Předchozí
1 z 7
Další

Claudia OttlováZdroj: archiv Claudie Ottlové
Chodila jsem na základní školu s rozšířenou výukou hudební výchovy Jabloňová, kde jsem jako dospělá působila jako učitelka na prvním stupni, než jsem odešla na mateřskou.

Claudia OttlováZdroj: archiv Claudie Ottlové

K hudbě mě vedla maminka, která dosud působí ve vokálním uskupení Offbeat. První pěvecké zkušenosti jsem získala ve školní kapele a naučila se hrát na několik hudebních nástrojů. Učila jsem se na příčnou flétnu, saxofon, na střední škole pak na klavír a sama jsem zkoušela doprovázet táborové písně na kytaru. V dospělosti jsem se začala věnovat jenom zpěvu a hraní na nástroje muselo jít stranou.

Claudia OttlováZdroj: archiv Claudie Ottlové

Momentálně jsem doma na mateřské a přitom se věnuji zpívání s Big'O'Bandem, O´bandem a Superhero Killers, jezdím na lekce zpěvu do Prahy ke své učitelce Haně Peckové a v posledním roce jsem sama začala dávat hodiny zpěvu. Ve volném čase se věnuji pečení dortů a zákusků a několikrát týdně chodím na osobní tréninky do MMA Liberec k Tomášovi Lejskovi. Příležitostně pomáhám s programem ve skautském oddíle, který jsem kdysi vedla. Mám ráda plný kalendář.

Claudia OttlováZdroj: Petra Loulová

V Big’O’Bandu jsem začala původně jako záskok na saxofon, než mi kapelník Marek Ottl, teď už můj manžel, nabídl, abych si zkusila něco zazpívat. Zpočátku jsme hráli jen plesovou sezónu a dalších 9 měsíců jsme si skoro nezahráli. Pak jsme rozjeli malou partu, O ´band, Big’O’Band začal koncertovat a dnes, pokud nepočítám koronavirovou pauzu, máme třeba jen tři volné víkendy do roka.

Rodina Ottlových - Claudie, malý Kryštof a Marek.Zdroj: David Sklenář

Po narození syna díky rodičům, kteří pomáhali s hlídáním, jsem nemusela aktivity téměř omezit. Poprvé jsem stála na pódiu šest dní po porodu a hned jsem odjela téměř celou plesovou sezónu. Dnes už jezdí syn Kryštof s námi a paří pod pódiem, když vystupujeme v rozumný čas. Nejraději buší do bubnů, třeba z něj bude bubeník.

Claudia OttlováZdroj: archiv Claudie Ottlové

O tom, že bych se zpívání věnovala naplno, jsem přemýšlela a snila několikrát. Když jsem byla v pubertě, zvažovala jsem účast v pěvecké soutěži, ale vím, že bych neunesla případný neúspěch. Zpívání miluji, když jsem na pódiu, připadám si, že tam prostě mám být. Nabíjí mě to energií. Samozřejmě mě občas přepadne tréma, ale to bývá tehdy, když mě čeká nová píseň nebo po delší pěvecké pauze.

Claudia OttlováZdroj: archiv Claudie Ottlové

Sama poslouchám muziku převážně jen v autě. Většinou jezdím se synem, ten si diktuje, co chce poslouchat. Ale podědil dobrý hudební vkus, a tak si poslechneme Michaela Jacksona, Snarky Puppy či N.O.H.U.