VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LIBEREC

Liberec, stotisícová metropole severovýchodních Čech, vzdálená od Prahy necelou hodinu po dálnici, je skryta v překrásném údolí mezi Lužickými a Jizerskými horami, které dávají městu horský ráz. Nejvýstižnější je pro Liberec název město sportu. Město vytvořilo podmínky nejen pro vrcholové soutěže – např. 1. fotbalovou ligu, extraligu volejbalu, ligový hokej, ale i sport rekreační. Ve kterém jiném městě je možno dojet tramvají až na úpatí tisícimetrové hory (Ještěd 1012 m), která je vhodná jak pro pěší túry, tak především pro sjezdové lyžování. Zdroj: http://www.liberec.cz

V knihovně bude debata s kandidáty na primátora

Liberec - Parlament mladých zve na „Primátorskou debatu“ do Krajské vědecké knihovny.

V Liberci se má točit seriál o drogové mafii. Tvůrci od města žádají tři miliony

Liberec /ANKETA/ – Filmaři si v posledních dnech v Liberci podávají dveře. Kromě amerického velkofilmu s pracovním názvem Bosco se tu objevil také štáb české pohádky Hodinářův učeň. A zájem o natáčení ve městě už má další štáb: točit by zde chtěl šestidílnou krimisérii Nelegál. Svůj pobyt ve městě ale podmiňuje třímilionovým příspěvkem z městského rozpočtu. Informoval o tom primátor Tibor Batthyány.

OBRAZEM: Psi a jejich páníčci se utkali v soutěži psů O liberecký pohár

Liberec – V sobotu se v areálu kynologického klubu Pavlovice konal 37. ročník soutěže psů O liberecký pohár, memoriál Josefa Velechovského a Rudolfa Bárty. V příjemném prostředí psího cvičiště se krom několika desítek diváků sešlo 36 soutěžících z celé republiky.

ON-LINE s Jaroslavem Zámečníkem, lídrem kandidátky Starostové pro Liberecký kraj

Liberecko – Na otázky čtenářů Deníku bude  ve středu 26. září od 10.00 odpovídat Jaroslav Zámečník, který je číslem jedna na kandidátce Starostové pro Liberecký kraj. 

Krádež gelů za pár stovek se mu nevyplatila. Hrozí mu tři roky vězení

Liberec - Nepoučitelný recidivista poputuje do vězení za krádež lubrikantu a sprchového gelu, které odcizil v obchodě v Liberci. Podle policejního mluvčího Vojtěcha Robovského si drogistické zboží muž nacpal do kraťasů.

Vernisáží výstavy NECRONATURA zahájí svou činnost nová univerzitní galerie

Liberec – Galerie třetí patro (G3P) je galerijní projekt Katedry designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci, jehož programem bude prezentace studentů, absolventů a pedagogů Katedry designu. První výstava představí výběr z prací dvou absolventů Katedry designu (zaměření Návrhářství skla a šperku) Martina Grosmana a Marty Havlíčkové. Její vernisáž proběhne 2. října. 

FOTO: To bude trhák! Natáčení velkofilmu začalo

Liberec – Ve středu v noci začal filmový štáb s natáčením scén pro americký velkofilm. Už první večer přilákal davy zvědavců.

FOTO: Nejstarší liberecký gympl uspořádal první ze série výročních akcí

Liberec – Už za rok tomu bude sto let, co se ministerstvo školství rozhodlo v Liberci otevřít České státní reformní reálné gymnázium, dnešní Gymnázium F. X. Šaldy. Vedení školy však nečeká na výroční den a slaví už nyní. A také vybírá peníze, třeba i sběrem papíru.„Celý tento školní rok můžeme věnovat připomínkám toho, že jsme nejstarší gymnázium v Liberci,“ řekl organizátor oslav a pedagog Pavel Taibr.

Město a kraj plánují, že by frýdlantskou nemocnici koupila ta liberecká

Frýdlant – Změní se vlastník frýdlantské nemocnice? Usiluje o to město spolu s Libereckým krajem. Dlouholeté vyjednávání s nynějším majitelem, soukromou společností EUC, teď přineslo první konkrétnější výsledky. Na stole je memorandum, které cestu k prodeji nemocnice otevírá.

FOTO: Pavoučí hrdina brouzdá Libercem. Recesista, nebo hlavní hrdina?

Liberec /ANKETA/ – Liberecké náměstí aktuálně okupují filmaři. Podle neoficiálních zdrojů se pod pracovním jménem Bosco skrývá pokračování Spider-Mana: Far from Home (v českém překladu daleko od domova). 

O víkendu nepojedou tramvaje do Lidových sadů

Liberec - Od sobotního až do pondělního rána nebudou v provozu tramvaje na linkách 2 a 3 v úseku Fügnerova - Lidové sady-ZOO, a to z technických důvodů.

Jan Šolc – mušketýr českého humanismu

Liberec – Přečtěte si plnou verzi laudatia, které při slavnostním aktu v obřadní síni radnice přednesl náměstek primátora Ivan Langr.

FOTO: Liberec má dobrou karmu, říká čestný občan města Jan Šolc

Liberec - Ani známý hokejista, bavič nebo modelka. Do pomyslné síně slávy liberecké radnice vstoupila skutečná celebrita. Filozof, vysokoškolský učitel, ale především bytostný demokrat a slušný člověk Jan Šolc. Stal se v pořadí 17. čestným občanem Liberce. Ocenění získal za mimořádné zásluhy o rozvoj města v oblasti demokracie a lidských práv.

Policisté našli celostátně hledaný automobil

Liberec - Osobní automobil, po kterém bylo vyhlášené celostátní pátrání, identifikovala noční policejní hlídka v centru Liberce. Muže, který černý automobil řídil, policisté spatřili, když parkoval v modré zóně.

FOTO: Mobilita? Jde to i na kole či po svých

Liberec – Ve středu vyvrcholil před libereckým domem kultury letošní ročník Evropského týdne mobility, v rámci kterého chtějí policisté, dopravní specialisté nebo zástupci měst poukázat na ekologičtější způsoby dopravy, než je jízda autem.

Kino Varšava oslaví desítku v novém století

Liberec - Výročí 110 let oslaví v říjnu nejstarší liberecké kino Varšava. K narozeninám mu zahrají kapely Hudba Praha band a frýdlantská skupina For Fun.

Liberec chce první zónu bez doplatku

Liberec – Město Liberec se pokusí skoncovat s problémy, které přináší nevyhovující objekt ve Vojanově ulici na Františkově. Podalo žádost o zavedení takzvané bezdoplatkové zóny. Ta se má týkat jen jednoho konkrétního domu v ulici.  

FOTO: Mladí návrháři z textilních škol ukázali svůj talent

Liberecký kraj – Styl, kreativita a originalita. Tyto vlastnosti vystihovaly modely studentů, kteří se účastnili 5. ročníku soutěže pro základní a střední školy v textilní a oděvní tvorbě Oděv a textil, Liberec 2018.

Psi budou soutěžit o pohár. Zatím je přihlášeno 34 psů různých plemen

Liberec – V libereckých Pavlovicích budou psi opět soutěžit o Liberecký pohár. 37. ročník poháru a 13. ročník Memoriálu Josefa Velechovského a Rudolfa Bárty se bude konat ve zdejším kynologickém klubu.

Kraj prodal dílny v Kateřinkách

Liberec – Areál elektrotechnických služeb Střední školy strojní, stavební a dopravní v libereckých Kateřinkách má nového majitele. Liberecký kraj jej prodal za bezmála 6,2 milionu korun.

Knihkupectví chce oživit ulice uměním. Hledá dárce na Startovači

Liberec – Může být Liberec jednou jako Berlín, Kodaň nebo Dublin? Lidé, kteří spustili projekt „Pouliční umění v Liberci a piano v ulicích“, věří, že rozhodně ano. Na platformě Startovač shání pro svou vizi peníze.

Cizinec se pokusil oběsit na vlakovém nádraží. Oživili ho zasahující policisté

Liberec – O sebevraždu se pokusil muž v pozdních nedělních hodinách v příjezdové hale libereckého vlakového nádraží.

Evropě se daří dobře? Odpověď má přinést konference

Liberec – Do Liberce se ve středu 19. září sjedou zástupci několika zemí, proběhne zde totiž konference nazvaná Evropě se daří dobře?

Hororový úvod: žádný bod, žádný gól. Liberec se na startu sezony střelecky trápí

Liberec /FOTO/ – Horší start do sezony už ani zažít nemohli. Hokejisté Liberce prohráli oba úvodní zápasy nového extraligového ročníku a navíc nedali ani jeden gól.

Práce s ptáky je krásná nejistota, říká ornitolog Jan Hanel

Liberec – Zoologická zahrada bývá plná zvuků. Většina vychází od jejích zvířecích obyvatel a mezi nejhlasitější patří zástupci opeřenců. Ptáci sice nejsou těmi nejvyhledávanějšími druhy ze strany návštěvníků, přesto mají v zahradě své stálé místo. „Zapojili jsme se i do programů, které se věnují ochraně ptáků, hlavně dravců, a jejich návratu do přírody,“ popsal další činnost Zoo Liberec ornitolog Jan Hanel.

Liberec už nikdy nebude Reichenberg. Nevšední zážitek s divadlem Krutý krtek

Liberec /FOTO/ - Účastníci pozoruhodné divadelní vycházky poznali osudy Němců, které po válce odsunuli z regionu s kufrem v ruce.

Startující vesmírná raketa nad Libereckým krajem slaví narozeniny

Liberec /FOTO/ – Pětačtyřicáté narozeniny slaví vysílač a horský hotel Ještěd. Na slavnosti přijely stovky lidí.

Městské derby vyšlo Ruprechticím, porazily liberecký Rapid o gól

Liberec /FOTO/ - Každé derby smývá rozdíly ve výkonnosti. O tom se mohli přesvědčit fotbalisté Ruprechtic, kteří v I. A třídě jen těsně porazili bezbodový Rapid v městském derby.

Ubytovna ve Vesci letos skončí. Univerzita vyslyšela stížnosti místních

Liberec – Zvýšený počet podnapilých lidí, kteří bez ohledu na denní dobu konzumují alkohol. Muži, kteří nedaleko základní školy močí přímo na ulici i za bílého dne. Zvratky a exkrementy. To jsou negativní jevy, na které si stěžují obyvatelé liberecké části Vesec. Spojují je přitom s místní ubytovnou, nacházející se na místě bývalých vysokoškolských kolejích. Studenty v ní totiž již před časem nahradili dělníci.

Soud vyhlásil místní referendum, bude v termínu voleb

Liberec - Krajský soud v Liberci vyhlásil konání místního referenda, které iniciovalo hnutí Změna. Vyplývá to z usnesení soudu. Přípravný výbor se na soud obrátil nejprve proto, aby uznal bezzávadovost podpisů, což již před několika dny učinil. Refendum vyhlásil na termín 5. až 6. října, tedy na termín komunálních voleb.

AKTUALIZOVÁNO

Ve spalovně vybuchl kotel. Těžce zraněného odvážel vrtulník do Prahy

Liberec - Jedno vážné zranění si vyžádal výbuch parního kotle v liberecké spalovně. Muž byl popálen horkou párou. 

FOTO: Pouť v centru Liberce. Atrakce poslouží filmařům

Liberec – Pražský karneval světel se chystá přes týden na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci. Lidé se ale na ruském kole ani na kolotoči neprojedou. Pouťové atrakce budou sloužit jen filmařům, kteří zde příští týden začnou natáčet scény z filmu s pracovním názvem Bosco, podle neoficiálních zdrojů se jedná o pokračování Spidermana.

V Liberci se bude točit česká pohádka. Opět se hledá komparz

Liberec – Nevyšel vám casting do Spidermana? Můžete zkusit něco jiného. Český filmový štáb hledá kompars do připravovaného pohádky Hodinářův učeň, která se bude natáčet v Liberci a okolí. Do komparzu se mohou přihlásit děti i dospělí od 8 do 70 let.

Liberec má aktuální vyhlášku o nočním klidu

Liberec – Máloco trvalo libereckým zastupitelům schválit tak dlouho, jako je aktualizovaná vyhláška o nočním klidu. Na červnovém hlasování o ní hlasovali asi třikrát a ani jednou se potřebných dvacet hlasů sehnat nepodařilo. Celé léto tak ve městě platila neaktuální vyhláška. Výjimky z nočního klidu akcím udělovala i na termíny, kdy se vůbec nekonaly.

ANKETA: Bílí tygři v zoo skončit nesmí, je to symbol kraje, hlásá petice

Liberec – Jak dlouho budou ještě k vidění v liberecké zoo bílí tygři? Po vyjádření jejího ředitele Davida Nejedla v MF Dnes o možném konci chovu těchto anomálních šelem v Liberci se strhla doslova hysterie. Lidé podepisují petice, na sociálních sítích vyjadřují mnohdy nevybíravě svůj názor. Podle ředitele vyšel článek s nešťastným titulkem, nicméně to, že liberecká zoo uvažuje o ukončení bílých tygrů, potvrdil. Definitivní rozhodnutí ještě zahrada ale neudělala.

Malý nákup pro velkou věc. Sbírka naplnila košíky

Liberec – Masová konzerva, krabička čaje, lahev oleje či sklenička přesnídávky. Řada z nás to vnímá jako klasickou položku nákupního seznamu, ale pro některé to není taková samozřejmost, zvláště pokud se ocitli v tíživé životní situaci. A právě i takový malý nákup mohl v sobotu přispět pro velkou věc. Potraviny totiž představují nejrychlejší a nejúčinnější pomoc, kterou lze lidem v nouzi poskytnout.

Soud s hejtmanem nebyl. Hlavní líčení bylo odročeno kvůli námitce podjatosti

Liberec – Soud s hejtmanem Martinem Půtou je odročen na začátek prosince. Důvodem je námitka, kterou podal Půtův advokát ohledně jedné z přísedících. V senátu totiž měla zasednout manželka hejtmanova spolustraníka Vladimíra Hrona, jehož kandidaturu na primátora před čtyřmi lety Půta podporoval. Hejtman Libereckého kraje je obžalován v rozsáhlé kauze týkající se rekonstrukce libereckého kostela svaté Maří Magdaleny, kde měly vzniknout geotermální lázně.

Kde je voda? Přehrada Harcov je téměř na suchu

Liberec – Ne, na liberecké přehradě ještě nedošlo k vypouštění vody před plánovanou rekonstrukcí.

Vlaky mezi Libercem a Lípou zrychlí. Správa železnice chystá obří investice

Liberec – Cestování vlaky mezi Libercem a Českou Lípou bude rychlejší než dosud. Už v prosinci tomu napomůže úprava jízdních řádů, za pár let pak ještě rozsáhlá investice do samotné trati.

FOTO: Vzniká nový azylový dům. Zařízení bude od dubna sloužit ženám a rodinám

Liberec – Frustrující. Tak popisuje ředitel azylového domu Speramus v Liberci Robert Prade pocit, když musí odmítat ženám a dětem telefonické žádosti o azyl. Středisko, které dnes funguje v centru města, totiž slouží výhradně pro muže.

FOTO: Den evropského dědictví si opět nenechaly ujít davy lidí

Liberec - Radniční věž i Kavárna Pošta. Desítky památek po celém Liberci se v sobotu otevřelo veřejnosti.

Hasiči vzpomenou na 11. září. V sobotu se koná Memoriál záchranářů z Manhattanu

Liberec – Krajský mrakodrap již poosmnácté hostí Memoriál záchranářů z Manhattanu. Akce se koná v sobotu a dějištěm bude tradičně výšková budova a přilehlé parkoviště sídla Libereckého kraje.

FOTO: Na LétoFest můžete přijít ještě dnes, rozjedou to Kabáti nebo Wanastovky

Liberec - V Liberci řádili včera Chinaski. Dnešní program láká na další známé muzikanty.

Divadlo pozve diváky na Ještěd i mezi ortodoxní Židy

Liberec – Osvědčené komedie, klasiky i autorské tituly. Šaldovo divadlo představilo plán pro letošní sezónu a už teď je jisté, že největší pozornost na sebe strhne hned první činoherní inscenace.

Soud bývalého plavčíka zprostil obžaloby. Za smrt chlapce podle něj nemůže

Liberec – Hlavní líčení s plavčíkem, který byl obžalován, že mohl zabránit smrti školáka, skončil. Podle soudu je nevinen.

Přijďte za sportem do liberecké arény

Liberec – Liberecká Home Credit Arena pořádá tuto sobotu největší sportovní událost v kraji Sport Live 2018. Vyzkoušet si můžete až 35 sportů, děti si zasoutěží ve víceboji a bude zahájena sezona veřejného bruslení.

Liberec řeší, kolik ho bude stát hromadná doprava

Liberec – Město Liberec ještě nemá schválenou smlouvu s dopravním podnikem na další léta.

Liberec v generálce předvedl, že se s ním musí opět počítat

Liberec /FOTO/ - Bílí Tygři si před ostrým startem sezony zvýšili sebevědomí. Severočeské derby jednoznačně ovládli.

Liberec Nature Run zavede běžce do srdce Jizerských hor

Liberec – Tajemné lesy Jizerských hor, táhlá stoupání, zapadlé cestičky, proběhnutí žulovým lomem či výhled z přehradní hráze. Rozmanitou trasu nabídne nový závod RunCzech, a to Liberec Nature Run, jehož premiéra proběhne v neděli 7. října.

Florbalový Liberec začíná dvakrát doma

Liberec - Tipsport Superliga startuje a muži FBC Liberec mají domácí výhodu. V hale Dukly sice v pátek měli hostit Pardubice, ale protože ty mají velkou marodku, zápas se odložil.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT