VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: FRÝDLANT

Ve Frýdlantu se učí znát počasí

Frýdlant - Profesionální meteostanici se podařilo v minulých dnech získat Střední škole hospodářské a lesnické ve Frýdlantu.

Couvající auto srazilo na náměstí chodce

Nové Město pod Smrkem - Lehkým zraněním chodce (*1957) skončila dopravní nehoda, která se stala v neděli kolem půl deváté ráno na Mírovém náměstí v Novém Městě pod Smrkem.

Objížďky zvedají vlnu emocí

Frýdlantsko – Kvůli objízdným trasám zavřené silnice v Raspenavě začínají chodit na kraj i otevřené dopisy. Hájí prý zájmy řidičů.

Dvojice pašovala přes Habartice tisíce léků

Frýdlantsko – Pašeráci využívají volných hranic, spoléhají na to, že na ně hlídkující policisté a celníci nepřijdou. Jenže se pletou.

Z Bulovky zmizela polovina odpadů. Řeší se, co s druhou

Bulovka - Zatímco odvoz první půle platili Němci, druhá bude v české režii.

Oprava mostů a silnice v Heřmanicích na Frýdlantsku finišuje

Heřmanice - Dobrá zpráva pro řidiče i místní přichází z Heřmanic a Dětřichova na Frýdlantsku. Opravy vozovky i mostů, které v roce 2010 poničila povodeň, se chýlí ke konci. „Skončí už na přelomu června a července," potvrdil Martin Čáp z Krajské správy silnic Libereckého kraje. A s nimi i uzavírky.

Při nočním požáru v bývalém autokempu ve Frýdlantu zemřela žena

Frýdlant - Při nočním požáru v areálu bývalého autokempu ve Frýdlantu na Liberecku zemřela žena. Okolnosti neštěstí vyšetřuje policie, jasné zatím nejsou ani příčiny požáru.

Na Singltrek z nového nástupního místa

Lázně - Libverda Nové nástupní místo na síť přírodních cyklostezek Singltrek pod Smrkem otevírají zítra v Lázních Libverda. Nástupní místo vyrostlo na začátku této lázeňské obce ve směru od Hejnic, v těsné blízkosti začátku stezek na Hejnickém hřebeni.

AKTUALIZOVÁNO

Caya si ohryzala nemocnou nohu do masa, majitelka nemá na veterinu

Krásný Les (Frýdlantsko) /VIDEO/ - Velice smutný případ nyní řeší pracovníci útulku Azyl Pes Krásný Les na Frýdlantsku. V úterý odebrali devítiletou fenku rotvajlera Cayu majitelce v Jiřetíně pod Bukovou.

Kulturním domem ve Vísce „létaly" modely formulí i kamionů

Višňová - Místy až osmdesátikilometrovou rychlostí jezdily o víkendu v kulturním domě ve Vísce, která spadá pod Višňovou na Frýdlantsku, závodní modely automobilů. Konalo se tam totiž Volné mezinárodní mistrovství Micro 2014.

AKTUALIZOVÁNO

Cyklista bez přilby havaroval, vážně si zranil hlavu

Frýdlant - Neštěstím skončila jízda cyklisty (*1982), který havaroval v sobotu krátce po osmnácté hodině v Kodešově ulici ve Frýdlantě na Liberecku. Při nehodě utrpěl velmi vážná zranění.

Ve Frýdlantu se zase vaří pivo

Frýdlant - Život zámeckému pivovaru Frýdlant znovu vdechl Marek Vávra. Komplex opravuje a připravuje na znovuotevření.

Studenti „zemědělek" bojovali ve své olympiádě

Frýdlant - Dvoudenní soutěž proběhla ve Frýdlantu podeváté. Dovednosti tam prokazovaly týmy ze sedmi škol republiky.

Ostuda. Opilé dětičky odvezla domů policie

Frýdlant - Pětatřicet zkontrolovaných lidí a osmatřicet automobilů. Takový je výsledek policejní akce, která proběhla v pátek ve Frýdlantě na Liberecku ve večerních hodinách.

Pětačtyřicet lidí pátralo po nemocném muži. Odešel z nemocnice

Frýdlant – Pětačtyřicet lidí pátralo ve středu odpoledne po pacientovi, který odešel z frýdlantské nemocnice. „Jednalo se o muže narozeného v roce 1940, který trpí cukrovkou a Alzheimerovou chorobou," informovala mluvčí policie Ivana Baláková.

OBRAZEM: Ve Frýdlantu vyletělo 1117 vlaštovek

Frýdlant - O rekord se pokusili koncem minulého týdne ve Frýdlantu. Na náměstí před radnicí 
v jednu chvíli hodilo ke slunci papírovou vlaštovku 1117 dětí z místních škol. Akci město uspořádalo u příležitosti Frýdlantského millenia. Teď čeká na ověření počtu dětí 
notářkou a poté bude usilovat o zápis do České knihy rekordů. 

Útulek získal na auto 100 tisíc

Krásný Les – Také čtenáři Deníku přispěli na nové auto, na které Azyl Pes Krásný Les vypsal sbírku. Majitelka útulku Azyl Pes Krásný Les (Frýdlantsko) Kateřina Vojáčková neskrývá radost. Veřejná sbírka na nové odchytové auto totiž vynesla 103 tisíc korun.

V zápase o špici tabulky Višňová prohrála

Liberecko - V zápase o špici tabulky Višňová prohrála. Krajský fotbalový přebor/ Druhé Semily porazily Višňovou a stáhly její náskok na tři body. Hrádek má bod z Mimoně.

PODÍVEJTE SE: V Libverdě vyrůstá nové nástupní místo na Singltrek

Liberecko - Nové nástupní místo na Singltrek vyrůstá v Lázních Libverda na začátku obce ve směru od Hejnic. Bude už třetím, ze kterého se budou moci cyklisté na síť přírodních cyklostezek vydat.

Nad Frýdlantem vzniká lesopark

Frýdlant - Místo bývalé střelnice vyroste altán, dětská cyklostezka, bludiště i lavičky. Novou tvář dostává ve Frýdlantu oblíbené vycházkové a odpočinkové místo, příměstský les Střelnice v Bělíkově ulici. V současné době se mění v lesopark.

Obyvatelé Frýdlantu zaplatí letos za odpad nejvíc v kraji

Frýdlant - Obyvatelé Frýdlantu zaplatí letos za odpad nejvíc v Libereckém kraji. Radnice zvýšila paušál na 789 korun. Ve většině obcí zatím zůstal paušál na 500 korunách, v České Lípě za odpad neplatí vůbec.

Kunratice mají památný povodňový kámen

Kunratice - Kámen, který bude upomínat na ničivé povodně v roce 2010, budou mít vedle Hrádku nad Nisou i v Kunraticích na Frýdlantsku. Instalován bude během jara na místě, které si vybrali tamní obyvatelé, a sice v parku u dolní zastávky U mostu.

Frýdlant se chce stát nejkrásnějším historickým městem republiky

Frýdlant - Uspěl v krajském kole. V březnu se dozví, jestli postupuje do užšího finále.

Frýdlant zkoumá, kam až sahá lidská solidarita jeho obyvatel

Frýdlant - Dojemný příběh devatenáctiletého Jaroslava Horkého z Frýdlantu se stal tím, co má tamní obyvatele přesvědčit k příspěvku do veřejné sbírky města. Vyhlášena byla už v červnu minulého roku a má pomoci sehnat peníze na pomůcky, elektrický vozík nebo třeba speciální matrace. Výše konta ale zatím o velkém sociálním cítění místních příliš nevypovídá.

Plán: rozebrat a postavit jinde

Frýdlant - Rozebrat tašku po tašce, trám po trámu, na co nejmenší části. Převézt a znovu postavit ve skanzenu v nedaleké vesnici Dolní Řasnice. To je plán na záchranu podstávkového domu ve Frýdlantu v Husově ulici, který začíná naplňovat Milan Maršálek a Občanské sdružení Český svět. Zachrání tím jednu z nejstarších podstávkových budov ve Frýdlantu, takzvaný hotel Piktich.

Frýdlantský Albrecht má dvojče v Libverdě

Lázně Libverda - Téměř identický klon sochy Albrechta z Valdštejna, která zdobí kašnu ve Frýdlantu, se objevil v parku Lázní Libverda. Zatímco v případě frýdlantské sochy jde o památku starou desítky let s jasnou minulostí a historií, kde se vzala socha stojící v Libverdě je tajemstvím.

Vampír Tobiáš má v Raspenavě mladšího druha

Raspenava - Nečekané překvapení přinesly v Raspenavě archeologické průzkumy. Tým archeologa Petra Brestovanského ze Severočeského muzea tam objevil dalšího „vampíra". Tedy člověka, který byl pochován obličejem k zemi.

Obří investice na Frýdlantsku: Čistší voda vyjde na 352 milionů

Frýdlant - Voda v obcích a městech frýdlantského výběžku nevyhovuje normám EU. Změnit to má stavba dvou nových úpraven vody.

Hejnické slavnosti nezklamaly

Hejnice - Desítky stánků, stovky rozmanitých vůní i barev, tisíce lidí. Skvělá atmosféra, kterou po celý víkend doprovázelo ukázkové letní počasí. „Jsem tady poprvé a moc se mi tu líbí. Netušila jsem, že je to tak velká akce," řekla Dana Jirásková, která do Hejnic přijela z Jablonce a u jednoho občerstvovacího stánku si pochutnávala na grilované klobáse.

Na Hejnické slavnosti vlakem. Dráhy přidaly spoje

Hejnice - České dráhy posílí spoje na Hejnické slavnosti, které se konají o tomto víkendu, v sobotu 6. a v neděli 7. července. Potvrdila to mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. „Zvýšíme kapacitu spojů v úseku Liberec Frýdlant a Raspenava Bílý Potok pod Smrkem v obou směrech," uvedla.

Oteplováky z larisy a domácí cepín. Skvosty muzea horolezectví

Hejnice - V malém domku u hlavní silnice, poblíž baziliky a prakticky naproti kdysi slavnému hotelu Perun, vzniklo v Hejnicích muzeum horolezectví v Jizerských horách. Stojí za ním dlouholetí členové tamního horolezeckého oddílu, kteří se snaží uchovat svoje vzpomínky na mládí strávené ve skalách. „Vývoj horolezectví jde dopředu neuvěřitelně rychle.

Policisty v horách potkáte na kolech

Hejnice - Okrskáři z Hejnic a Nového Města dostali speciální kola. Využijí je na Singltreku.

Nemocnice ve Frýdlantě není v ohrožení

Frýdlant - Obyvatelé Frýdlantska se nemusí obávat, že by přišli o svou nemocnici anebo lékařskou péči. Obavy se objevily poté, co starosta Frýdlantu Dan Ramzer (ODS) v pondělí večer na facebooku potvrdil, že nemocnice změnila svého majitele. Potvrdil tak informace Deníku o chystaném prodeji.

Ekologové ochránili jeřáby i ďáblík

Višňová - Vzácné druhy vodních rostlin a zvířat zachránili lidé z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR na Dubovém rybníce nedaleko osady Černousy na Frýdlantsku. Podařilo se to díky jeho několik let trvající obnově, jejíž součástí bylo i důkladné odbahnění.

V Dětřichově najde novou práci až 30 lidí

Dětřichov - Až třicet lidí najde v září práci v Dětřichově na Frýdlantsku, kam se stěhuje společnost W.Wülfing CZ s.r.o. Firma na výrobu ložního a stolního prádla zaměstná převážně šičky.

Singltrek projela bikerská jednička Kateřina Nash

Nové Město pod Smrkem - Dvě hodiny na přírodních stezkách cyklistického ráje Singltreku pod Smrkem strávila ve středu přední světová cyklistka Kateřina Nash.

AKTUÁLNĚ: Na Frýdlantsku jsou na povodeň připraveni

Frýdlantsko – V živé paměti mají obyvatelé, hasiči i starostové ničivé povodně z roku 2010, které bleskově zasáhly zejména Frýdlantsko. Předpovědi meteorologů o vydatných deštích a možném vzestupu hladin řek a potoků nenechávají nikoho v klidu.

V Hejnicích řádí lišky, zabíjejí lidem drůbež

Hejnice - Občané Hejnic jsou terorizováni liščí smečkou. Už více než deseti lidem se z kurníků ztratila drůbež, drzá zvířata navíc naprosto ztratila ostych a promenádují se před lidmi beze strachu.

Nové kanály? Za cenu středověkých cest

Nové Město pod Smrkem - V Novém Městě pod Smrkem budují novou kanalizaci, peníze na povrchy silnic jim už ale nezbývají. Výkopy se proto zazáplatují.

Lázně bojují o přežití. I ty naše

Liberecký kraj - Před pouhými třemi lety otevřeli v lázních Kundratice v Osečné na Liberecku nový ortopedicko- chirurgický sál a rehabilitační bazén, aby zlepšili péči o své pacienty. Teď uvažují o další úpravě.

Dan Ramzer: Kostru Valdštejnských slavností držíme

Jedenáctý ročník novodobých Valdštejnských slavností má za sebou město Frýdlant. Na otázky o akci odpověděl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Valdštejnské slavnosti chtějí být letos rekordní

Frýdlant /HLASOVÁNÍ/ - Jedenáctý ročník Valdštejnských slavností ve Frýdlantu má šanci zapsat se do historie jako největší akce celého regionu. Pořadatelům se totiž podařilo sestavit tak nabitý program, že překvapeni mají být i stálí návštěvníci.

OBRAZEM: Včasný zásah hasičů zachránil dům v Raspenavě

Raspenava - Špatná manipulace se „studeným" popelem způsobila požár rodinného domu v Raspenavě. Hořet začalo v pátek v ranních hodinách. Na tísňovou linku byl požár ohlášen krátce po půl osmé.

Světová premiéra: Frýdlant zve na věž zámku

Frýdlant – Milovníci dalekých výhledů, rozlehlých panoramat i větru svištícího ve vlasech, zpozorněte. Doposud veřejnosti nepřístupná 50 metrů vysoká věž frýdlantského zámku se poprvé na velmi krátkou dobu otevře veřejnosti. Pouze o víkendu 11. a 12. května!

Žabí festival byl poprvé bez žab

Oldřichov v. H. - Poprvé v šestileté historii se musel Žabí festival v Oldřichově v Hájích obejít bez živých žab. Slunečné počasí sice vyhřálo meze, ne však tolik, aby probudilo spící žáby.

Štěňata vyhodil na mráz

Krásný Les - Ještě nejsou na světě ani osm týdnů a už musela okusit lidskou krutost. Štěňata šesti kříženců kdosi v plechové krabici v noci pohodil na zahradě útulku v Krásném Lese.

Jako před 100 lety. Takový chtějí památník

Kunratice - Lidé v Kunraticích na Frýdlantsku opravují památník, který připomíná šarvátku v Tongrundu z napoleonských válek.

AKTUALIZOVÁNO

PODÍVEJTE SE: V Dětřichově pozdě v noci shořel dům

Dětřichov - V Dětřichově na Frýdlantsku v pozdních nočních hodinách bojovalo s požárem na sedm jednotek hasičů. Zásah byl velmi složitý kvůli mrazům. Hasičům dokonce zamrzávala hasební voda. Zásah se protáhl až do rána.

Frýdlantské náměstí ocenili architekti. Některé prvky přitom lidé kritizují

Frýdlant - Už rok a půl slouží opravené frýdlantské náměstí veřejnosti. A všimla si jej také společnost architektů. Ti ocenili nové náměstí v soutěži THINK ARCH, kterou vyhlašuje občanské sdružení Centrum české architektury a v jehož porotě sedí přední čeští architekti.

Na Frýdlantsku řádí kabeloví zloději

Frýdlant - V poslední době se množí krádeže kabelů. Zloději jsou čím dál vynalézavější. Frýdlantští policisté se zabývají hned dvěma případy krádeží.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT