Nisou - Až třináct tisíc lidí z pomezí Vratislavic a Liberce bude mít blíž k přírodě. Tento týden dokončily Vratislavice první část úprav lesoparku u ulice Seniorů. Tento dosud zanedbaný kout zeleně, který mohou využívat jak obyvatelé přilehlého sídliště Nové Vratislavice, tak nedalekých Rochlic, se po letech dočkal řádného vyčištění i nové cesty.

Obnova Porscheho domu ve Vratislavicích postupuje podle plánu

Vratislavice nad Nisou - Ve Vratislavicích začíná už být patrné, jak vypadal rodný dům Ferdinanda Porscheho na konci 19. století, kdy v něm žil.

Vratislavice plánují chodníky, nové cesty, ale i park pro psy

Vratislavice nad Nisou - Minulý týden odsouhlasili vratislavičtí zastupitelé rozpočet města na příští rok. V plánu je řada rekonstrukcí.

Škodovka včera potvrdila: dům Porscheho bude znovu stát

Vratislavice nad Nisou - Rodný dům Ferdinanda Porsche zůstane zachován, byť ještě před několika dny to vypadalo, že bude spíše srovnán se zemí.

Porsche. Místo rodného domu zůstaly Vratislavicím trosky

Vratislavice nad Nisou - Vášně kolem nejslavnějšího vratislavického rodáka automobilového konstruktéra Ferdinanda Porscheho nekončí. 

Vratislavický expres vyjíždí

Vratislavice nad Nisou - Rozvoz víceúčelovým automobilem budou moci využívat osoby se sníženou soběstačností.

Vratislavice budují odpočinkový prostor. Lesopark za 8 milionů

Vratislavice nad Nisou - Další kus zeleně, kde se člověk nebude muset prodírat hustými nálety a překračovat hromady odpadků, se kultivuje v oblasti mezi Vratislavicemi a sídlištěm v Zeleném údolí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení