VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHRASTAVA

Mihulím se daří, komplikují i čištění koryt řek

Chrastava - Kvalita vody v potocích na Liberecku stoupá. Alespoň tak to vypadá podle návratu choulostivých vodních živočichů do potoků a řek na severu Čech. Kvůli výskytu ohrožené mihule si Chrastava dokonce musela vyjednat výjimku k čištění koryta řeky Jeřice.

Digitalizace spasí kina ve Frýdlantu a Chrastavě

Liberecko - Filmové premiéry se vrátí do posledních dvou kin starého typu na sever od Liberce. Ve Frýdlantu a Chrastavě budou totiž místní biografy digitalizovat. Před nimi už to stačili udělat v Hejnicích. Bez moderní technologie by kina zanikla. Filmy na 35 mm pásech se už nevyrábějí.

Domácnostem v Chrastavě zlevní po propojení kotelen teplo

Chrastava - Tisíc korun ročně ušetří domácnosti v Chrastavě napojené na centrální vytápění. Ve městě totiž právě probíhá propojení dvou kotelen na Střeleckém Vrchu a Spartak. Díky sjednocení odběrných míst na jedno jediné a využití modernějších technologií uspoří město až 430 000 korun ročně.

Kulturák v Chrastavě čeká v pondělí demolice

Chrastava - Ruina, v kterou se za poslední dvě desítky let proměnil kulturní dům v Chrastavě, konečně zmizí z povrchu Země. Zchátralá stavba, která paradoxně nikdy nesloužila žádnému účelu, padne pod lžícemi bagrů už v pondělí. Do května bude celý prostor vyčištěn od sutin a zmizí tak poslední připomínka nenaplněného snu Chrastavanů.

Ruiny kulturního domu v Chrastavě zdemoluje chebská firma

Chrastava - Nebezpečné ruiny kulturního domu v Chrastavě na Liberecku zdemoluje chebská firma PH Kovo-Recycling, která s nabídkovou cenou 1,19 milionu korun včetně DPH zvítězila ve veřejné soutěži.

Kvůli sportovišti vykácejí náletové stromy

Chrastava - K vykácení nežádoucího porostu olší, vrb a bříz za tělocvičnou TJ Spartak se chystají v Chrastavě. Na bývalém škvárovém hřišti má vzniknout nové sportoviště.

PODÍVEJTE SE: Chrastava má svůj Harlem Shake

Chrastava /VIDEO/ - Zatímco v loňském roce ovládl internet populární Gangnam Style, letos má na pomyslný trhák našlápnuto Harlem Shake. Krátká videa s tancem připomínající spíše epileptický záchvat doslova zaplavují internet. Na server YouTube uživatelé nahráli už desetitisíce takových videí a jejich počet den za dnem raketově narůstá.

Další lípy padnou! Tentokrát v Chrastavě

Chrastava - Zvuk motorových pil brzy přehluší zpěv ptáků také v Chrastavě. Radnice zde chce pokácet přibližně 50 lip rostoucí v aleji na místním hřbitově. Na první pohled brutální zásah je vynucen zdravotním stavem stromů.

Chrastava pošle Frenštátu sto tisíc a chystá benefiční koncert

Chrastava - Chrastava schválila stotisícový dar pro město Frenštát pod Radhoštěm, které se snaží pomoci obětem nedělního výbuchu. Chrastava navíc uspořádá 13. května benefiční koncert, jehož výtěžek je rovněž určen na pomoc obětem exploze.

Těhotenství změnilo názor mladého páru

Chrastava - Ještě ve čtvrtek večer byla Monika K. se svým přítelem naplno rozhodnutá pro Karla Schwarzenberga. Ve chvíli kdy zjistila, že čeká dítě, své rozhodnutí přehodnotila. 

V Chrastavě opravili poslední poničený most

Chrastava - Chrastava u Liberce otevřením mostu v Malé Nádražní ulici završila opravy městského majetku, který byl zničený při povodni v létě před dvěma lety. Škody tehdy přesáhly 200 milionů korun, díky soutěžím se podařilo ceny za opravy snížit asi o 40 procent. Řekl to starosta města Michael Canov (Starostové pro Liberecký kraj).

Chátrající školku konečně opraví

Chrastava - Předškoláci budou docházet na základní školu už o rok dříve. V Chrastavě začala dlouho očekávaná rekonstrukce mateřské školy v Revoluční ulici.

PODÍVEJTE SE: Z kina vytvoří multifunkční dům

Chrastava - Chrastavská radnice se rozhodla pro modernizaci kina, které chce přizpůsobit také pro hraní divadla. Dotaci chce získat z evropských fondů společně s polským partnerským městem Lwówek Śląski. To hodlá zase zrekonstruovat svůj kulturní dům.

V rybníce chtějí začít chovat raky

Chrastava - Léta vypuštěný rybník na samotné hranici Chrastavy s Vítkovem je čerstvě opravený. Dřívější koupaliště se má nyní stát domovem raků. Zhruba tříměsíční intenzivní práce přišly na přibližně 1 milion 200 tisíc korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT