VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHRASTAVA

AKTUALIZOVÁNO

Útokem na prezidenta reagoval na situaci ve státě

Chrastava - Proti hlavě státu namířil zbraň mladý muž. Spoušť stiskl pětkrát. Prezidentovi se nic nestalo.

Ulice dostanou nový název

Chrastava - V Chrastavě uvažují o nových názvech dvou ulic. Jedna z nich má být pojmenována po polském partnerském městě.

Čapli mě, zajistili a vytáhli do helikoptéry

Chrastava - Povodeň v roce 2010 se vepsala do našich životů velmi silně. Napáchala nejen škody na majetku, ale také na duši. Řada lidí se dostala do takového nebezpečí, že musela bojovat o holý život. Jednou takovou je i Erika Malinovská z Chrastavy, důchodkyně, kterou zachraňoval vrtulník.

Spor o hernu. Muž bojuje proti radnici

Chrastava - V Chrastavě vytlačili z centra herny, jednu tu ale povolili. To vadí majiteli zakázané herny

Hasiči se dočkají nové cisterny

Chrastava - Téměř dva roky po ničivé povodni, která smetla vše, co jí přišlo do cesty, se dobrovolní hasiči Chrastavy dočkají dalšího rozšíření svého vybavení, tentokrát v podobě nové cisterny. Smlouvu na její výrobu a dodání podepsali zástupce firmy Ziegler HT Gert Pohler a starosta města Chrastavy Michael Canov. Cisterna má chrastavským hasičům začít sloužit ještě letos.

Koupaliště je zařazeno správně, říká hygiena

Chrastava - Krajská hygienická stanice v Liberci odmítá výtky, že koupaliště v Chrastavě u Liberce zařadilo do špatné kategorie. Řekla to krajská mluvčí hygieniků Zuzana Balašová. Přeřazení má za následek, že kvalita vody v Chrastavě přestala vyhovovat normám. Obdobný problém mají i v Jablonném v Podještědí a Novém Boru.

Chrastava vyzvala hygieniky, aby jí přestali šikanovat kvůli vodě v koupališti

Chrastava - Již více než týden trvá spor města Chrastava s libereckými hygieniky. Ti zařadili zdejší koupaliště mezi ta s nevyhovující vodou. Starosta města upozornil na to, že na chrastavské koupaliště nemohou být kladena stejná kritéria, jako na ostatní, neboť nespadá mezi stavby povolené k účelu koupání.

Středověké sídlo Curia Vítkov se rozrůstá, přibude i kostel

Horní Vítkov - Od roku 2000 stojí nad Chrastavou v katastru Horního Vítkova replika středověké pevnosti. Curia Vítkov, známá pod dřívějším názvem Wothanburg, je postavena partou nadšenců do historie, sdružené ve stejnojmenném občanském sdružení. Po 12 letech od zahájení prací ale stále není hotovo.

Koupaliště má špinavou vodu, řekli odborníci. Město se cítí poškozeno

Chrastava – Spor o to, jestli voda v chrastavském koupališti je nebo není špinavá, se rozhořel mezi městem a hygieniky. Ti zařadili koupaliště mezi stavby povolené za účelem koupání, kdy voda zde byla označena jako nevhodná ke koupání.

V Chrastavě mají po dvou letech zase hřiště

Chrastava - Týden po Bílém Kostelu se otevřelo další rekonstruované fotbalové hřiště na Liberecku po předloňských ničivých povodních. Slavnostní otevření proběhlo v neděli v areálu Spartaku Chrastava.

Popraven komunisty. Po 60 letech ho ocenili

Chrastava - Dlouhých 60 let muselo uplynout, aby chrastavský občan Rudolf Fuksa, jehož komunisté pro jeho vyzvědačskou činnost popravili, byl oficiálně uznán formou pamětní desky.

Šváb? Ten chutná jako škvarky

Chrastava /ROZHOVOR/ - Petr Ocknecht začal vařit šestinohé potvory před 9 lety, když ho zaujala přednáška docentky Mendelovy univerzity v Brně, Marie Borkovcové. Od té doby se věnuje přípravě hmyzích dobrot a entomofágii (hmyzožroutství, pozn. red).

Hmyzí hody aneb dej si brouka

Chrastava - Redaktor Deníku se na jeden večer stal hmyzožravcem. Nejlepší byli cvrčci na másle, říká

Koupaliště v Chrastavě není vhodné ke koupání

Liberec - Nevhodné ke koupání je na začátku letní sezony koupaliště v Chrastavě u Liberce. Správce areálu Miloš Laksar ve čtvrtek řekl, že jde o obvyklý jev a očekává zlepšení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení