VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: FRÝDLANT

Nad Frýdlantem vzniká lesopark

Frýdlant - Místo bývalé střelnice vyroste altán, dětská cyklostezka, bludiště i lavičky. Novou tvář dostává ve Frýdlantu oblíbené vycházkové a odpočinkové místo, příměstský les Střelnice v Bělíkově ulici. V současné době se mění v lesopark.

Obyvatelé Frýdlantu zaplatí letos za odpad nejvíc v kraji

Frýdlant - Obyvatelé Frýdlantu zaplatí letos za odpad nejvíc v Libereckém kraji. Radnice zvýšila paušál na 789 korun. Ve většině obcí zatím zůstal paušál na 500 korunách, v České Lípě za odpad neplatí vůbec.

Kunratice mají památný povodňový kámen

Kunratice - Kámen, který bude upomínat na ničivé povodně v roce 2010, budou mít vedle Hrádku nad Nisou i v Kunraticích na Frýdlantsku. Instalován bude během jara na místě, které si vybrali tamní obyvatelé, a sice v parku u dolní zastávky U mostu.

Frýdlant se chce stát nejkrásnějším historickým městem republiky

Frýdlant - Uspěl v krajském kole. V březnu se dozví, jestli postupuje do užšího finále.

Frýdlant zkoumá, kam až sahá lidská solidarita jeho obyvatel

Frýdlant - Dojemný příběh devatenáctiletého Jaroslava Horkého z Frýdlantu se stal tím, co má tamní obyvatele přesvědčit k příspěvku do veřejné sbírky města. Vyhlášena byla už v červnu minulého roku a má pomoci sehnat peníze na pomůcky, elektrický vozík nebo třeba speciální matrace. Výše konta ale zatím o velkém sociálním cítění místních příliš nevypovídá.

Plán: rozebrat a postavit jinde

Frýdlant - Rozebrat tašku po tašce, trám po trámu, na co nejmenší části. Převézt a znovu postavit ve skanzenu v nedaleké vesnici Dolní Řasnice. To je plán na záchranu podstávkového domu ve Frýdlantu v Husově ulici, který začíná naplňovat Milan Maršálek a Občanské sdružení Český svět. Zachrání tím jednu z nejstarších podstávkových budov ve Frýdlantu, takzvaný hotel Piktich.

Frýdlantský Albrecht má dvojče v Libverdě

Lázně Libverda - Téměř identický klon sochy Albrechta z Valdštejna, která zdobí kašnu ve Frýdlantu, se objevil v parku Lázní Libverda. Zatímco v případě frýdlantské sochy jde o památku starou desítky let s jasnou minulostí a historií, kde se vzala socha stojící v Libverdě je tajemstvím.

Vampír Tobiáš má v Raspenavě mladšího druha

Raspenava - Nečekané překvapení přinesly v Raspenavě archeologické průzkumy. Tým archeologa Petra Brestovanského ze Severočeského muzea tam objevil dalšího „vampíra". Tedy člověka, který byl pochován obličejem k zemi.

Obří investice na Frýdlantsku: Čistší voda vyjde na 352 milionů

Frýdlant - Voda v obcích a městech frýdlantského výběžku nevyhovuje normám EU. Změnit to má stavba dvou nových úpraven vody.

Hejnické slavnosti nezklamaly

Hejnice - Desítky stánků, stovky rozmanitých vůní i barev, tisíce lidí. Skvělá atmosféra, kterou po celý víkend doprovázelo ukázkové letní počasí. „Jsem tady poprvé a moc se mi tu líbí. Netušila jsem, že je to tak velká akce," řekla Dana Jirásková, která do Hejnic přijela z Jablonce a u jednoho občerstvovacího stánku si pochutnávala na grilované klobáse.

Na Hejnické slavnosti vlakem. Dráhy přidaly spoje

Hejnice - České dráhy posílí spoje na Hejnické slavnosti, které se konají o tomto víkendu, v sobotu 6. a v neděli 7. července. Potvrdila to mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. „Zvýšíme kapacitu spojů v úseku Liberec Frýdlant a Raspenava Bílý Potok pod Smrkem v obou směrech," uvedla.

Oteplováky z larisy a domácí cepín. Skvosty muzea horolezectví

Hejnice - V malém domku u hlavní silnice, poblíž baziliky a prakticky naproti kdysi slavnému hotelu Perun, vzniklo v Hejnicích muzeum horolezectví v Jizerských horách. Stojí za ním dlouholetí členové tamního horolezeckého oddílu, kteří se snaží uchovat svoje vzpomínky na mládí strávené ve skalách. „Vývoj horolezectví jde dopředu neuvěřitelně rychle.

Policisty v horách potkáte na kolech

Hejnice - Okrskáři z Hejnic a Nového Města dostali speciální kola. Využijí je na Singltreku.

Nemocnice ve Frýdlantě není v ohrožení

Frýdlant - Obyvatelé Frýdlantska se nemusí obávat, že by přišli o svou nemocnici anebo lékařskou péči. Obavy se objevily poté, co starosta Frýdlantu Dan Ramzer (ODS) v pondělí večer na facebooku potvrdil, že nemocnice změnila svého majitele. Potvrdil tak informace Deníku o chystaném prodeji.

Ekologové ochránili jeřáby i ďáblík

Višňová - Vzácné druhy vodních rostlin a zvířat zachránili lidé z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR na Dubovém rybníce nedaleko osady Černousy na Frýdlantsku. Podařilo se to díky jeho několik let trvající obnově, jejíž součástí bylo i důkladné odbahnění.

V Dětřichově najde novou práci až 30 lidí

Dětřichov - Až třicet lidí najde v září práci v Dětřichově na Frýdlantsku, kam se stěhuje společnost W.Wülfing CZ s.r.o. Firma na výrobu ložního a stolního prádla zaměstná převážně šičky.

Singltrek projela bikerská jednička Kateřina Nash

Nové Město pod Smrkem - Dvě hodiny na přírodních stezkách cyklistického ráje Singltreku pod Smrkem strávila ve středu přední světová cyklistka Kateřina Nash.

AKTUÁLNĚ: Na Frýdlantsku jsou na povodeň připraveni

Frýdlantsko – V živé paměti mají obyvatelé, hasiči i starostové ničivé povodně z roku 2010, které bleskově zasáhly zejména Frýdlantsko. Předpovědi meteorologů o vydatných deštích a možném vzestupu hladin řek a potoků nenechávají nikoho v klidu.

V Hejnicích řádí lišky, zabíjejí lidem drůbež

Hejnice - Občané Hejnic jsou terorizováni liščí smečkou. Už více než deseti lidem se z kurníků ztratila drůbež, drzá zvířata navíc naprosto ztratila ostych a promenádují se před lidmi beze strachu.

Nové kanály? Za cenu středověkých cest

Nové Město pod Smrkem - V Novém Městě pod Smrkem budují novou kanalizaci, peníze na povrchy silnic jim už ale nezbývají. Výkopy se proto zazáplatují.

Lázně bojují o přežití. I ty naše

Liberecký kraj - Před pouhými třemi lety otevřeli v lázních Kundratice v Osečné na Liberecku nový ortopedicko- chirurgický sál a rehabilitační bazén, aby zlepšili péči o své pacienty. Teď uvažují o další úpravě.

Dan Ramzer: Kostru Valdštejnských slavností držíme

Jedenáctý ročník novodobých Valdštejnských slavností má za sebou město Frýdlant. Na otázky o akci odpověděl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Valdštejnské slavnosti chtějí být letos rekordní

Frýdlant /HLASOVÁNÍ/ - Jedenáctý ročník Valdštejnských slavností ve Frýdlantu má šanci zapsat se do historie jako největší akce celého regionu. Pořadatelům se totiž podařilo sestavit tak nabitý program, že překvapeni mají být i stálí návštěvníci.

OBRAZEM: Včasný zásah hasičů zachránil dům v Raspenavě

Raspenava - Špatná manipulace se „studeným" popelem způsobila požár rodinného domu v Raspenavě. Hořet začalo v pátek v ranních hodinách. Na tísňovou linku byl požár ohlášen krátce po půl osmé.

Světová premiéra: Frýdlant zve na věž zámku

Frýdlant – Milovníci dalekých výhledů, rozlehlých panoramat i větru svištícího ve vlasech, zpozorněte. Doposud veřejnosti nepřístupná 50 metrů vysoká věž frýdlantského zámku se poprvé na velmi krátkou dobu otevře veřejnosti. Pouze o víkendu 11. a 12. května!

Žabí festival byl poprvé bez žab

Oldřichov v. H. - Poprvé v šestileté historii se musel Žabí festival v Oldřichově v Hájích obejít bez živých žab. Slunečné počasí sice vyhřálo meze, ne však tolik, aby probudilo spící žáby.

Štěňata vyhodil na mráz

Krásný Les - Ještě nejsou na světě ani osm týdnů a už musela okusit lidskou krutost. Štěňata šesti kříženců kdosi v plechové krabici v noci pohodil na zahradě útulku v Krásném Lese.

Jako před 100 lety. Takový chtějí památník

Kunratice - Lidé v Kunraticích na Frýdlantsku opravují památník, který připomíná šarvátku v Tongrundu z napoleonských válek.

AKTUALIZOVÁNO

PODÍVEJTE SE: V Dětřichově pozdě v noci shořel dům

Dětřichov - V Dětřichově na Frýdlantsku v pozdních nočních hodinách bojovalo s požárem na sedm jednotek hasičů. Zásah byl velmi složitý kvůli mrazům. Hasičům dokonce zamrzávala hasební voda. Zásah se protáhl až do rána.

Frýdlantské náměstí ocenili architekti. Některé prvky přitom lidé kritizují

Frýdlant - Už rok a půl slouží opravené frýdlantské náměstí veřejnosti. A všimla si jej také společnost architektů. Ti ocenili nové náměstí v soutěži THINK ARCH, kterou vyhlašuje občanské sdružení Centrum české architektury a v jehož porotě sedí přední čeští architekti.

Na Frýdlantsku řádí kabeloví zloději

Frýdlant - V poslední době se množí krádeže kabelů. Zloději jsou čím dál vynalézavější. Frýdlantští policisté se zabývají hned dvěma případy krádeží.

Domácnosti ve Frýdlantu budou mít možnost ušetřit za odpady

Frýdlant - Domácnosti ve Frýdlantu dostanou možnost ušetřit na poplatcích za odpady. Vedle třídění do kontejnerů zavádí město od března doplňkový sběr papíru, plastových lahví a ostatních plastů do speciálních pytlů. Lidé, kteří se do něj zapojí, budou moci za každý odevzdaný kilogram tříděného odpadu získat v příštím roce slevu na poplatku za odpad.

Gynekologické oddělení ve Frýdlantě zůstává

Frýdlant – Pacientky z Frýdlantska nepřijdou o gynekologii. Ve frýdlantské nemocnici zůstává toho oddělení zachováno, i když se ještě před rokem diskutovalo o jeho úplném zrušení.

Chalupa: Ministerstvo peníze na likvidaci odpadu v Bulovce nedá

Liberec/Bulovka – Ministerstvo životního prostředí nedá peníze na likvidaci skládky německého odpadu dovezeného v minulosti do Bulovky na Liberecku.

STALO SE: Běžkař zkolaboval na trati magistrály

Frýdlant – Kaňkou na víkendovém lyžování byla smrt běžkaře na magistrále u Frýdlantu, jehož už nedokázali oživit ani záchranáři z vrtulníku. Muž zkolaboval v sobotu odpoledne nedaleko Krásné Máří na Frýdlantsku.

Vyznamenání policejního psovoda a psa

Černousy - V minulém týdnu předal náměstek policejního ředitele Libereckého kraje plukovník Pavel Langr titul Psovod roku 2012 praporčíku Liborovi Valečkovi za záchranu lidského života, když jeho pes Ramses našel prochladlého a krvácejícího muže, který se pokusil o sebevraždu.

Nová školka v Raspenavě už neodplave

Raspenava - Areál raspenavské mateřinky za 87 milionů stojí na místě školky, kterou v roce 2010 zničila povodeň

Trhy ve sklárně přinesou vánoční pohodu letos naposled

Heřmanice - V pořadí třetí adventní trhy pořádá právě dnes sklárna Spider-Glass. A osm stovek návštěvníků, kteří sem pro přívětivou vánoční atmosféru zašlo minulou sobotu, jistě potvrdí, že návštěva stojí za to.

Dnes promítáme, zní v Hejnicích. Kino přežilo!

Hejnice - Digitalizace se dočkalo kino, kterému hrozil zánik. Na jeho obnovu místní sázeli ve Sportce.

Pro Fond ohrožených dětí vybrali na benefici statisíce

Hejnice - Pátý jubilejní ročník benefičního koncertu pro Fond ohrožených dětí (FOD) pořádali uplynulou neděli v Hejnicích v bazilice Navštívení Panny Marie.

Do Hejnic leda tankodromem, říkají místní

Hejnice - Obyvatelům Hejnic už pomalu dochází trpělivost. Katastrofální stav dvoukilometrové objížďky v Raspenavě je trápí už od povodní v roce 2010. Silnice se však v nejbližší době opravy nejspíš nedočká.

Frýdlantští se dočkali. Mají opravený betlém

Frýdlant - Na první adventní neděli, tedy 2. prosince, se ve Frýdlantě otevře veřejnosti zrestaurovaný Simonův betlém.

Kvůli požárům padnou dvě trestní oznámení

Bulovka - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) podá dvě trestní oznámení v souvislosti s dvěma nedávnými velkými požáry odpadu v Bulovce Arnolticích na Liberecku. Informovala o tom mluvčí inspekce Simona Cigánková.

OBRAZEM: V Arnolticích opět hořela skládka odpadu

Arnoltice - Celkem dvanáct hasičských sborů vyjíždělo v sobotu 17. listopadu opět k požáru odpadu v Arnolticích. Ve stejném areálu hořelo už před několika dny.

Frýdlant získal 9 milionů na povodně

Frýdlant - Město Frýdlant dostalo dotaci na odstranění povodňových škod z roku 2010. Díky ní se opravila například hasičská zbrojnice nebo několik bytových domů.

AKTUALIZOVÁNO

Hasiči po dvou dnech uhasili požár skladu textilu v Bulovce

Bulovka - Po dvou dnech dnes odpoledne hasiči zlikvidovali požár skladu textilu v Bulovce na Liberecku. Hala vzplála v pátek odpoledne, ale kvůli spadlé střeše bylo podle hasičů nejlepší nechat ho vyhořet.

Hejnice hyzdí autovraky. Budou pokuty

Hejnice - Hejnice trápí odložené autovraky, které hyzdí město a zároveň zabírají místo pro parkování běžným vozům. Majitelé autovraků zbytečně riskují. Za „odstavení" auta mohou zaplatit i mnohatisícové pokuty.

Senzace: Našli nejstarší kostel

Raspenava - Nález, který se poštěstí jednou za 50 let. Tak hodnotí archeologové objev základů středověkého kostela, zdi a koster

STALO SE: Pilota v 11 kilometrech nad Frýdlantskem oslnil laser

Frýdlantsko – Let do Paříže mohl skončit tragicky. Pilota dopravního letadla oslnil zelený laser. V tento okamžik se zrovna dopravní letoun pohyboval v oblasti nad Frýdlantským výběžkem.

Napadli a okradli muže. Hned dvakrát

Frýdlant - Rychlé objasnění loupežného přepadení mají na svém účtě policisté z Frýdlantu. Dva mladíci přepadli v nočních hodinách dvaašedesátiletého muže ve Frýdlantě poblíž autobusového nádraží. Už po pár hodinách seděli na policejní stanici a do čtyřiadvaceti hodin si vyslechli obvinění z loupeže.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT