Předchozí
1 z 6
Další

Petr Šutek.Zdroj: Archiv Petra Šutka

Zpočátku jsem fotil hlavně rodinné fotografie a psí portréty. Potom jsem začal jezdit na běžecké závody, ke kterým mě přivedla má přítelkyně. Pořídil jsem si lepší techniku a začal do hloubky studovat sportovní fotografování.

Petr Šutek.Zdroj: Archiv pořadatele

Začal jsem se zajímat o psí sporty jako jsou canicross, coursing nebo agility, kde se mi podařilo spojit lidi a zvířata v jedno. Vyjádření emocí je to, co mě na tom baví. Ty emoce, to předstartovní napětí, ta radost a štěstí po doběhnutí do cíle, to všechno se snažím zachytit. Focení se věnuji přes tři toky.

Z tvorby Petra Šutka.Zdroj: Archiv Petra Šutka

Nejvíce mě potěší zprávy od pořadatelů, kterým se líbí mé fotky a chtějí, abych přijel na jejich závod nebo rovnou na celý běžecký seriál. To je pro mě úspěchem a zároveň hnacím motorem. Mým dalším malým úspěchem bylo to, když mou fotku otiskli na titulní straně Libereckého deníku. Měl jsem z toho velkou radost.

Z tvorby Petra Šutka.Zdroj: Archiv Petra Šutka

V loňském roce jsem objel celou sérii závodů Canicrossové tour s Fitminem, dále jsem navštívil Hard Dog Race v Opatově nebo závod Hruboskalský canicross. V posledním roce jsem potkal také nové lidi z branže, se kterými jsme si vyměnili nejen pár slov, ale i zkušeností. O všech závodech, které navštívím, píšu na svých webových stránkách, kde si v sekci „Sportovní akce“ vedu takový malý deníček fotografa, se kterým mi pomáhá moje přítelkyně.

Z tvorby Petra Šutka.Zdroj: Archiv Petra Šutka

Mojí inspirací k focení jsou lidé, ale i zvířata, kteří běží za svým cílem, ať už po dvou nebo po čtyřech. Pozitivní zpětná vazba a doporučení od závodníků i pořadatelů je mou největší radostí, která mě motivuje k tomu se zlepšovat a objevovat nové techniky. Focení je pro mě koníčkem, relaxem a zábavou.

Petr Šutek.Zdroj: Archiv Petra Šutka

Liberec je zajímavým městem pro konání právě takových akcí, protože nabízí spousty možností kudy běhat. Například Canicross tour s Fitminem se konala ve Vratislavicích, kde se běží hlavně po loukách a parkem. Zatímco liberecký NIGHT RUN startoval v Lidových sadech a dále pokračoval do lesa a cesta zpět vede ulicemi města a kolem ZOO. Skvělým nápadem je také pořádání Silvestrovského běhu, který se koná opět v Lidových sadech. Do Liberce se často a rád vracím, protože atmosféra na těchto závodech je neskutečná.