VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHRASTAVA

Koupaliště má špinavou vodu, řekli odborníci. Město se cítí poškozeno

Chrastava – Spor o to, jestli voda v chrastavském koupališti je nebo není špinavá, se rozhořel mezi městem a hygieniky. Ti zařadili koupaliště mezi stavby povolené za účelem koupání, kdy voda zde byla označena jako nevhodná ke koupání.

V Chrastavě mají po dvou letech zase hřiště

Chrastava - Týden po Bílém Kostelu se otevřelo další rekonstruované fotbalové hřiště na Liberecku po předloňských ničivých povodních. Slavnostní otevření proběhlo v neděli v areálu Spartaku Chrastava.

Popraven komunisty. Po 60 letech ho ocenili

Chrastava - Dlouhých 60 let muselo uplynout, aby chrastavský občan Rudolf Fuksa, jehož komunisté pro jeho vyzvědačskou činnost popravili, byl oficiálně uznán formou pamětní desky.

Šváb? Ten chutná jako škvarky

Chrastava /ROZHOVOR/ - Petr Ocknecht začal vařit šestinohé potvory před 9 lety, když ho zaujala přednáška docentky Mendelovy univerzity v Brně, Marie Borkovcové. Od té doby se věnuje přípravě hmyzích dobrot a entomofágii (hmyzožroutství, pozn. red).

Hmyzí hody aneb dej si brouka

Chrastava - Redaktor Deníku se na jeden večer stal hmyzožravcem. Nejlepší byli cvrčci na másle, říká

Koupaliště v Chrastavě není vhodné ke koupání

Liberec - Nevhodné ke koupání je na začátku letní sezony koupaliště v Chrastavě u Liberce. Správce areálu Miloš Laksar ve čtvrtek řekl, že jde o obvyklý jev a očekává zlepšení.

V Chrastavě vznikne nový domov pro obojživelníky

Chrastava - Systém tůní v lokalitě Bedřichovské rybníky  bude útočištěm žabám a čolkům

Skandál při slavnostech města: Kapelu musela přivézt policie

Chrastava - Vyvrcholení Chrastavských slavností města mělo hořkou tečku. Ready Kirken zůstali s aparaturou na cestě, na koncert je dopravili strážníci. Zahráli s dvouhodinovým zpožděním

Místo zničeného secesního mostu roste nový

Chrastava - V Chrastavě na Liberecku začali v úterý stavět nový most na místě starého železného secesního, který v srpnu 2010 vzala velká voda. Město patří k těm, která tehdy ničivá povodeň postihla nejvíce.

Starosta: Odbojář bude mít pamětní desky dvě. Díky svým odpůrcům

Chrastava - Iniciátorem usnesení o odhalení pamětní desky Rudolfu Fuksovi je chrastavský starosta Michael Canov (SLK). Deník mu položil několik otázek.

Padouch, nebo hrdina? Popravený odbojář víří emoce v Chrastavě

Chrastava - Čtyři roky trvalo, než starosta sehnal dostatek hlasů k tomu, aby město oficiálně uznalo justiční vraždu mladíka.

Legionáři parodovali Hvězdné války

Vítkov /FOTOGALERIE/ - Dvorec Cura Vitkov u Chrastavy o víkendu ožil antickým festivalem. 

Tragédie. Dvaadvacetiletý muž zemřel v lisu

Chrastava – K muži zaklíněnému v lisu vyjížděli v pondělí odpoledne liberečtí záchranáři. Ani jejich rychlá pomoc nedokázala dvaadvacetiletému mladíkovi zachránit život. Jeho zranění byla neslučitelná se životem a lékař na místě po resuscitaci musel konstatovat smrt.

Lidé se bojí odpadu z fabriky

Liberecko - Podle svědectví lidí, kteří žijí nebo pracují blízko továrny Grupo Antolin Bohemia v Liberci či Chrastavě, společnost skladuje pod širým nebem zdraví škodlivé materiály. Na dvorech fabriky a také firmy, která má za úkol odpad likvidovat, se tak hromadí třeba otevřené balíky se skelnou vatou, ale i vysoce hořlavé desky z polyuretanu a zřejmě i nebezpečné směsi v barelech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT