Předchozí
1 z 5
Další

Patrika Krause to už od dětství táhlo ke sportu, konkrétně k fotbalu. Jako malý kluk se toužil stát ligovým fotbalistům a fotbal se stal jeho vášní. „Taťka mi svařil na zahradu branku a já denně čutal do míče a běhal, když jsem zrovna nebyl na tréninku nebo na zápasu,“ svěřil se Kraus.

Patrik Kraus.Zdroj: Archiv Patrika Krause

Ke zlomu došlo na střední škole ve druhém ročníku, kdy ze silového trojboje v podobě bench pressu, svisů a shybů, dostal za pět. „Moje ego hodně utrpělo. Začal jsem cvičit, o rok později dostal za jedna a u silových tréninků nakonec zůstal,“ popsal příhodu Patrik, který chodí do posilovny už deset let.

Patrik Kraus.Zdroj: Archiv Patrika Krause

Nápad, že by se mohl živit sportem, přišel v době jeho inženýrského studia na Technické univerzitě v Liberci. Udělal si kurz Instruktor fitness akreditovaný MŠMT, získal certifikát Cvičení na závěsných systémech, osvědčení absolvování kurzu B3 Basic Body Build u fyzioterapeutky Dany Blaževičové a byl na několika seminářích o cvičení. 

Patrik Kraus.Zdroj: Archiv Patrika Krause

„Vzdělávám se ale každý den, čtu knížky o sportu a výživě, sleduji spousty videí, čtu různé články a vědecké výzkumy,“ doplnil osobní trenér. V neposlední řadě se zaměřil i na cvičení s TRX lany. „Přitom dobře zapojíte střed těla a je to dobrá změna oproti tréninku s činkami,“ upřesnil.

Patrik Kraus.Zdroj: Archiv Patrika Krause

Trénování se stalo náplní jeho života. V posilovně tráví celý den a baví ho to. Když mu zbyde čas, zacvičí si sám, jinak se věnuje klientům. A jak probíhá samotné cvičení? „Mým největším cílem je spokojený zákazník,“ dodal.

Patrik KrausZdroj: Archiv Patrika Krause