VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHRASTAVA

Karolínka z Chrastavy se stala tváří srdíčkové sbírky pro děti

Chrastava/ČR – Až si půjdete na poštu vyzvednout balík nebo zaplatit složenku, možná váš zrak spočine na fotce malého děvčátka na vozíku. Snímek za sklem má pomoci prodávat nálepky občanského sdružení Život dětem. Tím děvčátkem je sedmiletá Karolínka z Chrastavy, která se letos stala na poštách po celé republice tváří sbírky.

Bezmoc. Nedostali výplaty

Chrastava, Hrádek nad Nisou - V zoufalé životní situaci se ocitly asi dvě stovky lidí z Chrastavy a Hrádku nad Nisou. Firma na výrobu papírových obalů Branaldi, která je v Chrastavě zaměstnávala, skončila totiž v insolvenci.

Výtržník z Chrastavy opět na scéně. Zase ničil cizí majetek

Chrastava - Tři roky vězení hrozí pětadvacetiletému mladíkovi z Chrastavy na Liberecku. Ač ho policisté v minulosti již několikrát obvinili z výtržnictví, on tresty naprosto ignoruje a v páchání trestné činnosti nadále pokračuje.

Náměstí se proměnilo v autobusové nádraží

Chrastava - Do konce května 2014 potrvají dopravní komplikace nejen v samotném centru Chrastavy. „Museli jsme uzavřít autobusové nádraží z důvodu rekonstrukce Nádražní ulice. Jeho funkci bude vykonávat náměstí 1. máje, a to až do 15. dubna," informoval starosta Chrastavy Michael Canov (SLK).

Chrastava má vrátit 30 milionů

Chrastava - Velice nepříjemné překvapení čekalo na starostu města v těchto dnech v poště. Od Regionálního operačního programu (ROP) dorazil platební výměr na 15 638 592 korun.

Chrastavské lázně jsou v konkurzu, dál ale zůstávají v provozu

Chrastava - Krajský soud v Liberci včera prohlásil konkurz na majetek společnosti Dům pohody, která provozuje termální lázně v Chrastavě na Liberecku.

Po letech mají na návsi zase rybník

Andělská Hora - Obyvatelé velkoměst by se tomu možná vysmáli, ale pro lidi z obce, která má asi tři stovky lidí, je to velká sláva. Po třiceti letech mají opět k dispozici napuštěný malý rybník uprostřed Andělské Hory u Chrastavy.

Tragickým nehodám na trati je snad konec

Andělská Hora - Dlouhých sedm let trvalo, než se obyvatelé Andělské Hory u Chrastavy dočkali závor na železničním přejezdu, kde v roce 2007 zemřel při tragické nehodě řidič osobního auta. Vlak do něj tehdy najel sedmdesátikilometrovou rychlostí. Přejezd se nachází v nepřehledné zatáčce.

Mihulím se daří, komplikují i čištění koryt řek

Chrastava - Kvalita vody v potocích na Liberecku stoupá. Alespoň tak to vypadá podle návratu choulostivých vodních živočichů do potoků a řek na severu Čech. Kvůli výskytu ohrožené mihule si Chrastava dokonce musela vyjednat výjimku k čištění koryta řeky Jeřice.

Digitalizace spasí kina ve Frýdlantu a Chrastavě

Liberecko - Filmové premiéry se vrátí do posledních dvou kin starého typu na sever od Liberce. Ve Frýdlantu a Chrastavě budou totiž místní biografy digitalizovat. Před nimi už to stačili udělat v Hejnicích. Bez moderní technologie by kina zanikla. Filmy na 35 mm pásech se už nevyrábějí.

Domácnostem v Chrastavě zlevní po propojení kotelen teplo

Chrastava - Tisíc korun ročně ušetří domácnosti v Chrastavě napojené na centrální vytápění. Ve městě totiž právě probíhá propojení dvou kotelen na Střeleckém Vrchu a Spartak. Díky sjednocení odběrných míst na jedno jediné a využití modernějších technologií uspoří město až 430 000 korun ročně.

Kulturák v Chrastavě čeká v pondělí demolice

Chrastava - Ruina, v kterou se za poslední dvě desítky let proměnil kulturní dům v Chrastavě, konečně zmizí z povrchu Země. Zchátralá stavba, která paradoxně nikdy nesloužila žádnému účelu, padne pod lžícemi bagrů už v pondělí. Do května bude celý prostor vyčištěn od sutin a zmizí tak poslední připomínka nenaplněného snu Chrastavanů.

Ruiny kulturního domu v Chrastavě zdemoluje chebská firma

Chrastava - Nebezpečné ruiny kulturního domu v Chrastavě na Liberecku zdemoluje chebská firma PH Kovo-Recycling, která s nabídkovou cenou 1,19 milionu korun včetně DPH zvítězila ve veřejné soutěži.

Kvůli sportovišti vykácejí náletové stromy

Chrastava - K vykácení nežádoucího porostu olší, vrb a bříz za tělocvičnou TJ Spartak se chystají v Chrastavě. Na bývalém škvárovém hřišti má vzniknout nové sportoviště.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení