VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: FRÝDLANT

Frýdlant vůbec poprvé otevře zámek v noci

Frýdlant - Netradiční prostory poprvé uvidí návštěvníci zítra v rámci Hradozámecké noci, která se letos koná po šesté. Do akce se zapojilo více než osmdesát památek v celém Česku.

Značkaři v ohrožení, chybí peníze

Frýdlant - Značkaři z Klubu českých turistů Libereckého kraje se dlouhodobě potýkají s nedostatkem peněz na obnovu stávajících turistických značek i vyznačení nových cest.

Dobrovolní hasiči z Frýdlantu se probojovali na Mistrovství ČR

Frýdlant - Čtveřice dobrovolných hasičů z Frýdlantu bude tuto sobotu 22. srpna potřebovat pořádně držet palce. Jede totiž na Mistrovství ČR jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování osob, které proběhne v Třinci. Frýdlantský tým, který letos opět vyhrál krajské kolo soutěže, bude jedním ze 14 soutěžních družstev mistrovství.

Nováček Frýdlant začal výhrou

Frýdlant - NÁDHERA. Po padesáti letech se hrál ve Frýdlantě krajský přebor a v premiéře domácí fotbalisté vyhráli.

Frýdlant: Na interně trváme

Frýdlant - Podle města porušuje nemocnice smlouvu.

Obce se bouří proti omezení služeb na Frýdlantsku

Frýdlantsko - Od 1. září se uzavře pokladna na Finančním úřadě ve Frýdlantě. Rozhodla o tom Finanční správa v rámci optimalizace pracovišť.

Pivovar hostí UDG a regionální kapely

Frýdlant v Čechách - Pivovar Albrecht čeká v sobotu další open air akce, tentokrát zahrají čtyři kapely.

Na Zátiší na Frýdlantsku hořela louka. Riziko požárů stoupá

Frýdlantsko - Požár louky likvidovaly ve čtvrtek 6. srpna 2015 po deváté hodině dopolední v lokalitě Zátiší ve Frýdlantu čtyři jednotky hasičů z města a okolí. Jako první byla na místě jednotka Sboru dobrovolných hasičů Frýdlantu, která neprodleně začala s hašením hořící trávy a keřů u polní cesty.

Pět let po povodních: Dopravní komplikace sužují Hejnice

Liberecký kraj - Lidé na Frýdlantsku si s povodněmi vytrpěli své hned dvakrát. Poprvé, když jim v srpnu 2010 voda zaplavila jejich domovy, podruhé, když se ještě pět let po tisícileté vodě musejí potýkat s dopravními komplikacemi. „Budeme rádi, když se po dvou letech oprav konečně dostaneme do Liberce nebo třeba jen do Frýdlantu, aniž bychom museli absolvovat dvacetikilometrové objížďky," říká starosta Hejnic Jaroslav Demčák.

Vlak z Frýdlantu do Černous nejezdí

Frýdlant/Černousy - Kvůli opravě tunelu budou muset cestující až do konce listopadu jezdit autobusem.

Nezaměstnaní posbírali tisíce nedopalků

Frýdlant - ROJNICE VE FRÝDLANTĚ. Přes třicet nezaměstnaných v rámci veřejně prospěšných prací vyčistilo centrum Frýdlantu od cigaretových nedopalků. A bylo jich požehnaně.

AKTUALIZOVÁNO

PO BOUŘCE: Stovky domácností jsou bez proudu, vlak najel do stromu

Frýdlant – Silná bouřka zasáhla v noci na dnešek Frýdlantsko. Nárazový vítr lámal stromy, které zatarasily silnice a poškodily elektrické vedení. Bez proudu jsou stovky domácností, hlavně v oblasti Kunratic, Višňové a Raspenavy, řekla severočeská mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová. Už v noci vyjely do terénu čety opravářů, na odstranění poruch stále pracují.

SOUTĚŽ: Open air zve na regionální pivo i kapely. Vrchol zařídí Těla

Frýdlant v Čechách - Plnohodnotný koncert přední liberecké kapely pod širým nebem si užijí návštěvníci pivovaru.

Frýdlantští vyzkouší od konce prázdnin městskou dopravu

Frýdlant - Zelený mikrobus začne fungovat koncem srpna, zatím na tři měsíce. Trasa měří přes 13 kilometrů

Starosta Frýdlantu se ostře ohrazuje proti novele zákona o loteriích

Frýdlant - Podle Dana Ramzera přinese novela méně peněz do rozpočtu a herny vejdou v ilegalitu.

Hřbitovní noc přilákala davy

Frýdlant - Městský hřbitov ve Frýdlantě připomněl v sobotu večer zapomenutou historii, díky dětem.

AKTUALIZOVÁNO

Srážka vlaku s autem omezila dopravu

Krásný Les /FOTO/ - Na železničním přejezdu v Krásném Lese - Bažantnice se ve středu před osmou hodinou ranní srazil osobní vlak s automobilem. Nehoda se obešla bez zranění, na místě zasahovali hasiči a policisté.

Frýdlant chce opravit poničenou křížovou cestu, žádá o dotaci

Frýdlant - Teď tam nevede žádná turistická cesta. V minulosti přitom na Křížový vrch ve Frýdlantě chodila procesí. Nachází se tam totiž křížová cesta, která vznikla v 17. století po třicetileté válce.

Začala přestavba největší křižovatky ve městě, potrvá do konce srpna

Frýdlant v Čechách - Trpělivostí se musí obrnit řidiči na křižovatce ulic Žitavská, Komenského, Míru, Nádražní a Tovární.

Zaklíněnou holčičku sundali ze stromu hasiči

Frýdlant - Zhruba desetiletá holčička lezla po stromě, když se ji ve výšce jeden a půl metru nad zemí zaklínila mezi větvemi pravá noha. Na pomoc ji vyjeli hasiči, kteří za pomocí hydraulického rozpínáku větve odtáhli od sebe, čímž uvolnili sevření nohy a holčičku vysvobodili.

Střet osobního vozu s vlakem zastavil provoz na Frýdlantsku

Hajniště - Střet osobního auta s vlakem zastavil provoz na železniční trati mezi Frýdlantem a Novým Městem pod Smrkem na Liberecku.

Protipovodňová analýza na Frýdlantsku přinesla ovoce

Frýdlant - Konkrétně 140 konkrétních řešení, 26 se dočká detailního rozboru.

Studenti z Frýdlantu se starají o hroby Němců

Frýdlant - Na místním městském hřbitově uspořádali několik brigád a zmapovali na 250 chátrajících hrobek po méně či více významných rodácích

Nemocnice Frýdlant plánuje nové pokoje

Frýdlant v Čechách - Ještě letos by měly na oddělení chirurgie v nemocnici Frýdlant vzniknout dva nové pokoje vyššího hotelového standardu. Kromě toho chce provozovatel nemocnice, společnost Euroclinicum, zmodernizovat na oddělení podlahy a dveře.

Frýdlant vzdává hold Valdštejnovi

Frýdlant - Už po 12. v novodobé historii v pátek ve Frýdlantě odstartovaly Valdštejnské slavnosti. Návštěvníci se na dva dny vrátí do doby, kdy kraji vévodilo frýdlantské panství a renesance si podávala ruku s nastupujícím barokem

Valdštejnské slavnosti startují

Frýdlant - Právě dnes startují ve Frýdlantu oblíbené Valdštejnské slavnosti. Na událost reagují i České dráhy, které posílí v sobotu 16. května vlaky jedoucí od 8:30 do 18:30 o čtyři jednotky RegioSpider.

Zeď spadla krátce po turistech

Frýdlant - Kvůli nečekanému zborcení je pro návštěvníky uzavřena Rytířská stezka k hradu Frýdlant.

Valdštejnské slavnosti v novém

Frýdlant - Už za 8 dnů vypuknou ve Frýdlantě Valdštejnské slavnosti. Letos se konají od 15. do 17. května. Přípravy jsou už v plném proudu. Návštěvníky čeká letos i řada novinek.

Náhradní vlaky z Raspenavy do Bílého Potoka budou jezdit déle

Frýdlant - Náhradní vlakové spoje z Raspenavy do Bílého Potoka na Frýdlantsku budou jezdit až do 11. května, původně měl být provoz posil ukončen už v pondělí.

Vysoká rychlost skončila zraněním

Liberecko - Lehkým zraněním čtyři lidí skončila dopravní nehoda, která se stala v úterý 28. dubna 2015 u Frýdlantu na Liberecku. Na silnici I/13 havarovalo osobní auto polské registrační značky, které skončilo v příkopě na boku. Záchranáři na místě ošetřili čtyřčlennou posádku a následně ji převezli do frýdlantské nemocnice na vyšetření

Dub ve Vísce už je připraven na oslavy

Víska /FOTOGALERIE/ - Ve Vísce u Višňové zvelebili okolí dubu, který před pěti lety ochránil část domů před následky ničivé povodně

AKTUALIZOVÁNO

Slezan je plný těžkých kovů

Frýdlant /FOTOGALERIE/ - Frýdlantská radnice už zná výsledky analýzy znečištění areálu bývalého Slezanu

Polští vojáci ve Frýdlantu připomněli konec války

Frýdlant - /GALERIE/ Píše se duben 1945. K hranicím protektorátu se blíží sovětské tanky nejen z východu, ale i od severu. 16. dubna překročila vojska 2. polské armády, která byla součástí osvobozovacích jednotek Rudé armády, břehy Lužické Nisy. Několik týdnů před koncem války byla fronta před polským Zhořelcem. Přes Frýdlant se valily vojenské transporty i uprchlíci. Události spojené s osvobozením a koncem 2. světové války si v sobotu lidé připomněli ukázkou vojenské techniky a jízdou veteránů Lužice 1945. Přehlídky se zúčastnila více než desítka válečných vozů a na třicet polských nadšenců z města Piensk. Zavzpomínat přišlo i několik posledních místních aktérů událostí.

Zloději vykradli kostel, škoda je půl milionu

Frýdlant - Až osmiletý pobyt za mřížemi věznice hrozí vzhledem ke způsobené škodě zlodějům, kteří se v době od posledního březnového dne do pátého dubna letošního roku vloupali do kostela Svaté Marie Magdalské v Žitavské ulici ve Frýdlantě na Liberecku. Případem se nyní zabývají liberečtí kriminalisté.

Z pivovarských sklepů vytvoří hostinec s ohništěm a pecí

Frýdlant - Ve frýdlantském pivovaru začali s obnovou další části areálu. Zpřístupní ji už v květnu.

Valdštejnské slavnosti lákají na řadu novinek

Frýdlant - V plném proudu už jsou přípravy na další ročník Valdštejnských slavností, které ve Frýdlantě proběhnou 15. 17. května. Připomínka Albrechta z Valdštejna tradičně láká tisíce lidí.

Frýdlantské pivo vybojovalo zlato

Frýdlant - Úspěch! Patnáctistupňový Albrecht IPA získal 1. místo v soutěži českých sládků.

Opilý útočník hrozil sekyrou

Frýdlant - Pouhé dvě minuty stačily na to, aby strážníci dorazili do jedné z frýdlantských restaurací k ohlášenému napadání. Opilý host hrozil sekyrou.

Frýdlantsko se ocitne v izolaci

Raspenava - V pondělí začnou velké uzavírky mezi Frýdlantem, Raspenavou a Hejnicemi. Omezení potrvá do podzimu

Povodně: Frýdlantsko mapují vodohospodáři

Heřmanice - Do poloviny září má být hotová protipovodňová analýza celého Frýdlantska. Obce ji nejdřív odmítaly. Zasáhl kraj.

Nemáme syndrom, že jsme malí

Frýdlant - /ROZHOVOR/ Jaká je situace v nemocnici ve Frýdlantě? Nehrozí jí podobný osud jako zařízení v Semilech?

Zámecký park prokoukne, už se kácí

Frýdlant - Skoro 700 náletových dřevin musí pryč ze zámeckého parku ve Frýdlantě, je moc zarostlý.

VIDEO: Američtí letci mají pomník ve Vísce

Víska - /GALERIE/ Před 70 lety se zřítilo u Vísky americké letadlo. Letci skončili v zajateckých táborech, teď je připomíná pomník.

Na Liberecku odhalí pomník posádce letadla zříceného za války

Višňová - Ve Vísce ve Frýdlantském výběžku místní spolek vybudoval pomník posádce amerického letadla B-17G, které se nedaleko obce zřítilo před 70 lety, na konci II. světové války. Pomník tvarem připomíná letadlo, slavnostně odhalen bude v sobotu.

Na Liberecku se málo sází aleje

Liberecko - Podle ekologů převyšuje v kraji počet pokácených stromů nově vysazené víc než desetinásobně.

Ve Frýdlantě přibudou nová parkovací místa

Frýdlant - Dlouhodobý problém s nedostatkem parkovacích míst se týká především sídliště nedaleko frýdlantské nemocnice. Díky novému návrhu města by se počet parkovacích míst mohl rozšířit v ulicích U Nemocnice, Kaplického, Liliová, Lužická a areálem nemocnice.

Frýdlant opět bojoval o titul Historické město

Frýdlant v Čechách /FOTOGALERIE/ - Za poslední čtyři roky investoval Frýdlant do obnovy památek přes 70 milionů korun. Od vítězství v krajském kole ho dělilo jen osm bodů

Řidič Octavie srazil manželský pár, na přechodu ho přehlédl

Frýdlant - Vážná dopravní nehoda se stala ve čtvrtek ráno ve Fügnerově ulici ve Frýdlantě na Liberecku. Patnáct minut po sedmé hodině tu v blízkosti prodejny Penny porazilo osobní auto dvojici seniorů. Jednalo se o manželský pár, který přecházel frekventovanou silnici po přechodu pro chodce.

Řádění žháře? U Frýdlantu někdo úmyslně zapálil auto

Frýdlantsko - Tři jednotky hasičů vyjely ve středu odpoledne k hořícímu automobilu do Kunratic na Frýdlantsku. Jednalo se o osobní automobil Volkswagen Passat, který celý pohltily plameny.

Starosta Heřmanic Stříbrný rezignoval kvůli studii

Heřmanice - Starosta Heřmanic Vladimír Stříbrný odstoupil z čela Mikroregionu Frýdlantsko. Kvůli protipovodňové studii.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT