VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: FRÝDLANT

Nemáme syndrom, že jsme malí

Frýdlant - /ROZHOVOR/ Jaká je situace v nemocnici ve Frýdlantě? Nehrozí jí podobný osud jako zařízení v Semilech?

Zámecký park prokoukne, už se kácí

Frýdlant - Skoro 700 náletových dřevin musí pryč ze zámeckého parku ve Frýdlantě, je moc zarostlý.

VIDEO: Američtí letci mají pomník ve Vísce

Víska - /GALERIE/ Před 70 lety se zřítilo u Vísky americké letadlo. Letci skončili v zajateckých táborech, teď je připomíná pomník.

Na Liberecku odhalí pomník posádce letadla zříceného za války

Višňová - Ve Vísce ve Frýdlantském výběžku místní spolek vybudoval pomník posádce amerického letadla B-17G, které se nedaleko obce zřítilo před 70 lety, na konci II. světové války. Pomník tvarem připomíná letadlo, slavnostně odhalen bude v sobotu.

Na Liberecku se málo sází aleje

Liberecko - Podle ekologů převyšuje v kraji počet pokácených stromů nově vysazené víc než desetinásobně.

Ve Frýdlantě přibudou nová parkovací místa

Frýdlant - Dlouhodobý problém s nedostatkem parkovacích míst se týká především sídliště nedaleko frýdlantské nemocnice. Díky novému návrhu města by se počet parkovacích míst mohl rozšířit v ulicích U Nemocnice, Kaplického, Liliová, Lužická a areálem nemocnice.

Frýdlant opět bojoval o titul Historické město

Frýdlant v Čechách /FOTOGALERIE/ - Za poslední čtyři roky investoval Frýdlant do obnovy památek přes 70 milionů korun. Od vítězství v krajském kole ho dělilo jen osm bodů

Řidič Octavie srazil manželský pár, na přechodu ho přehlédl

Frýdlant - Vážná dopravní nehoda se stala ve čtvrtek ráno ve Fügnerově ulici ve Frýdlantě na Liberecku. Patnáct minut po sedmé hodině tu v blízkosti prodejny Penny porazilo osobní auto dvojici seniorů. Jednalo se o manželský pár, který přecházel frekventovanou silnici po přechodu pro chodce.

Řádění žháře? U Frýdlantu někdo úmyslně zapálil auto

Frýdlantsko - Tři jednotky hasičů vyjely ve středu odpoledne k hořícímu automobilu do Kunratic na Frýdlantsku. Jednalo se o osobní automobil Volkswagen Passat, který celý pohltily plameny.

Starosta Heřmanic Stříbrný rezignoval kvůli studii

Heřmanice - Starosta Heřmanic Vladimír Stříbrný odstoupil z čela Mikroregionu Frýdlantsko. Kvůli protipovodňové studii.

V nemocnici někdo ukradl léky

Frýdlant v Čechách - Nepříjemně začal nový rok v nemocnici ve Frýdlantě. Minulý pátek se tam ztratily léky z endoskopické vyšetřovny. Celkem šlo o 130 ampulí Dormicum (midazolam) a 27 ampulí Apaurin (diazepam).

Frýdlantsko: Vlaky jezdí nelogicky

Černousy - Obyvatelé Černous, Minkovic a Višňové kritizují vlakové spojení s Libercem podle nových jízdních řádů platných od poloviny prosince. Podle cestujících jsou některé spoje nelogické a nepřispívají k lepší obslužnosti Frýdlantského výběžku.

Čtenáři Deníku pomáhají opuštěným a týraným zvířatům v útulku Azyl Pes

Krásný Les - Ani letos čtenáři Deníku nezapomněli na opuštěné psy a kočky. Darovali nejen krmení.

Frýdlant má zájem o Slezan

Frýdlant - Areál bývalé tiskárny textilu Slezan ve Frýdlantě by se mohl změnit v průmyslovou zónu. Město jedná o odkupu.

AKTUALIZOVÁNO

Historický zátah. Efedrin policisté nabírali sběračkou

Liberec – /GALERIE/ Jednu z největších varen efedrinu potažmo pervitinu v historii kraje zlikvidovali kriminalisté z Frýdlantu a Liberce.

Frýdlantští zaplatí za vodu o osm procent víc než letos

Frýdlant - Nepříjemnou zprávu musejí před Vánocemi skousnout obyvatelé Frýdlantska. V roce 2015 jim podraží voda, a to o 8,4 procent, tedy asi o 500 korun za rodinu ročně. Kubík pitné vody tak bude stát 36,89 korun, což je ale stále nejméně v regionu.

Po čtyřech letech je Višňová zase průjezdná

Višňová - Po povodních jezdili ve Vísce přes provizorní most, teď je tam moderní stavba, která by měla líp čelit velké vodě.

Inspekce v muničním skladu

Hajniště  - Bezpečnostní rada kraje provedla inspekci v Hajništi, kde se likviduje nepotřebná munice.

Proč nakládat vlastní zelí? Protože domácímu se kupované nevyrovná

Liberec/Víska - Fakt, že vlastní zelí je lepší než to ze supermarketu, vám potvrdí většina z lidí, kteří se vrací k vesnickému zvyku, kdy se zelí krouhalo a usklaďnovalo doma ve sklepě. Ne tak úplně kvůli kvalitě nebo ceně, protože domácí vás rozhodně nevyjde levněji, ale pro ten pocit, že si to uděláte sami a podle vlastní chuťi.

Města Frýdlantska mají koalice většinou složené

Frýdlantsko - Na radnicích měst Frýdlantského výběžku je většinou jasno, kdo bude vládnout. Výjimkou jsou Hejnice, kde o post starosty stojí dvě strany.

Útulek fenu se štěňaty nevydal

Krásný Les (Frýdlantsko) - Jakmile se v Deníku minulý týden objevila informace, že v útulku Azyl Pes Krásný Les skončila fena se štěňaty, která porodila na ulici, přihlásili se o ni údajní původní majitelé. Vše nasvědčovalo tomu, že smutný psí příběh bude mít šťastný konec, jenže…

Video o Frýdlantu boduje

Frýdlant - /VIDEO/ Velký úspěch sklízí ve Frýdlantu video, které o městě vznikalo dlouhé měsíce. Beze slov ukazuje, co všechno nabízí. „Není to video, které by mělo primárně podpořit cestovní ruch u nás. Záměr byl jiný.

Cena mě těší, ale stejně skončím „na pracáku"

Habartice (Frýdlantsko) - V soutěži Svazu měst a obcí ČR byl vyhlášen nejlepším starostou Libereckého kraje za roky 2010 až 2014. František Kryšpín v čele Habartic už ale stojí od roku 1991.

Ve Vísce se soutěžilo o nejlepší domácí pečivo

Víska u Višňové - /GALERIE/ Sobota patřila ve Vísce soutěžím. Několik vesnic zde soutěžilo o nejlepší domácí pečivo a nejlépe vyzdobený stůl. Vesnice okolo Višňové (Víska, Minkovice, Kunratice, Předlánce, Poustka) se spolu se dvěma polskými vesnicemi utkaly v souboji rodinných receptů.

Frýdlantsko. Další krok k bezpečí

Frýdlantsko - Frýdlantsko se po instalaci srážkoměrů a hladinoměrů posouvá v boji s velkou vodou dál. Připraví plán, jak se ještě lépe bránit.

Nechtějí je! Psy svážou a odvezou za hranice

Frýdlantsko - Na Frýdlantsku přibývá počet psů, které u silnice „vykopli" řidiči polských aut. V lepším případě.

Díky Jamparádě mají v Kunraticích úřad nasladko

Kunratice - Už druhým rokem si na obecním úřadu v Kunraticích přes léto a na podzim mohou úředníci nechat jen zdát o tom, že si do obecní ledničky dají mléko do kávy nebo oběd. Mají ji totiž beznadějně plnou.

Vznikne ferrata na Frýdlantském cimbuří?

Jizerské hory -  Hodně napoví posouzení odborníků na její vliv na přírodu. Vzniká právě teď.

Žena oloupila seniora na třetí pokus, za chvíli už byla v cele

Frýdlant - Krádež peněženky může vyjít zlodějku draho. Soud rozhodne o tom, zda skončí ve vazbě.

PODÍVEJTE SE: Hasiči ve Frýdlantě slavili. Ve městě fungují již 145 let

Frýdlant - Dobrovolní hasiči ve Frýdlantě si připomněli už 145 let trvání svého spolku. První zmínka o organizování a počínání si při případném ohni se datuje již od roku 1755, kdy byl vydán řád , který ukládal občanům, jak si počínat a pomáhat při ohni a jeho předcházení.

INVENTURA RADNICE. Frýdlant: Krize přijde rychle, ale blahobyt se courá pomalu

Frýdlant - /ANKETA, HLASOVÁNÍ/ Nový seriál Deníku bude až do voleb mapovat největší města okresu. Co se povedlo a co ne během uplynulých čtyř let?

VIDEO: Frýdlant zase ožívá jazzem

Frýdlant - /VIDEO, GALERIE/ Letní jazzová dílna  Karla Velebného (LZD KV) přivezla do Frýdlantu muzikanty z celého světa. Ve středu večer se na nádvoří frýdlantského zámku konal úvodní koncert lektorů, kteří na letošním již 31. ročníku vyučují mladé jazzmany.

Oslavy kazil jen častý déšť

Nové Město pod Smrkem – Nové Město pod Smrkem slavilo v sobotu 430. výročí založení.

Chceme méně administrativy, řekli podnikatelé ve Frýdlantu šéfovi ODS

Frýdlant - S jakými problémy se potýkají podnikatelé a živnostníci, přijel včera do Frýdlantu zjišťovat předseda ODS a bývalý ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala. Během odpoledne navštívil pět podniků či živností a lékárnu.

Snoubenci míří na zámek. První pár si tu řekne „ano" už po prázdninách

Frýdlant -  Se zajímavou novinkou přichází Státní hrad a zámek ve Frýdlantu. Od září se v jeho prostorách budou konat i svatby.

Ve Frýdlantu obnovili staré hradby. Bude u nich historické dláždění z náměsí

Frýdlant - Zajímavé historické zákoutí vzniká ve Frýdlantu za budovou radnice u katovské branky. Město tam nechává obnovit hradby a přesouvá sem i zbytky renesančního dláždění z náměstí, které muselo ustoupit novému povrchu.

AKTUÁLNĚ: Přívalový déšť zaplavil ve Frýdlantu přízemí a sklepy několika domů

Frýdlant - Přívalový déšť zaplavil krátce po poledni ve Frýdlantu přízemí a sklepy několika domů. Voda po zhruba půlhodině intenzivního deště stekla do nejnižšího místa města, ulice Míru.

Nové pivo ve Frýdlantu táhlo

Frýdlant – Po 65 letech se v zámeckém pivovaru zase vaří pivo. Ochutnat první várku přišly 
v parném dni téměř dva tisíce lidí.

Nový protipovodňový výstražný systém pro celé Frýdlantsko finišuje

Frýdlantsko - Už na konci prázdnin by měl začít na Frýdlantsku fungovat nový jednotný varovný protipovodňový systém. V oblasti, která se často potýká s velkou vodou, bude nedocenitelný.

PODÍVEJTE SE: Roční oslavy ukončil ohňostroj

Frýdlant - Frýdlantské Millenium začalo loni po Valdštejnských slavnostech. Vyvrcholilo víkendovými oslavami v centru města.

Ve frýdlantské nemocnici mají vzniknout nové ambulance

Frýdlant – Sídlit v nich bude nový praktický lékař nebo odbornice na nemoci spojené se stářím.

Ve Frýdlantu se učí znát počasí

Frýdlant - Profesionální meteostanici se podařilo v minulých dnech získat Střední škole hospodářské a lesnické ve Frýdlantu.

Couvající auto srazilo na náměstí chodce

Nové Město pod Smrkem - Lehkým zraněním chodce (*1957) skončila dopravní nehoda, která se stala v neděli kolem půl deváté ráno na Mírovém náměstí v Novém Městě pod Smrkem.

Objížďky zvedají vlnu emocí

Frýdlantsko – Kvůli objízdným trasám zavřené silnice v Raspenavě začínají chodit na kraj i otevřené dopisy. Hájí prý zájmy řidičů.

Dvojice pašovala přes Habartice tisíce léků

Frýdlantsko – Pašeráci využívají volných hranic, spoléhají na to, že na ně hlídkující policisté a celníci nepřijdou. Jenže se pletou.

Z Bulovky zmizela polovina odpadů. Řeší se, co s druhou

Bulovka - Zatímco odvoz první půle platili Němci, druhá bude v české režii.

Oprava mostů a silnice v Heřmanicích na Frýdlantsku finišuje

Heřmanice - Dobrá zpráva pro řidiče i místní přichází z Heřmanic a Dětřichova na Frýdlantsku. Opravy vozovky i mostů, které v roce 2010 poničila povodeň, se chýlí ke konci. „Skončí už na přelomu června a července," potvrdil Martin Čáp z Krajské správy silnic Libereckého kraje. A s nimi i uzavírky.

Při nočním požáru v bývalém autokempu ve Frýdlantu zemřela žena

Frýdlant - Při nočním požáru v areálu bývalého autokempu ve Frýdlantu na Liberecku zemřela žena. Okolnosti neštěstí vyšetřuje policie, jasné zatím nejsou ani příčiny požáru.

Na Singltrek z nového nástupního místa

Lázně - Libverda Nové nástupní místo na síť přírodních cyklostezek Singltrek pod Smrkem otevírají zítra v Lázních Libverda. Nástupní místo vyrostlo na začátku této lázeňské obce ve směru od Hejnic, v těsné blízkosti začátku stezek na Hejnickém hřebeni.

AKTUALIZOVÁNO

Caya si ohryzala nemocnou nohu do masa, majitelka nemá na veterinu

Krásný Les (Frýdlantsko) /VIDEO/ - Velice smutný případ nyní řeší pracovníci útulku Azyl Pes Krásný Les na Frýdlantsku. V úterý odebrali devítiletou fenku rotvajlera Cayu majitelce v Jiřetíně pod Bukovou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT