Předchozí
1 z 4
Další

Dodnes vzpomínám na to, jak jsem se ve třech letech setkala se šimpanzem Terezou, která v té době byla vychovávaná lidmi, nosila oblečky a občas se s ní mohl setkat i návštěvník zoo. Také jsem hodně četla knížky od pana profesora Zdeňka Veselovského. Vystudovala jsem zemědělskou školu a zpočátku mě lákali kopytníci. Nakonec se kruh uzavřel a skončila jsem u opic. Aktuálně učím i na ČZU Praha. Práce v zoo mě baví, rozhodně není stereotypní.

Petra Bolechová, kurátorka chovu opic v Zoo LiberecZdroj: Deník / Kamil Košun

V prostředí zoologických zahrad se pohybuji od 16 let a v rámci vysokoškolského studia jsem se zaměřila právě na primáty. Původně jsem působila jako kurátorka šelem a primátů, nakonec jsem zůstala u opic a začala řídit výživu všech zvířat v zoo. A jaká je náplň práce jako kurátorky chovu opic? Od běžné zootechnické práce po kontrolu provozu, zdravotního stavu zvířat a především manažerování chovatelství.

Petra Bolechová, kurátorka chovu opic v Zoo LiberecZdroj: Deník / Kamil Košun

Všechna zvířata potřebují naprosto stejnou péči. Respektive člověk musí znát, co potřebují. Chování se k nim jako k malým dětem, polidšťování a ochočování může představovat velký problém. Naštěstí ten přístup se za tu dobu hodně změnil a je vskutku na profesionální úrovni, takže s žádnou „ Terezou“ se už návštěvníci v moderních zoo naštěstí nesetkají.

Petra Bolechová, kurátorka chovu opic v Zoo LiberecZdroj: Deník / Kamil Košun

Zajištění výživy zvířat představuje samostatný provoz, kdy část zázemí je přímo v zoo, jako jsou sklady či přípravny. Následně se krmení distribuuje na jednotlivé úseky a tam si to přebírají ošetřovatelé. Já hlídám, aby vše šlapalo tak, jak má. Jak říkám, krmivo je čím krmím. Celková výživa je ale o tom, že člověk musí znát fyziologii zvířat, znát potravní ekologii a přenést ji do praxe tak, aby odpovídala i legislativě a hlídat rozpočet a to vše skloubit dohromady. 

Petra Bolechová, kurátorka chovu opic v Zoo LiberecZdroj: Deník / Kamil Košun