VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHRASTAVA

Všechno splnili, přesto je dotace v ohrožení

Chrastava – V Chrastavě vloni provedli údržbu jasanu ztepilého, který je zapsaný jako památný strom. Náklady na bezpečnostní a zdravotní ořez činily 15 246 Kč. Dvě třetiny 
z toho přitom šly z dotace ministerstva životního prostředí, zbytek hradilo město.

Termální lázně Chrastava konečně našly nového majitele. Na čtvrtý pokus

Chrastava – Rozsáhlý areál termálních lázní v Chrastavě se včera podařilo konečně vydražit. Pokus lázně prodat vyšel až na čtvrtý pokus. Cena areálu přitom klesla na více než polovinu. Zatímco u první dražby byla vyvolávací cena 59,9 milionů korun, včera už byla jen 25 milionů bez DPH.

Chrastava řeší proluku v centru

Chrastava/GALERIE/ - Chrastavská radnice se obrátila na studenty architektury z TUL, aby jí pomohli s návrhy.

Nad pečovatelskou církevní školou stále visí otazník

Chrastava - Jednota bratrská v Chrastavě stále čeká na patřičné razítko, které by ji oprávnilo zřídit střední církevní školu. V té plánuje dva maturitní obory: sociální práce, předškolní a mimoškolní pedagogika a maturitní obor pečovatel.

Canov spustil boj za víc lékařů

Chrastava - Starosta Chrastavy Michael Canov poslal na Svaz měst a obcí výzvu, aby se svaz společnými silami zasadil o změnu struktury vysokého školství v oblasti stomatologie a dalších medicínských oborů.

Zubaře hledali skoro jeden rok

Chrastava - Od pondělí funguje v Chrastavě nová zubařka. Sehnat ji byl ale téměř zázrak.

Hektary pro Polsko divná hra o ničem, tvrdí Canov

Chrastava - Chrastava Náměstkyně ministra vnitra Jana Wildumetzová si včera přijela prohlédnout na Frýdlantsko vytipované pozemky, která má České republika podle výkladu ministerstva dát Polsku, jako náhradu za územní dluh z roku 1958.

Les Polákům nedáme

Chrastava - Zcela jednomyslně odmítli chrastavští zastupitelé návrh ministerstva vnitra, aby část lesa v Horním Vítkově připadla Polsku jako náhrada za údajný územní dluh z roku 1958, který má ČR vůči severnímu sousedovi. Stát měl pozemky už dříve vytipované, kvůli církevním restitucím, ale hledá nové.

Stát stále počítá s tím, že část Frýdlantska připadne Polsku

Chrastava - Horní Řasnice, Bulovka a Horní Vítkov obce, ve kterých se mají nově posunovat hranice.

Nová Ves je konečně průjezdná

Nová Ves u Chrastavy - Poslední povodňová stavba z roku 2010 je dokončena, jde o silnici přes Novou Ves k Mníšku.

Policie řeší utonutí muže v Andělské Hoře

Andělská Hora – Liberečtí kriminalisté řeší další případ utonutí. Tentokrát jde o tělo muže, kterého nalezl ve středu dopoledne zaměstnanec hydroelektrárny v Andělské Hoře u Chrastavy při kontrole areálu.

V Chrastavě hořel hřbitov. Požár se šířil velkou rychlostí

Chrastava - Nejméně dvacet vzrostlých tújí lehlo minulé úterý popelem na centrálním hřbitově v Chrastavě. Na vině nebyl vandalismus, jak by se dalo očekávat, ale nešťastná náhoda. Stromy chytly pravděpodobně od zapálené svíčky. Rozsáhlý požár hřbitova nyní vyšetřuje policie.

Pukněte! Šedesát hřibů na jednom fleku

Nová Ves - Nerostou? Ale rostou. Na jednom místě můžete nalézt třeba šedesát pravých hřibů. Musíte ale vědět, kam na ně. Tak jako zasvěcený houbař Miroslav Vávra z Nové Vsi u Chrastavy.

Bývalý Bytex v Chrastavě čeká demolice

Chrastava - Bývalý areál Bytexu v Chrastavě zakoupila firma Wassa, chce tu vyrábět kartonáž a lepenky. Lidé se bojí dopravy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení