Předchozí
1 z 5
Další

Matěj Krejčí.Zdroj: archiv Matěje Krejčího

Jako terapeut osobnostního rozvoje řeším oblasti spokojenosti a motivace. Při své práci jsem zjistil, že lidé se ve velkém množství inspirují a motivují zahraničními lidmi. S tím, že zapomínají na českou hrdost, kterou nám záviděl svět. Proto jsem stvořil Svět patří smělým. Chci ukázat, že se můžeme inspirovat a motivovat u lidí, kteří často bydlí vedle nás a zároveň tak oprášit hrdost na Liberecký kraj a na Českou republiku.

Matěj Krejčí.Zdroj: archiv Matěje Krejčího

Konference Svět patří smělým si klade za smysl inspirovat příběhy regionálních osobností, které se díky svému myšlení a přístupu nebojí měnit své okolí. Součástí je poukázat na osobnosti Libereckého kraje, které mezi námi bohužel už nejsou. Např. Vlasta Burian, F. X. Šalda, František Peterka a další. Pro sebe tomu říkám Liberečáci - Liberečákům.

Matěj Krejčí.Zdroj: archiv Matěje Krejčího

Nedávno jsem vydal knihu DigiDetox. Je to moje první knižní zkušenost. Dlouho dobu jsem však byl součástí firmy, která stojí za knihou Konec prokrastinace, takže jsem rád, že i já svým titulem mohu přispět k cestě za spokojenějším životem. Máme to ve svých rukách a hlavách. Na vydání knihy jsem využil crowdfundingovou kampaň. Jsem moc rád, že mi lidé píšou, že jim kniha pomohla, a že by mi chtěli poděkovat. Zároveň mě velmi těší, že se zvyšuje zájem o téma, a tak třeba už v dnešní době přednáším na školách o bezpečnosti na sociálních sítích nebo ve firmách o digitální etiketě.

Matěj Krejčí.Zdroj: archiv Matěje Krejčího

Digitální závislost jsem pocítil na vlastní kůži, to byl jeden z důvodů, proč jsem se začal věnovat tomuto tématu. Nastavil jsem si své sociální sítě, aby byly prostředkem ke spojení s lidmi, ale nekradly mi pozornost. Můj mobil jsem opět proměnil v komunikátor a vymazal z něj všechny sociální sítě, ale nechal jsem si je v notebooku. Mobil používám na kupování jízdenek, internet, když potřebuji něco zjistit, mapy, pár aplikací na učení, někdy jako pomocníka k meditacím a samozřejmě k volání a sms. Zhruba 1,5 hodiny před spaním už nejsem na internetu a zhruba 40 minut po probuzení mobil neberu do ruky, na noc vypínám na mobilu wifi a data a dávám ho na své místo daleko od postele. U postele mám naopak knihy a notýsek na případné myšlenky.

Matěj Krejčí.Zdroj: archiv Matěje Krejčího

Já si svůj sen žiji. Bohužel musím uznat, že je to i prokletí. Miluji svoji práci a stále se v ní zlepšuji. Dokážu činností trávit 24 hodin, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce, ale uvědomuji si, že musím i odpočívat a objevovat nové možnosti. Proto se nutím do aktivního odpočinku, abych přišel i na něco jiného. Tancuji, medituji a snažím se i nedělat vůbec nic. Jsem velice aktivní člověk a to pro mnoho lidí může být nepříjemné. Chci však dělat vše proto, abych na konci života mohl sám sobě říct, že jsem se snažil co, to šlo a že jsem nepřežíval, ale žil.