VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHRASTAVA

Výzva k ministerstvu žádá minimální zásah do ústavu v Chrastavě

Chrastava - Žádné zásadní stavební úpravy, žádné personální změny, žádná velká změna hodnotícího systému to jsou hlavní požadavky výzvy, která teď putuje z Chrastavy na ministerstvo školství, ombudsmance a školní inspekci.

Zastupitelé podpořili finančně postup TJ Spartak do divize

Chrastava - /GALERIE/ Jen deset minut a bylo jasno. Tak krátce trvalo jednání zastupitelů Chrastavy o mimořádné finanční podpoře pro fotbalisty Spartaku Chrastava. Ti se totiž díky svým výkonům na hřišti mohou dostat do národní divize.

Zpráva ministerstva o ústavu v Chrastavě budí emoce

Chrastava – Hostouň, Králíky, Chrastava. Tři města, tři výchovné ústavy, kam se v republice posílají ty nejproblematičtější děti na „převýchovu". Ty skutečně nejnáročnější případy pak končí v Boleticích, ty už se ale rovnají de facto vězení. Jak už Deník informoval, ministerstvo školství a úřad ombudsmana kritizuje bodový systém, který v ústavu v Chrastavě zavedl předchozí ředitel Zdeněk Pelda a jeho nástupkyně Markéta Sochorová v něm pokračovala.

AKTUALIZOVÁNO

Ředitelka polepšovny rezignovala. Poměry v ústavu v Chrastavě jsou špatné

Praha, Chrastava - Ve výchovném ústavu v Chrastavě na Liberecku kontrola zjistila porušování práv dětí a neadekvátní systém jejich hodnocení. Ředitelka Markéta Sochorová v úterý rezignovala. Ústav před konkurzem na nového ředitele povede speciální pedagožka a psychoterapeutka Soňa Cpinová, bývalá ředitelka Diagnostického ústavu pro mládež a Střediska výchovné péče v Brně. Na čtvrteční tiskové konferenci to oznámil náměstek ministryně školství pro vzdělávání Václav Pícl.

Canov: Zbláznili se v Praze?

Chrastava - Starosta Chrastavy odmítá ministerstvu zdůvodňovat vyhlášku, kterou posvětil Ústavní soud.

Na prapor čekali v Chrastavě víc než století

Chrastava - Sbor dobrovolných hasičů v Chrastavě získal konečně svůj vlastní slavnostní prapor. Radnice k tomu připravila velkou slavnost s průvodem.

Všechno splnili, přesto je dotace v ohrožení

Chrastava – V Chrastavě vloni provedli údržbu jasanu ztepilého, který je zapsaný jako památný strom. Náklady na bezpečnostní a zdravotní ořez činily 15 246 Kč. Dvě třetiny 
z toho přitom šly z dotace ministerstva životního prostředí, zbytek hradilo město.

Termální lázně Chrastava konečně našly nového majitele. Na čtvrtý pokus

Chrastava – Rozsáhlý areál termálních lázní v Chrastavě se včera podařilo konečně vydražit. Pokus lázně prodat vyšel až na čtvrtý pokus. Cena areálu přitom klesla na více než polovinu. Zatímco u první dražby byla vyvolávací cena 59,9 milionů korun, včera už byla jen 25 milionů bez DPH.

Chrastava řeší proluku v centru

Chrastava/GALERIE/ - Chrastavská radnice se obrátila na studenty architektury z TUL, aby jí pomohli s návrhy.

Nad pečovatelskou církevní školou stále visí otazník

Chrastava - Jednota bratrská v Chrastavě stále čeká na patřičné razítko, které by ji oprávnilo zřídit střední církevní školu. V té plánuje dva maturitní obory: sociální práce, předškolní a mimoškolní pedagogika a maturitní obor pečovatel.

Canov spustil boj za víc lékařů

Chrastava - Starosta Chrastavy Michael Canov poslal na Svaz měst a obcí výzvu, aby se svaz společnými silami zasadil o změnu struktury vysokého školství v oblasti stomatologie a dalších medicínských oborů.

Zubaře hledali skoro jeden rok

Chrastava - Od pondělí funguje v Chrastavě nová zubařka. Sehnat ji byl ale téměř zázrak.

Hektary pro Polsko divná hra o ničem, tvrdí Canov

Chrastava - Chrastava Náměstkyně ministra vnitra Jana Wildumetzová si včera přijela prohlédnout na Frýdlantsko vytipované pozemky, která má České republika podle výkladu ministerstva dát Polsku, jako náhradu za územní dluh z roku 1958.

Les Polákům nedáme

Chrastava - Zcela jednomyslně odmítli chrastavští zastupitelé návrh ministerstva vnitra, aby část lesa v Horním Vítkově připadla Polsku jako náhrada za údajný územní dluh z roku 1958, který má ČR vůči severnímu sousedovi. Stát měl pozemky už dříve vytipované, kvůli církevním restitucím, ale hledá nové.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT