VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: FRÝDLANT

Frýdlant vzdává hold Valdštejnovi

Frýdlant - Už po 12. v novodobé historii v pátek ve Frýdlantě odstartovaly Valdštejnské slavnosti. Návštěvníci se na dva dny vrátí do doby, kdy kraji vévodilo frýdlantské panství a renesance si podávala ruku s nastupujícím barokem

Valdštejnské slavnosti startují

Frýdlant - Právě dnes startují ve Frýdlantu oblíbené Valdštejnské slavnosti. Na událost reagují i České dráhy, které posílí v sobotu 16. května vlaky jedoucí od 8:30 do 18:30 o čtyři jednotky RegioSpider.

Zeď spadla krátce po turistech

Frýdlant - Kvůli nečekanému zborcení je pro návštěvníky uzavřena Rytířská stezka k hradu Frýdlant.

Valdštejnské slavnosti v novém

Frýdlant - Už za 8 dnů vypuknou ve Frýdlantě Valdštejnské slavnosti. Letos se konají od 15. do 17. května. Přípravy jsou už v plném proudu. Návštěvníky čeká letos i řada novinek.

Náhradní vlaky z Raspenavy do Bílého Potoka budou jezdit déle

Frýdlant - Náhradní vlakové spoje z Raspenavy do Bílého Potoka na Frýdlantsku budou jezdit až do 11. května, původně měl být provoz posil ukončen už v pondělí.

Vysoká rychlost skončila zraněním

Liberecko - Lehkým zraněním čtyři lidí skončila dopravní nehoda, která se stala v úterý 28. dubna 2015 u Frýdlantu na Liberecku. Na silnici I/13 havarovalo osobní auto polské registrační značky, které skončilo v příkopě na boku. Záchranáři na místě ošetřili čtyřčlennou posádku a následně ji převezli do frýdlantské nemocnice na vyšetření

Dub ve Vísce už je připraven na oslavy

Víska /FOTOGALERIE/ - Ve Vísce u Višňové zvelebili okolí dubu, který před pěti lety ochránil část domů před následky ničivé povodně

AKTUALIZOVÁNO

Slezan je plný těžkých kovů

Frýdlant /FOTOGALERIE/ - Frýdlantská radnice už zná výsledky analýzy znečištění areálu bývalého Slezanu

Polští vojáci ve Frýdlantu připomněli konec války

Frýdlant - /GALERIE/ Píše se duben 1945. K hranicím protektorátu se blíží sovětské tanky nejen z východu, ale i od severu. 16. dubna překročila vojska 2. polské armády, která byla součástí osvobozovacích jednotek Rudé armády, břehy Lužické Nisy. Několik týdnů před koncem války byla fronta před polským Zhořelcem. Přes Frýdlant se valily vojenské transporty i uprchlíci. Události spojené s osvobozením a koncem 2. světové války si v sobotu lidé připomněli ukázkou vojenské techniky a jízdou veteránů Lužice 1945. Přehlídky se zúčastnila více než desítka válečných vozů a na třicet polských nadšenců z města Piensk. Zavzpomínat přišlo i několik posledních místních aktérů událostí.

Zloději vykradli kostel, škoda je půl milionu

Frýdlant - Až osmiletý pobyt za mřížemi věznice hrozí vzhledem ke způsobené škodě zlodějům, kteří se v době od posledního březnového dne do pátého dubna letošního roku vloupali do kostela Svaté Marie Magdalské v Žitavské ulici ve Frýdlantě na Liberecku. Případem se nyní zabývají liberečtí kriminalisté.

Z pivovarských sklepů vytvoří hostinec s ohništěm a pecí

Frýdlant - Ve frýdlantském pivovaru začali s obnovou další části areálu. Zpřístupní ji už v květnu.

Valdštejnské slavnosti lákají na řadu novinek

Frýdlant - V plném proudu už jsou přípravy na další ročník Valdštejnských slavností, které ve Frýdlantě proběhnou 15. 17. května. Připomínka Albrechta z Valdštejna tradičně láká tisíce lidí.

Frýdlantské pivo vybojovalo zlato

Frýdlant - Úspěch! Patnáctistupňový Albrecht IPA získal 1. místo v soutěži českých sládků.

Opilý útočník hrozil sekyrou

Frýdlant - Pouhé dvě minuty stačily na to, aby strážníci dorazili do jedné z frýdlantských restaurací k ohlášenému napadání. Opilý host hrozil sekyrou.

Frýdlantsko se ocitne v izolaci

Raspenava - V pondělí začnou velké uzavírky mezi Frýdlantem, Raspenavou a Hejnicemi. Omezení potrvá do podzimu

Povodně: Frýdlantsko mapují vodohospodáři

Heřmanice - Do poloviny září má být hotová protipovodňová analýza celého Frýdlantska. Obce ji nejdřív odmítaly. Zasáhl kraj.

Nemáme syndrom, že jsme malí

Frýdlant - /ROZHOVOR/ Jaká je situace v nemocnici ve Frýdlantě? Nehrozí jí podobný osud jako zařízení v Semilech?

Zámecký park prokoukne, už se kácí

Frýdlant - Skoro 700 náletových dřevin musí pryč ze zámeckého parku ve Frýdlantě, je moc zarostlý.

VIDEO: Američtí letci mají pomník ve Vísce

Víska - /GALERIE/ Před 70 lety se zřítilo u Vísky americké letadlo. Letci skončili v zajateckých táborech, teď je připomíná pomník.

Na Liberecku odhalí pomník posádce letadla zříceného za války

Višňová - Ve Vísce ve Frýdlantském výběžku místní spolek vybudoval pomník posádce amerického letadla B-17G, které se nedaleko obce zřítilo před 70 lety, na konci II. světové války. Pomník tvarem připomíná letadlo, slavnostně odhalen bude v sobotu.

Na Liberecku se málo sází aleje

Liberecko - Podle ekologů převyšuje v kraji počet pokácených stromů nově vysazené víc než desetinásobně.

Ve Frýdlantě přibudou nová parkovací místa

Frýdlant - Dlouhodobý problém s nedostatkem parkovacích míst se týká především sídliště nedaleko frýdlantské nemocnice. Díky novému návrhu města by se počet parkovacích míst mohl rozšířit v ulicích U Nemocnice, Kaplického, Liliová, Lužická a areálem nemocnice.

Frýdlant opět bojoval o titul Historické město

Frýdlant v Čechách /FOTOGALERIE/ - Za poslední čtyři roky investoval Frýdlant do obnovy památek přes 70 milionů korun. Od vítězství v krajském kole ho dělilo jen osm bodů

Řidič Octavie srazil manželský pár, na přechodu ho přehlédl

Frýdlant - Vážná dopravní nehoda se stala ve čtvrtek ráno ve Fügnerově ulici ve Frýdlantě na Liberecku. Patnáct minut po sedmé hodině tu v blízkosti prodejny Penny porazilo osobní auto dvojici seniorů. Jednalo se o manželský pár, který přecházel frekventovanou silnici po přechodu pro chodce.

Řádění žháře? U Frýdlantu někdo úmyslně zapálil auto

Frýdlantsko - Tři jednotky hasičů vyjely ve středu odpoledne k hořícímu automobilu do Kunratic na Frýdlantsku. Jednalo se o osobní automobil Volkswagen Passat, který celý pohltily plameny.

Starosta Heřmanic Stříbrný rezignoval kvůli studii

Heřmanice - Starosta Heřmanic Vladimír Stříbrný odstoupil z čela Mikroregionu Frýdlantsko. Kvůli protipovodňové studii.

V nemocnici někdo ukradl léky

Frýdlant v Čechách - Nepříjemně začal nový rok v nemocnici ve Frýdlantě. Minulý pátek se tam ztratily léky z endoskopické vyšetřovny. Celkem šlo o 130 ampulí Dormicum (midazolam) a 27 ampulí Apaurin (diazepam).

Frýdlantsko: Vlaky jezdí nelogicky

Černousy - Obyvatelé Černous, Minkovic a Višňové kritizují vlakové spojení s Libercem podle nových jízdních řádů platných od poloviny prosince. Podle cestujících jsou některé spoje nelogické a nepřispívají k lepší obslužnosti Frýdlantského výběžku.

Čtenáři Deníku pomáhají opuštěným a týraným zvířatům v útulku Azyl Pes

Krásný Les - Ani letos čtenáři Deníku nezapomněli na opuštěné psy a kočky. Darovali nejen krmení.

Frýdlant má zájem o Slezan

Frýdlant - Areál bývalé tiskárny textilu Slezan ve Frýdlantě by se mohl změnit v průmyslovou zónu. Město jedná o odkupu.

AKTUALIZOVÁNO

Historický zátah. Efedrin policisté nabírali sběračkou

Liberec – /GALERIE/ Jednu z největších varen efedrinu potažmo pervitinu v historii kraje zlikvidovali kriminalisté z Frýdlantu a Liberce.

Frýdlantští zaplatí za vodu o osm procent víc než letos

Frýdlant - Nepříjemnou zprávu musejí před Vánocemi skousnout obyvatelé Frýdlantska. V roce 2015 jim podraží voda, a to o 8,4 procent, tedy asi o 500 korun za rodinu ročně. Kubík pitné vody tak bude stát 36,89 korun, což je ale stále nejméně v regionu.

Po čtyřech letech je Višňová zase průjezdná

Višňová - Po povodních jezdili ve Vísce přes provizorní most, teď je tam moderní stavba, která by měla líp čelit velké vodě.

Inspekce v muničním skladu

Hajniště  - Bezpečnostní rada kraje provedla inspekci v Hajništi, kde se likviduje nepotřebná munice.

Proč nakládat vlastní zelí? Protože domácímu se kupované nevyrovná

Liberec/Víska - Fakt, že vlastní zelí je lepší než to ze supermarketu, vám potvrdí většina z lidí, kteří se vrací k vesnickému zvyku, kdy se zelí krouhalo a usklaďnovalo doma ve sklepě. Ne tak úplně kvůli kvalitě nebo ceně, protože domácí vás rozhodně nevyjde levněji, ale pro ten pocit, že si to uděláte sami a podle vlastní chuťi.

Města Frýdlantska mají koalice většinou složené

Frýdlantsko - Na radnicích měst Frýdlantského výběžku je většinou jasno, kdo bude vládnout. Výjimkou jsou Hejnice, kde o post starosty stojí dvě strany.

Útulek fenu se štěňaty nevydal

Krásný Les (Frýdlantsko) - Jakmile se v Deníku minulý týden objevila informace, že v útulku Azyl Pes Krásný Les skončila fena se štěňaty, která porodila na ulici, přihlásili se o ni údajní původní majitelé. Vše nasvědčovalo tomu, že smutný psí příběh bude mít šťastný konec, jenže…

Video o Frýdlantu boduje

Frýdlant - /VIDEO/ Velký úspěch sklízí ve Frýdlantu video, které o městě vznikalo dlouhé měsíce. Beze slov ukazuje, co všechno nabízí. „Není to video, které by mělo primárně podpořit cestovní ruch u nás. Záměr byl jiný.

Cena mě těší, ale stejně skončím „na pracáku"

Habartice (Frýdlantsko) - V soutěži Svazu měst a obcí ČR byl vyhlášen nejlepším starostou Libereckého kraje za roky 2010 až 2014. František Kryšpín v čele Habartic už ale stojí od roku 1991.

Ve Vísce se soutěžilo o nejlepší domácí pečivo

Víska u Višňové - /GALERIE/ Sobota patřila ve Vísce soutěžím. Několik vesnic zde soutěžilo o nejlepší domácí pečivo a nejlépe vyzdobený stůl. Vesnice okolo Višňové (Víska, Minkovice, Kunratice, Předlánce, Poustka) se spolu se dvěma polskými vesnicemi utkaly v souboji rodinných receptů.

Frýdlantsko. Další krok k bezpečí

Frýdlantsko - Frýdlantsko se po instalaci srážkoměrů a hladinoměrů posouvá v boji s velkou vodou dál. Připraví plán, jak se ještě lépe bránit.

Nechtějí je! Psy svážou a odvezou za hranice

Frýdlantsko - Na Frýdlantsku přibývá počet psů, které u silnice „vykopli" řidiči polských aut. V lepším případě.

Díky Jamparádě mají v Kunraticích úřad nasladko

Kunratice - Už druhým rokem si na obecním úřadu v Kunraticích přes léto a na podzim mohou úředníci nechat jen zdát o tom, že si do obecní ledničky dají mléko do kávy nebo oběd. Mají ji totiž beznadějně plnou.

Vznikne ferrata na Frýdlantském cimbuří?

Jizerské hory -  Hodně napoví posouzení odborníků na její vliv na přírodu. Vzniká právě teď.

Žena oloupila seniora na třetí pokus, za chvíli už byla v cele

Frýdlant - Krádež peněženky může vyjít zlodějku draho. Soud rozhodne o tom, zda skončí ve vazbě.

PODÍVEJTE SE: Hasiči ve Frýdlantě slavili. Ve městě fungují již 145 let

Frýdlant - Dobrovolní hasiči ve Frýdlantě si připomněli už 145 let trvání svého spolku. První zmínka o organizování a počínání si při případném ohni se datuje již od roku 1755, kdy byl vydán řád , který ukládal občanům, jak si počínat a pomáhat při ohni a jeho předcházení.

INVENTURA RADNICE. Frýdlant: Krize přijde rychle, ale blahobyt se courá pomalu

Frýdlant - /ANKETA, HLASOVÁNÍ/ Nový seriál Deníku bude až do voleb mapovat největší města okresu. Co se povedlo a co ne během uplynulých čtyř let?

VIDEO: Frýdlant zase ožívá jazzem

Frýdlant - /VIDEO, GALERIE/ Letní jazzová dílna  Karla Velebného (LZD KV) přivezla do Frýdlantu muzikanty z celého světa. Ve středu večer se na nádvoří frýdlantského zámku konal úvodní koncert lektorů, kteří na letošním již 31. ročníku vyučují mladé jazzmany.

Oslavy kazil jen častý déšť

Nové Město pod Smrkem – Nové Město pod Smrkem slavilo v sobotu 430. výročí založení.

Chceme méně administrativy, řekli podnikatelé ve Frýdlantu šéfovi ODS

Frýdlant - S jakými problémy se potýkají podnikatelé a živnostníci, přijel včera do Frýdlantu zjišťovat předseda ODS a bývalý ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala. Během odpoledne navštívil pět podniků či živností a lékárnu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT