VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: FRÝDLANT

Frýdlant chce zpřístupnit splav pod zámkem pro koupání

Frýdlant - Určitě dobrá zpráva pro všechny, kteří v létě hledají místo pro osvěžení ve vodě.

Nová naučná stezka připomene i železniční neštěstí

Frýdlant - Červenec 1958. Celou Evropu zasáhly silné deště. Povodně se nevyhnuly ani Čechám, největší tragédie se pak odehrála na Frýdlantsku. Rozbouřená Smědá tam podemlela násep železniční trati pod frýdlantským zámkem.

Voda na Frýdlantsku zdraží

Frýdlantsko - Dozorčí rada Frýdlantské vodárenské společnosti (FVS) projednávala ceny na příští rok. Podle návrhu dojde ke zdražení vodného a stočného.

Frýdlantský výběžek má novou službu pro děti

Frýdlant - Středisko výchovné péče pro děti z celého výběžku začalo fungovat ve Frýdlantu. Pomáhat by jim mělo nejen s výchovnými problémy, ale třeba také se šikanou.

Frýdlant má nejkrásnější radnici v České republice

Frýdlant - Radnice ve Frýdlantu slaví 120 let, teď má i titul nejhezčího úřadu.

Kino ve Frýdlantu slaví 85 let. Začínalo německým filmem

Frýdlant - Milostný románek rukavičkářky z Vídně s mladým ruským carem Alexandrem I. na vídeňském kongresu, kde se po Napoleonově porážce rozhodovalo o osudech Evropy. Muzikálově laděná komedie Kongres tančí byla prvním filmem, který se ve Frýdlantě promítal v nově otevřeném kině. Psal se 19. listopad 1931.

Zemědělci se neztratí, uživí se láká škola a nabízí stipendium

Frýdlant Zatímco předloni měla Hospodářská a lesnická škola ve Frýdlantě jen pět absolventů v oboru farmář-zemědělec a vloni se tento obor kvůli nezájmu ani nemohl v prvním ročníku otevřít, teď už je situace jiná.

Králem JamParády se stal letos muž. Bodovala jeho borůvková s portským

Kunratice u Frýdlantu - V ostré konkurenci marmelád z domácího, ale i naprosto neznámého, exotického ovoce, bodovala domácí klasika. Borůvková, vylepšená kapkou portského.

Frýdlantský pivovar už musí rozšířit výrobu. Zájem je velký

Frýdlant - Zámecký pivovar Frýdlant musel dva roky po obnovení výroby investovat zhruba 66 milionů korun do dalšího rozšíření. „Kapacita varny ani ležáckých sklepů už nestačila poptávce, zákazníky museli odmítat," řekl majitel pivovaru Marek Vávra.

Kdo bude králem marmelád? Soutěž vrcholí v sobotu

Kunratice u Frýdlantu - Ochutnat víc než čtyři stovky marmelád. To je úkol pro porotu letošní JamParády. Soutěže o nejlepší marmeládu, která vrcholí právě tuto sobotu v Kunraticích u Frýdlantu.

V Raspenavě se loučili s alejí. Zmizí už tuto zimu

Frýdlantsko, Raspenava - Loni byla třetí v anketě Alej roku, za pár měsíců bude vykácena.

Raspenava se bude v sobotu loučit s Kočárovou alejí

Raspenava - Frýdlantsko se bude loučit s Kočárovou alejí. Ta sice loni vyhrála třetí místo v celostátní anketě Alej roku, letos v zimě už možná ale bude pokácena.

Konec parkovacího pekla v Rochlici? Možná za rok

Liberec - Konec bezmocnému popojíždění mezi paneláky a hledání parkovacího místa. Situace na nejlidnatějším sídlišti na Liberci, v Rochlici, by se mohla pomalu lepšit. Plán, jak vyřešit situaci, je však podle náměstka primátora Tomáše Kysely teprve v zárodku. Parkovacího pekla ani pokutových lístků se místní jen tak nezbaví.

Nádraží na Frýdlantsku se mění přímo před očima

Frýdlant - Dvě železniční křižovatky ve Frýdlantském výběžku se rekonstruují. Cestující musí místo vlaků jezdit náhradními autobusy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT